İkinci El Satışlarda Kargo Maliyetleri Nasıl? Paylaşabilirseniz Sevinirim.

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Forumumuzda Birçok satış gerçekleşmekte. Kimisi elden teslimlere uygunken kimisi karşılıklı güvene bağlı olarak sehirler arası da olabilmekte su ana kadar forum aracılıgıyla birçok alım ve bir satış gerçekleştirdim. Ama daha büyük parçalarda kargo maliyeti ne kadar kestiremiyorum. Şehirlerarası satış - alım yapmış arkadaşlar kargo maliyetlerini paylaşabilirlerse sevinirim.

Özellikle Merak ettiklerim ufak tefek kutulara sığdıramadığımız parçalar; Jant Setleri, Kadrolar, Komple Bisikletler, Amortisörler, Gidon Setleri ,Arka Bagajlar vb. ürünler..

Benim bizzat bildiklerimi de paylaşayım;

fren-vites kolları + kabloları (kutulanmış) ; PTT Kargo ile 2,25TL (sube teslim) 3,00TL (adrese teslim)
Buff - Bandana vb.; PTTKargo ile 2,25TL (sube teslim) 3,00TL (adrese teslim)
Güneş Gözlüğü (kutulanmış) vb.; PTTKargo ile 2,25TL (sube teslim) 3,00TL (adrese teslim)
Jersey, tayt vb; PTTKargo ile 2,25TL (sube teslim) 3,00TL (adrese teslim)
Kask+jersey (kutulanmış); PTTKargo ile 2,25TL (sube teslim) 3,00TL (adrese teslim)

kısacası ufak tefek parcalar ptt ile 3TL, ortalama 2-3 gün teslim süresi ile... Peki büyük parçalar? Ya da Diğer firmalarda ortalama teslimat süreleri? Paylaşımlarınızı bekliyorum... Tahminimce bekleyen daha bir cok kişi olacaktır =)

Scudo

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@kustomizer

benim aldığım yaklaşık aynı ağırlıktaki bisikleti, satıcı arkadaş 32 TL ye göndermişti.
Arada baya bir fark olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Eray ADALI

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
@herbil

Bunun gibi büyüklükte paketleri bir kaç kez gönderdim PTT ile.Dekontları halen duruyor ;)

• Beğen

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Ptt ile maşa gönderdim 3.5 veya 5tl olması lazım.. Kadro gönderdim 10 lira tuttu. Yurtiçi kargoyla jant seti göndermiştim mecburen 30 küsür lira tutmuştu..Otobüs bileti alıp gitsem daha kârlı olucaktı herhalde :D Ptt dışında başka bir kargo firması kullanmıyorum artık diğerleri çok uçuk fiyatlar çıkarıyor..

• Beğen

mziyaeddin

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Mehmet Ziyaeddin UYANIK
Bisiklet
Marin
Otobüsle de yollanabilir. Muavine 5-10tl veriyorsunuz, geliyor.
Kargodan daha hızlı oluyor.
Ufak tefek şeyler içinde tabiki ptt kargo.

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Aşağıdaki resimde komple bir merida var.. Bunu İstanbul koli işleme merkezinden İzmir'deki adrese teslim ptt kargo ile 27 liraya göndermiştim..

(link)

• Beğen

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
son birkaç aydır PTTKargo da desi ye bakıyor. Fakat cok etkili mi emin olamıyorum. eski tip 37 Ekran TV 11,85TL gibi birşey tutmustu ki koli 50x50x45 gibiydi.. bazı ürünler genis yer tutuyor ya onun korkusu işte =)

ufak bir veritabanı olusturabiliriz aslında, 2.el alım-satım yapanlar kargo maliyetini paylaşsa sürekli güncellenen bir veritabanı olur =)

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
@GiciK eRay ADALI

Evet PTT desi hesabı yapıyor son zamanlarda ancak çok bir fark oluşmuyor.Ne kadar farklı da olsa diğer kargolardan çok çok ucuz.

• Beğen

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
ptt kargo ve özel kargo şirketlerinde heseplama bölümleri var hem debiyi hem agirligi yaziyorsunuz hangsi fazla tutuyorsa onu baz aliyorlar..:)

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
Komple V fren setini PTT ile şubeye 2.5 TL ye göndermiştim.

Bu arada konu güncelliğini korusun.

• Beğen

Erol KOLAS

Daimi Üye
Tepki
188
Bisiklet
Salcano
forumdan aldığım fren bacakları ptt kargoyla adrese teslim 3 liraya, yine forumdan aldığım fren vites kolları yurtiçi kargoyla adrese teslim (bu arada arkadaş ptt ile yollayacağını söyledi fakat yurtiçiyle geldi) 7.50 liraya geldi. Aradaki fark içler acısı.

Bu tür bilgilendirmeler çok faydalı olacaktır.

• Beğen

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
PTT bir güne yolluyor. EN azından şubeye 1 günde geliyor ama adrese 2. gün dönderiyor olabilirler.
1kg'ye kadar 3tl ardından her kg için 50 kuruş yazıyorlar.
(link)
Bu işinizi görür :)

• Beğen

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Yurt içi kargo artvinden istanbula bir cant seti için 114 lira ödedim tabi pakette bayağı büyük yapılmış ama ağırlık 4 kg falan idi ,PTT kargo en fazla 15-20 lira tutardı. Türkiyedeki kargo fiyatları çok Fahiş kesinlikle PTT kargoyu kullanın derim.

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
birkaç sene önce sadece 350 km gelen bir kadro için 30 lira para ödemiştim. çok koymuştu :)

• Beğen

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
@Bülent ÖZER

Ben de paketiyle 5 kilo gelen jant setini PTT kargo ile 5.5 TL'ye göndermiştim.Bunun yanında 7 TL'lik 1 çift kauçuk elcek için Yurtiçi kargoya 6 TL de ödemiştim.:D

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
ilyas hocam siz bu jant yollamayı ne zaman yapmıstınız? debi uygulaması öncesi mi sonrası mı? galiba öncesi bayagı uygun geldi =)

• Beğen
Tepkiler: İlyas ŞANLI

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Bisikletin ön tekeri ve gidonunu çıkartıp,karton bisiklet kutularına konursa: 100-110 desi geliyor.PTT kargo ile 35 tl civarı tutuyor(6 ay önce böyleydi,fiyatlar değişmedi diye biliyorum))...
26" Jantlar 2'si ayrı paketlenirse;Toplam 30 desi tutuyor...Yurtiçi kargo ile 39 tl tutmuştu(2 ay önce)...PTT olsaydı en fazla 12-13 tl tutardı.

• Beğen

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
@GiciK eRay ADALI

debi uygulamasından önceydi evet :) debi uygulamasına geçtikten sonra da çok büyük farklar oluşmadı,azami 1-2 lira oynuyor büyük paketlerde.Önemli olan olabildiğince paketi küçük tutmak:in:

• Beğen

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Eray kardeş..Çalıştığım Fabrika anlaşmalı olduğu için Ptt den daha ucuza getiriyor.Hatta bazen bedava denecek kadar.:) İyi forumlar.