İlanda ki Bisiklet Acaba Hırsızlık Malı Olabilir mi? İlanda Tutarsızlıklar Var Gibi.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@ertunga

Bu ilan uzun zamandır duruyor,bu bisikletin pek alıcısı çıkmadı,takip ediyorum..

garantisiz ürünler pek satılmıyor artık..

Scudo

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bence Almanya dan bi akrabası hediye olarak getirdi, pek binmedi sıkıldı ve satmaya karar verdi. Yazdığı kelimelerden belli hırsız değil bence :) Arkadaşlarında dediği gibi alacak olanlar bence sıkı bir pazarlık yapıp alabilirler. :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Bu, "hediye geldi" tabiri pek çok elektronik eşya için de kullanılıyor.
Özellikle kaçak/çalıntı ürünler için. Sektörün içinde biri olarak biliyorum (büyük bir markette elektronik satış elemanıyım)

Bu adamlara bu kadar "hediye" nereden geliyor diye soruyorum her görüşümde kendime. Gökten hediye yağıyor da bize mi denk gelmiyor?
Yoksa, etrafımız hediyelerle dolu da biz mi alamıyoruz acaba(!) :)
Neyse, bana göre görünen köy kılavuz istemez. Marka yanlış, Almanya'dan geldi tamam da, ne zaman? Ne için? Kim için? Nereden alındı? Fatura? Garanti? Kim kullandı? 2 günde nasıl bu kadar çizildi?
Tamam bunların hepsini geçtim, dediğiniz gibi jant yanlış.

Özetle bu bisiklet bu adamın değil.
Hakikaten "hediye al"mış :)
Ödünç-aldı beklide bilemeyiz :)
Parayla almadığına neredeyse eminim, hatta parmak basabilirim. 2bin lira verdiğiniz bir şeyi bukadar kötü tanıyıp, tanıtabilir misiniz? Marka bile yanlış..

Tamam kimsenin günahını almayalım, suçlamayalım da, bağırıyor. Daha ne kadar bağırsın?

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@LammarthBenim açık açık yazamadıklarımı yazmışsınız fazla polemik yaratmamak için ki haksız da olabilirim özür bile diledim ama dediğiniz gibi bağırıyor insan bazı şeyleri seziyor benim 20 yılım devlet memuriyetinde geçti bunun 15 yılı farklı bir yerde aktif görev icra ettim tercübe ve sezgilerime göre konuyu açtım ama hala kimseye hırsız demiyorum.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
emin olamayız çünkü kanıt yok. çok büyük ihtimal çalıntı

bu arada, satan kişi de bisikletin çalıntı olduğunu bilmiyor olabilir, söz gelimi, bit pazarından almış olabilir, satıcı "bak kardeşim ben sana bunu 500e veriyim, sen bunu 1500e satarsın" demiş olabilir.

bu veya buna benzer birşey de olabilir. satıcı gerçekten bukadar saf, kendi halinde biri de olabilir.

ama bu bisikletin başına normal olmayan bişeyler geldiği kesin

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@LammarthAman kardeşim öyle deme sende bende biliyoruz ama şimdi biri çıkar bir şeyler der moralimizi bozar ...Salla gitsin.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Yusuf Z. Şipal

Almanya da CST lastikler var ve satiliyor ama orta seviye olarak. Ciftini 20-30 Euro arasi alabilirsin.

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merida TFS 500 sıfır fiyatı ne acaba Türkiye de arkadaşlar ben bulamadım çok eski bir model değil herhalde ?(link) Burda 2000 TL...

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bence Calinti degil bu bisiklet, almanya dan ikinci el olarak alinmis olabilir. Ikinci el olarak alindiysa cizik olabilir ve Almanya da genellikle %70 ikinci el satilan bisikletin faturasi olmuyor. Bu bisikletin yeni fiyati zaten 400-500 euro almanya da. 2. el olaraak rahat 200 euroya alinir ve böylece akrabalari hediye getirmis olabilir.

Suclama konusuna gelince, Tolga arkadasimiz burada kimseyi suclamamis, sadece olabilirmi diye sormus. Cok normal bir durum, Arkadasin teki de süpe bile suclama yerine geciyor demis. Süpelenmek suclamak yerine gecmez, bir polis sizden süpelenince sizi sorguya alir ve sorgular öyle degilmi? Bu durum da sizi suclamismi oluyor, hayir sadece süpe üzerine sorgulamis oluyor. Tolga arkadasimiz demekki sadece süpe üzerine bizlere sormus olabilirmi diye.

@ertunga

Tolga verdigin linkdeki bisiklet yeni modeli.
Bu da 2010/2011 modeli (link) Türkiye de ben de bulamadim ama almanya ebay de bu fiyat.

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@murat cömezAynen dediğin gibi Murat linke baktım acaba Cube marka mtb 29 jantların fiyatı ne Almanya da ?Mesela cube aim 29 ?

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ertunga

350 ile 550 euro arasi degsiyor (link) Bunlarin tabiki bir de pazarlik payi var.

Yada ebay de 2 tane ve 1 kadro var
(link)

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@murat cömezTürkiye fiyatları ile fazla bir fark yok sayılır Murat teşekkür ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Lammarth

hediye gönderen kişi kullandığı bisikleti de göndermiş olabilir. Çizikler ilk kullanıcısına ait olmuş olabilir. Jant ebatı da bilgisizce kadro boyu olarak yazılmış olabilir. Fikir sadece

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Lammarth

Çalıntı olup olmadığını bilmediğiniz bir şeyi, alengirli laflarla çalıntı olmakla itham ediyorsunuz. Almayı düşünenleri engelliyorsunuz, satıcının ekmeğiyle oynuyorsunuz. Onu geçtim; madem bağırıyor, sese kulak verin ve elinizdeki delillerle gidin ihbar edin. Etmeyecekseniz, konuyu uzatmanın bir anlamı yok. Bir anlık gazla açılmış bir konu, tam sönecekken alevlendiriyorsunuz. Elinizde ise somut bir veri yok. "-ebilir, -abilir" ile olmaz bu işler.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
yazılardan kimse çalıntı hırsız dememiş herkes aklına gelen olasılıkları saymış sinirlenmeye gerek yok

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ahmetcan44Ahmet bey linkini verdiğim bisiklet ilanı bu gün saat 12:00 itibari ile yayından kaldırıldı konuyu ateşlemek için değil bilgi vermek maksatlı yazıyorum.....(link)....Belki memurun biri ağırlığını koydu konuyu araştırdı konu başka yerlere intikal ettirdi devrelerim dedi şu işi halledin dedi belki kulaklar çekildi;) falan filan böyle oldu demiyorum olmuş olabilir diyorum.:islik:

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@ertunga

Tolga belki de forum dan biri vermistir ilani. Uzunsüredir aktiv olan bir ilan, ne tesadüfki konu acildiktan sonra bir den yok oldu. Aceba ikimizin sevmedigi birisi olabilirmi? Adam bi yorum yazdi ayni üstüne alinmis gibiydi, sonra ilan iptal edildi. Ben süpelendim... ;)

Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@murat cömezBoşver Murat kardeşim salla gitsin olay halledildi finito...