İkİzdere Kazandi!..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İslam Gölge tarafından paylaşıldı.

 1. İslam Gölge

  İslam Gölge Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.306
  Beğeniler:
  835
  Şehir:
  Tekirdağ-Çorlu
  Adı:
  İslam GÖLGE
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  İKİZDERE KAZANDI!..

  İkizdere İnandı Kazandı

  Bugün; İkizdere’nin ve Türkiye’nin kazandığı gündür. Bugün; HES’lerin pençesinden kurtulduğumuz, yeşilimizi ve doğamızı geleceğe armağan ettiğimiz gündür. Bugün; Maden ocaklarıyla kesilecek binlerce ağacı çocuklarımıza emanet ettiğimiz gündür.
  Gün; insanlığın, bilimin, uygarlığın, medeniyetin ve sürdürülebilir canlı yaşamının kazandığı gündür.
  Yıllardır STK’lar olarak verdiğimiz hukuk mücadelesinin ve halk dayanışmasının bir sonucu olarak, bilimi ve gerçekleri de arkasına alan İKİZDERE, kazanmıştır

  kaynak: http://www.ikizdere.net/index.htm

  22/10/2010

  Basın Açıklaması

  İkizdere İnandı Kazandı

  Bugün; İkizdere’nin ve Türkiye’nin kazandığı gündür. Bugün; HES’lerin pençesinden kurtulduğumuz, yeşilimizi ve doğamızı geleceğe armağan ettiğimiz gündür. Bugün; Maden ocaklarıyla kesilecek binlerce ağacı çocuklarımıza emanet ettiğimiz gündür.

  Gün; insanlığın, bilimin, uygarlığın, medeniyetin ve sürdürülebilir canlı yaşamının kazandığı gündür.
  Yıllardır STK’lar olarak verdiğimiz hukuk mücadelesinin ve halk dayanışmasının bir sonucu olarak, bilimi ve gerçekleri de arkasına alan İKİZDERE, kazanmıştır.

  Bölgemiz Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğü’nce SİT ALANI ilan edilmiştir. Bundan böyle ülkemizde bir vadi daha HES darbelerinden korunmuş olacak, ve ülkemiz geleceğine İkizdere doğal güzellikleri ile hizmet edecektir.

  Dünyanın sayılı korunması gereken vadilerinden biri olan İkizdere Vadisi, artık adından kanayan HES yaralı ile değil, bölgeye akın akın gelecek olan yerli ve yabancı doğa sever turistlerle söz ettirecektir. Bölgemizin Turizm aksında gelişmesine en büyük engel olan ağır sanayi yatırımları bölgemizi terk etmek zorunda kalacak ve bu eşsiz tabiat geleceğe yeşeren yaprakları ile tutunmaya devam edecektir.

  Türkiye’de HES’leri tartışılır hale getiren ve sorgulamamıza yardımcı olan başta İkizdere Derneği olmak üzere, HES konusunda birçok STK ile ortak hareket eden İkizdereliler, bölgelerini korumak için tüm yasal yollara başvurdu ve hukuk alanında birçok zaferler kazandı. Ancak tüm bu kazanımlara rağmen bölgede kalıcı bir çözüm oluşturmak için bölgenin SİT ALANI olması gerekliliğini savunan İkizdere Derneği, gelinen noktada amacına ulaşmış oldu.

  Bölgemizin önümüzdeki yıllarda yalnızlaşmaması yok olmaması kanser vadisi olmaması için çabalayan ve bu uğurda bizlere desteklerini esirgemeyen tüm STK’lara, basın yayın organlarına ve elbette mücadelenin kilit noktasında yer alan İkizderelilere sonsuz teşekkürlerimizi sunar, ve gelecek asırlara bırakılmış bir doğa mirasının oluşmasına katkı sunan tüm vicdan sahibi kamu kurum ve kuruluşlarına saygılarımızı iletiriz.

  İkizdere Derneği Yönetim Kurulu

  kaynak: http://ikizderedernegi.org/sit_karar.php

  çok olumlu bir karar verilmiş.
   
  semih59, krankmili, Gülgün ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. kayhan

  kayhan Misafir

  Barajlar doğal dengeyi çok bozuyor. akarsuların taşıdıkları ile oluşan deltalar ölüyor. Ayrıca hes leri ömürleri kısa. memleketinden olan vatandaşa da yazık. Bence barajdan en çok fayda sağlayan yükleniciler. Yazın klima çalıştırıken bu enerjinin nereden geldiğini bir kere değil on kere düşünmek lazım.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-1-21_18-23-21.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
Energy-Labs-affordable-carbon-clincher-aero-road-bike-wheels01.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
604136_10151528665302769_722716731_n.jpg
Bisiklet almak için sayısız sebep bulunabilir :) Kilo vermek de popüler sebeplerden biri... Ben, ilk yol bisikletimi aldığımda 3 ayda 11 kilo vermiştim. [ATTACH] Yeme alışkanlığımda da hiçbir...