İkinci el bölümünde alışveriş yapmadan önce mutlaka bakınız!

Ozan Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
93
kaan sen bana dişlilerin sallam oldunu dedın tek sorunu göbeğinde var dedın tmm bende yaparım dedım ama göbek bulamadım yapamadım freerider abiyede bana ne dedıysen onu dedım yani kazıklamadım burda yalan konusan sen oluyon malı satan sensın bana tek göbeğinde sorunu var dien sensın her yerinde bi sorunu varmıs...ben sanada demistim hatırlarsan forumdakı sen değilmisin die ben değilim arkadasım demıstın beni bamladılar orda bile yalan konusuyon senın yalancılık karakterine işlemis her bişeyinde yalan konusuyon ... bide dişlilerin kötü oldunu sen bana sölemedınkı benim gözümü boyadın yok yanında bi tanedaha yedek gnderiyorum die tek göbeğinde sorun var dedın

Scudo

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
vay be ne dolaplar dönüyormuş da haberimiz yok arkadaşlar alış verişlerde her zaman biraz daha temkinli olmak lazım hatta bir ürün alıyorsak öncelikli olarak oturduğumuz ilden almak en sağlamı olur bencr

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
Ali abi adamın kanında varsa bu iş sen arkanı döndüğün anda hemen bişeyler çevirir. ama almadan önce gerçekten yeteri kadar araştırma yapmak gerekiyor işin sonunun ya hastane yada karakol olmaması için.

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
@Ali İhsan

Evet haklısın..Bu devirde adam akıllı birini bulmak çok zor... :(

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
@samsunlu_asi

kaan abinin sana satarken yazdığı konuya iyi bak insan gibi yazmış:
(link)
3. diş biraz aşınmıştır yazmış.sen ise almışsın bilerek ve söylemeden başkasına satmışsın.birde kaan abiyi yalancılıkla suçluyorsun iyi bak derim şu konuya.kim haklı kim haksız.:boese157:

• Beğen
Tepkiler: adm coach

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
@MTB-BiKE

konuyu biraz takip et oku samsunlu asi herşeyi belirtmiş ayrıca fazla uzatmanın anlamı yok

• Beğen
Tepkiler: adm coach

ozantuna

Forum Bağımlısı
Tepki
270
Yukarıdaki olaylara adı karışmış kişilerin bir yığın ilanları var.Bunlardan birini satın alan ben yada sizde olabilirdiniz.Sonra yok ben onu ondan aldım ona sattım kabahat onun benim değil oraya gelirim sana hesabını sorarım.Neticede Aldığınız ürün ikinci el,kullanılmış fakat sattıgı ürünün durumunu net olarak belirtmeyen saklayan arkadaşlar var demekki.Buda diğer dürüst alıcı yada satıcı arkadaşları tedirgin ediyor.Ve bu kısım aslında liste şeklinde birbirini bu durumlara düşüren üyelerin listelendiği bir bölüm olmalı.başına gelen leri ve yorumların yazılması kötü niyetli satıcı yada alıcı arkadaşların isim yada nicklerini görmemizi engelliyor.

mehmet Aksoy

Forum Bağımlısı
Tepki
212
dolandırıcı ile aramızda gecen kısa hikayeyi paylaşıyorum sizinle

nisanın başında kendisinden bir adet rayban gözlük almak istedim.
almadan önce kendisi ile gozluk hakkında detaylı yazıştım. gözlüğün özellikle menteşe dahil genişliğini cm olarak ölçüp bildirmesini söyledim. bana 14 cm diya yazdı. benimde tam istediğim ölçüdeydi. satın aldım. dediğim adrese geldi. fakat gözlük o kadar büyükki. XXL kafanız olmalı. 14.6 cm genişliği var gözlüğün. ben hemen geri gönderecem dedim. ben parayı harcadım dedi. ertesinde kendisi ile şöyle bi anlaşmaya vardık. 1 mayısa kadar ben bu gözlüğü satmaya çalışayım. senide sıkmamış olurum dedim. (zaten ona para lazım olduğunu gözlüğü almadan önce bana bildirmişti). bir mayıs geldiğinde ben gözlüğü satamamıştım. o güne kadar nasıl olduysa adresini kaybettim. adresini tekrar vermesini söyledim. fakat bana aynen şunu söyledi. sen alalı yaklaşık 1 ay oldu ben gözlüğü almam. sonra tartıştık. tamam adresi verecem dedi ama hala ses yok. ayrıca telefonunu da açmıyor.

gözlüğü ben tam 14 cm ölçtüm diyor. fakat gözlük 14.6 cm çıkıyor. kendisine sen başka bir ölçü birimim mi kulanıyorsun dediğimde bişey diyemiyordu. düşünsenize 100 gr denen parça 200 gr çıkıyor. ne yapardınız?

hala kendisinden ses yok. hileli satış yapıp insanları dolandırmaya çalışıyor. dikkatli olun.

gözlüğün üzerine olduğu birini bulursam satıcam artık ama böyle biri yok gibi.:)

İSİM:EMRE AYAN
TEL:05369252575

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Neler var neler bu tür dolandırıcılığa maruz kalanlar hemen durumu savcılığa bildirsinler varsa telefon ve forum mesajlarını da eklesinler (telefon numaraları ile birlikte) ve parayı her zaman banka hesabına göndersinler özellikle yüksek tutarlı alışverişlerde...

• Beğen
Tepkiler: mehmet Aksoy

emreayan

Daimi Üye
Tepki
64
@samstrong

bak kendi ağzınla diyosun

bana cm olarak ölç dedi bende ölçtüm 14 cm geldi,bana milimetrik olarak ölç demedi,bende ilk defa bi gözlükte menteşe arası uzunluğu ölçüldüğünü bilmediğimden 14 dedim,bana deseydi ki bu işler hassastır git bi gözlükçüye ölçtür diye ölçtürürdüm

ayrıca evet 1 mayısa kadar satamazsan gönder dedim ve gözlüğün gelmesini bekliodum açıkçası 7 mayısa kadar ne arayan oldu ne soran sonra arkadaş arıyo ve adresi istiyor ayın 7 sinden sonra,göndericeksen zamanında gönderecektin madem adresimide kaybettiysen,1 mayısa kadar alıcaktın benden adresi,ama sende az değilsin uyanıklık ettin acaba aldığımdan daha fazlasına satarmıyım diye müşteri beklediğin için elinde patladı,erkek gibi aynı günde arıcaktın aradan 1 hafta geçmiş sen beni arıyosun anlaşma iptal olur kusura bakma,ayrıca öyle ****filan diyip kendinide daha fazla küçük düşürme.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
samstrong ve bikeremre mesajlarınızdaki argo kelimeleri sildim.sebebini söylemeye bile gerek yok .;) ikinizinde haklı olduğu taraflar var. bence konuyu kendi aranızda çözmeye çalışın malzeme takası vs gibi...küfür ve argo kolay söylenir ama izi uzun süre kalır.

mehmet Aksoy

Forum Bağımlısı
Tepki
212
emre ayan.seni defalarca aramama rağmen telefonlarıma cevap verdinmi. seninle 7 sinde görüşebildiğim doğru. adresi istedim vermedin. verdinde benmi anlamadım.
sana 1 ine kadar müsade ettim. satmaya calısayım dedım. tamam demedınmı.
14 cm olctum dıyorsun 14 nerede 14.6 nerede. böyle bi yanlışlık olabılırmı.
o gözlüğü neden geri almadığın ortada. türkiyede o gözlüğün olacagı kımse yok. goril veya fil olması gerek. sırf param yok dedin ödeyemeyecem şimdi dedin.1 mayıs olsun dedım. telefonumu actınmı. msn e cıktınmı. defalarca mesaj gonderdım cevap verdınmı. verdim diyorsan ben her durumda haklıyım diyorsan verecek cevabım yok. haklıyı duyarlı forum üyeleri belirlesin. benimle telefonda dahi konuşmaya yüzün yok.yazdıklarını konuşsana cesaretin varsa.
dolandırıcısın bunu kabul et.
gözlük verdiğin gibi duruyor.
kullanmadım. erkek olan malının arkasında ve sozunun arkasında durur.
demekkı bu dumrumda şüphe etmek gerekiyor.

yazacak bişey bulamıyorum başka.
ilginize tekrar teşekkür ederim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende kara listeye birini eklemek istiyorum
Bisiklet forum administratoru Halil ibrahim ozturk.
Ona yaklasik olarak 4 ay once gozluk satmistim, ama hala parami vermedi.
"hadi canim" diyeceksin ama gercek...
Hahayt :D :D

adm coach

Daimi Üye
Tepki
537
İyiki okumuşuz buraları ,nedir bu böyle arkadaşlar,işinize yaramayan bir şeyi bir başka arkadaşınıza sattığınızda içiniz nasıl rahat ediyor anlamış değilim,bırakın milyarları,dolarları,kuruşu dahi olsa kul hakkının büyük vebali vardır..bir yerlerden bir şeyinizden çıkar.. siz ihtimal vermeseniz bile,,aman haa,,alıcıya sorsan alıcı haklı,satıcıya sorsan oda haklı,her kes kendine göre haklı,,ama en iyisi siz tedbirinizi alında gerisini allaha emanet edersiniz o ayrı bir mevzuu,,peter'de bize çekmişti bazı kıyaklar güya ama,arkadaşımızdır dostumuzdur dedik.eyvallah çektik,,mebleğlar dostluklarımızı bozmasın dedik..onun için şimdi böyle bir durumda 2 kere değilde 5 kere düşünüyorum..1 kere karar veriyorum..Şunu unutmayın,,ne demiş atalarımız,,PAHALIDIR VAR BİR HİKMETİ,UCUZDUR VAR BİR İLLETİ..Hayırlı alışverişler..herkese,,Allahın sopası yok derler,ama siz inanmayın var..sadece vuracağı zamana o karar verir..