İkinci el ilanların onaylanmaması

Tepki
21
ben de benim ilanımın neden yayınlanmadığını merak ediyorum. bazılarının ilanları 1-2 gün içerisinde onaylanıp yayınlanmaya başlarken neden kimilerinin 1-2 haftayı buluyor? hiç değilse yanlışı söyleyin düzeltelim bizde.:boese157:

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Muhakkak bir kural ihlali vardır.Şu sıralar ikinci el kısmına sadece Bora bakıyor sanırsam.Uygun bir dilde özel mesaj atar sorarasanız yardımcı olacaktır.Buradan konu açarsanız cevap alamayabilirsiniz.

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Arkadaslar, kurallari okumaya usenip de, 'eksigi bize soyleyin bari' diye mesaj yazacaginiza, bi zahmet kurallari okursaniz ortada sorun kalmayacak.
Lutfen 'Armut pis, agzima dus' yapmayin. Kurallari okuyup anlamaniz en fazla 2 dakikanizi alacaktir.

Bunun yaninda, ilaniniz sadece 24 saat icinde onaylanmamis ise bize ulasin. Kurallara aykiri bicimde gonderilmis ilanlar icin sorulan sorulara, kesinlikle geri donus yapilmayacaktir.

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
aynı durumdan şikayetçiyim. salı günü 2 tane mtb parça ilanı verdim. eksiği de yok. halen yayınlanmadı. sebebi nedir?

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Kurallar dahilindeki ilanlar onaylaniyor, lutfen ikinici el bolum kurallarini okuyun...

ali tekintüre

Daimi Üye
Tepki
137
Kurallarınızı en az 4 kez okuyup not alarak işlemlerimi yaptım.İmageshack işlemleride dahil.3 veya 4.kez ilan denedim ses yok.En son dün saat 15.30 civarı denedim yine yok.Ulaş bey'in (Türkiye'nin en saygın...sitelerinden) dediği Forum için bu nedir?İlanı uygun olmayanlara neden dönülmüyor?Neden sebepleri bildirilmiyor?Bir sorumsuzluk mu var?Yada başka birşeyler mi?Cevap bekliyorum.İyi günler.

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
@ali tekintüre

Kurallari 4 kere okuyup da resimleri olmasi gerektigi gibi eklememissiniz.
Bunun icin tecrubeli bir arkadasinizdan yardim isteyin.
Ilani uygun olmayanlara da tek tek donemeyiz tabi, yuzlerce ilan icin ayri ayri cevap yazmamizi beklemeyin. Kurallar oldukca yalin bi dille aciklanmis, okuyup kabul etmek uyelerin sorumlulugundadir.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Değerli forum üyeleri , ikinci el bölümüne bakıldığında görülecektir ki bugün yayına girmiş bir çok ilan mevcut.

Yani ; kurallara uygun olanlar yayınlanıyor, uygun olmayanlar yayınlanmıyor.

İğneyi kendimize, çuvaldızı başkasına batıralım lütfen.

Burada gönüllü olarak çalışan yönetim kadrosunu töhmet altında bırakmayın.

• Beğen
Tepkiler: Haşim Okyay
Tepki
3
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 4 gün önce 2. el aksesuar ve giyim bölümüne arkadaşım tarafından açılan ilan yayınlanmadı. Arkadaşım nedenini soran bir mail attı ancak cevap gelmedi.
Belki gözlerinden kaçmıştır diye benim hesabımdan ilanı tekrar yolladık. Ancak 1 gün geçmesine rağmen ondan da ses seda yok. Onaylanmadı. Halbu ki 2 saat önce ilan açmış kişilerin ilanları onaylanmış ve yayınlanmakta ???
Ve moderatörlerden olumlu veya olumsuz nedenini belirten hiç bir açıklama gelmedi.
Son olarak öneri/sorunlarınız kısmından bir mail attım, ancak ona da hiçbir cevap gelmedi. :(
Şu an ne yapmam gerektiğini bilmediğim için buraya yazıyorum. Kusurum varsa affoluna.
Sevgiyle ...

Tepki
3
2. el ilan kurallarında 50 mesajı doldurmamış üyelerin ilan açamayacağı yazıyor.
Bunu anladım ancak arkadaşım açtığında neden açılmadı acaba.
Onun yeterince mesajı var ...

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Selam, aranıyor bölümüne ilan açmıştım ama yayınlanmadı. Yayınlanmamasını anlıyorum da yayınlanmama nedeni hakkında bir bildirim yapılsa fena mı olur? Elbet herkesin işi gücü var, zaman alıyor vs diyebilirsiniz ama Moderatör olmuşsa bir kişi bu da işin bir parçası diye düşünüyorum.

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Merhaba 2.El ilanlar ne kadar süre içinde güncelleniyor yani açıldıktan 2 gün sonra yetkili kişilere mesaj atın diyor fakat bundan daha erken onay almak gibi bir şey mümkün mü ? Bunun hakkında bilgi verirseniz memnun olurum kolay gelsin.

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
ilgili bölümün moderatörleri en kısa surede onaylıyor kurallara uygun değilse geri bildirim yapılmıyor. aynı gun içerisinde onaylanan ilanlarımda oldu.

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Uygunsuz bir ilanım yok tüm kuralları okudum hatta göndermeden önce gene bir baktım eksik var mı diye bakalım beklemedeyim şuanda...

Tepki
19
Aynı şekilde kurallara uygun olarak 2kere ilan verdim daha hala yayınlamadı.Forum kurallarınıda okudum uygunsuz bişi göremedim:(

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Batuhan çakıcı

Verdiğiniz ilk ilanda 50 mesajı doldurmamıştınız o yüzden onaylanmamıştı.Bunu anladığınız gün ise yaklaşık 20 kişiye hayırlı olsun güzel bisiklet mesajı yazarak 50 mesajı doldurdunuz. emin olun sizin kadar bende kimsenin hakkı kimseye geçmesin diye uğraşıyorum, saatlerimi harcıyorum eşitlik olsun diye.Hiçbir paylaşım yapmadan sırf ikinci ele ilan vermek için günde kaç kişi foruma üye oluyor ve aynı gün ilan gönderiyor bilemezsiniz.
İlanınız normal paylaşıma geçtiğiniz gün kesinlikle onaylanacaktır.Ayrıca bu tip konular için başlık açan tüm arkadaşlarada buradan yazmak istiyorum konu açmak yerine özel mesaj ile yazarsanız emin olun müsait olduğum ilk an uygun şekilde cevap alırsınız.Ve yine emin olun gözden kaçma veya kişisel ufak hatalar dışında (yoğunluktan kaynaklı) kesinlikle herkse eşit davranılmaktadır.Eğer günde onlarca ilan yayınlanıyor sizinki yayınlanmıyorsa bunda yüzde doksan dokuz gönderdiğiniz ilanda hata var demektir.Ya forum kurallarına aykırıdır yada ikinci elde ilan verme kurallarına.

adem dagdelen

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
arkadaşlar foruma ikinci el ilan vermek istiyorum yalnız resimler kücük çıkıyor bunu nerden ayarlaya bilirim imasghack üzerinden denedim. fakat yine aynı degişen birşey olmadı bu konuda bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum tsklr

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Adem bu konuyu açmana en cok ben sevindim artık inşallah öğrenip ilanını doğru yollarsın :)
(link)
bu linktekileri oku yeterli bilgi mevcut ama okudum ona ragmen yapamıyorum diyorsan
(link)
sitesini dene bu site türkçe oldugundan anlaması daha kolay.Yüklerken yine resmi boyutlandırı işaretleyip 640X480 formatında olanı seçeceksin.Resimler yuklendıkten sonra ufak ufak yuklediğin fotoğraflar cıkacak altlarında da lınkler sen o lınklerın ıcındekı forumlar için olanı kopyalayıp forumdakı ılanına yapıştıracaksın.Ekstradan foruma resım ekleme sekmesını tıklayıp acılan pencereye yapıstırmana gerek yok.

Ayrıca öğrendıkten sonra yardım maksatlı ben sana olması gereken boyutta fotoğraflarının lınklerını özel mesajdan yolladım o lınklerın başına sonlarınada koyacaksın.IMG yi küçük harf kullanırsan img olarak yaz.