Ilahi Türkiye

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında ihtiyar tarafından paylaşıldı.

 1. ihtiyar

  ihtiyar Onursal Üye

  Kayıt:
  10 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  1.600
  Beğeniler:
  3.726
  Şehir:
  Federal Almanya
  Adı:
  Bülent B.
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  Ozzgurr, Derya Keçeci ve Raven_35 bunu beğendi.
 2. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.894
  Beğeniler:
  5.010
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Ben bu haberi yeni görüyorum... Nedeyim bi yaşıma daha girdim... Acaba cezayı iptal ettirebildimiki...
   
  Raven_35 bunu beğendi.
 3. Gökhan Toros

  Gökhan Toros Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Haziran 2010
  Mesajlar:
  4.523
  Beğeniler:
  7.656
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Benim de başıma geldi benzer bir olay.
  Anlatayım hemen.

  Büyükçekmece'den çıktık 2 arkadaş yol bisikleti ile. Ormanlı'ya gidip geri geliyoruz. Gittik, dönüş yolunda jandarma çevirdi beni trafik kontrolünde. Ben de sandım ki hani muhabbet etmek istiyor. Arkadaşım da biraz geride kalmıştı. Dedim bekliyim biraz.

  Diyalog bu şekilde (-; Jandarma. =; Ben);
  -yolun başından beri izliyorum seni (güzel bir noktada durmuşlar, yolu bayağı görebiliyorlar) araçlar senin yüzünden karşı şeride geçmek zorunda kalıyorlar.
  =Ee ne var ki bunda, olması gereken bu?
  -Ama yolun çok ortasından gidiyorsun (emniyet şeridi olmayan bir yol. Sağdaki çizginin 30-40cm solundan gidiyorum araçlar beni sıkıştırmasın diye)
  =Normal gidiyorum, daha sağa kayarsam beni sıkıştırırlar. Kendime kaçacak yer bırakmam gerekiyor
  -Bisiklet trafikte nasıl hareket eder?
  =Bisiklet yolu olmadığı yerlerde araba gibi.
  -Peki tamam. Ama böyle gitsen daha iyi olur. (çizginin üstünü gösteriyor bana)
  = Öyle gidemem, gidersem beni sıkıştırırlar. Kendimi riske atamam (bu sırada arkadaş gelir arkadan). Neyse arkadaşım geldi, soğumamam lazım, kolay gelsin.
  -Kolay gelsin.
   
 4. Raven_35

  Raven_35 Onursal Üye

  Kayıt:
  23 Kasım 2006
  Mesajlar:
  2.439
  Beğeniler:
  1.935
  Seviye:
  Ağlanacak haldeyiz.Dünya genelinde hız yapınca ceza kesiliyor,bizde ters işliyor her şey.

  Ceza yiyen kardeşimize üzüldüm.Hata sende kardeşim ne diye bisiklet sürüyorsun.Alkol alıp trafikte makaslar atarak yayaların üzerine sürmelisin.Hatta bir kaç kez insan ezsen de serbestsin(bknz. https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=109492). Yaya geçidinde yayalara yol verme sakın hatta kimseye verme, ne olsa trafik yavaşlar.Yolları otoyol niyetine kullanıp,son sürat denemeleri yapmalısın.Trafik yavaşlamasın aman diyim,aman ha. T....... b....... yetiştiriyoruz.

  Bir kaç şişe de fırlat kaldırımlara patlasın,keyfine bak.
   
 5. Emre Keklik

  Emre Keklik Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  77
  Beğeniler:
  52
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  İkinci defa bir bisikletliye yavaş gittiği için ceza kesilmesi haber yapılıyor.
  Olayı tabii ki habere yazıldığı kadarıyla biliyoruz; benzer niyeti olan bir polisle ben de karşılaştım ancak itiraz edebildim ceza yazılmasına.
  Eğer 10 km/saat 'in çok altında gitmiyorsanız bir kere, çözümü çok basit, asgari hız sınırının üstünde olduğunuzu söylersiniz olur biter. Azami hız sınırının çok çok altında gitmek yasaktır. Bisikletler için azami hız sınırının 30 olduğu göz önünde bulundurulursa, eğer kırmızı ışıktan kalkış yapmıyorsanız çok yavaş gitmiyorsunuzdur.

  İkincisi, oldu da ceza yedik, bunu haberlere çıkartalım. ( Bakın amerikalı bir herif bisiklet yolundan gitmediği için ceza yiyince durumu filmleştirmiş . Ardından adamı habere de çıkarttılar. ) Belki ödediğimiz ceza iade edilmeyebilir, ama toplumun ve polislerin dikkatini olaya çekmek aynı şeyin ileride tekrar etmesi durumunda farklı sonuçlar alınmasında faydalı olacaktır.

  Rica ederim, mağdur duruma düşen arkadaşlar sessiz kalmasınlar. Yardım isteseler bizlerden ;iletişim çağındayız, change.org gibi siteler var; onlarra haklarını aramada yardımcı oluruz.
   
  ihtiyar bunu beğendi.
 6. Artık Yok

  Artık Yok Bisikletkolik

  Kayıt:
  13 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.357
  Beğeniler:
  1.613
  Şehir:
  Türkiye
  Seviye:
  Hani Derler Ya Deveye Diken İnsana Seven Yaranır Diye Sanırım Öyle Davranılmalı Trafikte O zaman Dahamı Hoş Olur Aceba ?
  yavaş gitsek olmuyor,hızlı gitsek olmuyor,yolun ne ortasında rahat var ne de kenarında ki zaten kenarlarda Allahlık halde açık logar kapaklarımı ararsın,cam kırıklarımı ararsın,ölüm kokan mazgallarmı dersin kısacası sıkıntılarımız büyük
   
  ihtiyar bunu beğendi.
 7. FarukDemir

  FarukDemir Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  23 Haziran 2008
  Mesajlar:
  655
  Beğeniler:
  420
  Şehir:
  Almanya-NRW
  Seviye:
  Eğitim sebebiyle Almanya'dayım bir süredir. Bazen öyle manzaralarla karşılaşıyorum ki burada, ağlayasım geliyor, moralim çok bozuluyor. Bisikletiyle rampa çıkmaya çalışan bir bayan düşünün, arkasında arabalar. Yol müsait olmasına rağmen karşı yöne geçip de bisikletliyi sollamaya bile çalışmıyor hiçbiri, ne bir korna sesi ne bağırma. Yavaş yavaş takip ediyorlar bisikletliyi. Olması gereken de bu diyorum. Şu ana kadar sıkıştırılan birini de görmedim. Eğer geçilecekse 1,5 metre açıktan sollanıyor bisikletli. Kaldı ki heryer bisiklet yolu. Üniversitedeki çoğu profesör okula bisikletiyle gidip geliyor, öğrencilerin çoğu da öyle. Ne diyim, umarım bu manzaraları çok geçmeden ülkemizde de görürüz.. :dua:
   
  Raven_35, İslam Gölge ve ihtiyar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-20_14-40-16.png
VO2max, ciğerlerimize aldığımız oksijenin ne kadarının yakıt üretiminde kullanıldığını gösteren bir üst sınır. Esasen aerobik kondüsyonla ilgili bir konu. Aerobik kondüsyon ise, birkaç dakikadan...
upload_2016-8-24_11-7-53.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
cool-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...