ikinci el sepetli alman tipi bisiklet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar merhaba geçen hafta ikinci el 1993 model bir alman tipi bisiklet aldım

markası rabeneick , frenleri weinmann , sele iscaselle , jantları 28 alümiyum mallard , ön dişli-arka dişli-vites suntour , çamurluklar edelstahl , 12 kilo çok rahat ve keyifli bir sürüşü var 6 vitesli çok sağlam hiç bir sorunu yok aldığım adam bisikletçiydi bakımını yapmış 150 milyona aldım sizce çokmu?:) :p

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Resimlerinide ekleme imkanınız var mı? Güzel bir bisiklete benziyor anlattığınız kadarıyla ayrıca 28" jantlı, sepetli bir bisiklet için 12 kg. güzel bir rakam. Bisikletin ağırlığında emin misiniz?

Aldığınız bisiklet hayırlı olsun. Kazasız, belasız bol pedallı günler dilerim.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
şaşırılcak bir şey yok 93 model ve de yol bisikleti ;) 12 kg bir yol bisikleti için fazla bile şu günümüz teknolojisinde hatta. :)

Bu arada güle güle kullanın.@soneryen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selim Çam

Selimcim şaşırmamın sebebi, bahse konu bisiklet yol bisikleti değil, anladığım kadarıyla zaten mesajda da yazıyor, çamurluklu, sepetli bir model ve muhtemelen city bike'den söz ediliyor ve 1993 model bir bisiklet muhtemelen hi-ten kadro olduğuna eminim ve üzerindeki çamurluk, sepet ve diğer kompenantlar ile bayağı bir ağır olacaktır. Ayrıca teker seti 28"

Şuan full XT ve XTR bisikletlerde bile 11 kg. altına inmek için arkadaşlar yüklü bedeller ödüyorlar. Bu bisiklet için çamurlukları, sepeti vs. ile beraber 12 kg. olması çok güzel bir ağırlık. Eğer forumda arama yaparsan mtb hangi kg. altına, yol bisikleti hangi kg altına, city bike hangi kg. altına indiği zaman kilosuna göre süper hafif diyecebileceğimiz detaylı bir şekilde anlatılıyor. Bu sebepten dolayı şaşırdım ve benim gibi eğer ağırlığı doğruysa birçok kişinin şaşırıp hoşuna gideceğine adım gibi eminim. Şuan Amoeba Hussar benim ki 13,4 kg. ve üzerinde hiçbir şey takılı değilken, yine Kron XC 1000 13 kg civarı ve bu bisikletler 7005 aluminyum kadro ve üzerinde hiçbir aksesuar takılmamış halleri. Yanlışım varsa düzeltilmesini arz ederim.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
City bike ise bilemiycem. Benim gözüm avatara gitti :) Yol bisikletleri mtblere göre malzeme kalitesi düşük dahi olsa kullanılan yoğunluktan ötürü daha hafif oluyor. Cromoly maşalı Slr200 gibi Bianchi'nin uyduruk yol bisikleti bile 11 kg altı deniliyor. Ama dediğim gibi fotoğraftaki ise çok normal.

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selim Çam

O zaman mutabıkız :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ağırlığı o kadarda önemli değil zaten amatör olarak köyde düzgün toprak yolda kullanıyorum hiç yormuyor çok akıcı gidiyor:)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti