İkinci el bisiklet kaç km olmalı?

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
Aslında bisikletten çok iyi anlayan biri olmadığımdan ikinci el fikrine sıcak bakmamistim hiç ama bugün sahibinden.comda gezerken city sport 30 bir senelik kullanılmış bisikleti 650 tlye gördüm ve gözle gorebilecegim bir şehirde olması beni düşündürdü.
Parçaların sağlığıyla ilgili konular gördüm ama 1 yıllık bisiklette 800 km civarı yol, ikinci el bisiklet almak için uygun bir mesafe midir ?

MT15i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence ikinci el alınacaksa 3 ayı geçmemeli.

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
@Berke Kazankaya

Bir yıllık cs30 650 lira mi sifir cs40 800 lira mi?

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
800km hiç bir şey 1 aydan kısa sürede yapıyoruz biz onu :)
Hemde ng 650 ile yani :)

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
km si geri alınmamış olmasına dikkat et

aynı şehirde yada tanıdık değilse alma ikinci el kaç seferdir alıyorum bisiklet elektronik vs. adamlar parayı yatırana kadar kuzu gibi
ürün eline geçip bir sorun oldumu kurt oluyorlar çok güvenim azaldı

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bisiklet otomobil gibi değil sonuçta. otomobillerde bile, km sayacını bozup düşük kilometre gösteriyorlar. 800km diyen biri belki de 2800 km yaptı. 1 senelik dedi ama belki 16 aydır elinde. sonuçta bisiklette kilometre kadar bisikletin o süreçte nasıl kullanıldığı da önemli. hunharca 300km kullanılan bir bisikletle, efendice 1400km kullanılan bir bisikleti karşılaştırırsam benim tercihim 1400km likten yana olur. bisikletforumda benim yaşadığım alım satım tecrübesini paylşırsam sizinle;

öncelikle satana malı kıymetlidir; alıcı da her daim alacağı malı pahalı bulur. bu işin psiko-ekonomik boyutu. ancak deneyimle sabittir; liste fiyatının yüzde 60 ına o ürüne vereceğiniz para, eğer ürün çok yıpranmamışsa, o ürünün ederi gibidir. sıfırı 800 lira olan bir ürünü; sıfır satan bir mağazadan nakit zaten 700e alabilirsiniz. sıfırı 800 lira olan bir ürüne 480-500 lira aralığı-eğer ürün çok yıpranmamışsa- vermek mantık sınırlarındadır.

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
@Mehmet Levent

Km sayacı esprisi için yorun yapan herkese tesekkur ediyorum :D düşününce yazdığım km'nin hiçbirsey olmadigini ben de farkettim. Asıl merak ettiğim tanıdık birinden bile olsa yazdığım km'nin ikinci el alımında etkili olup olmayacağı. Ilan sahibi yakın tanıdığım da olmadığı için cs30 ikinci el yerine cs40 sıfır almak mantıklı geldi. Hazır para konusu açılmışken araya sıkıştırıyım , 2,3 gibi düşük taksite de liste fiyatı üzerinden indirim yaptirilabilir mi nakite yakın bir şekilde yoksa babadan nakit desteği alıp peşin para saymak mı gerekir :))

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Bence kaç km değil nasıl,nerede kullanıldığı önemli.

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Bence de km önemli değil sonuçta bisikletin motoru bizim kaslarımiz.temiz ve güvenilir olmasına dikkat edilmeli.üzerinde ki parçaların ikinci el ederi kadar mi para isteniyor bu önemli.

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: efaruk

Yakup ADIGÜZEL

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Merida
@Furkan B.

Abi konu dışında bir sorum olacakta;

Bisikletinizden memnunmusunuz bende kuzenime tur bisikleti araştırıyorumda

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
@Yakup548
Bisikletimden memnunum bu yaz ege turuna çıkacağım.ama bu iş derya deniz tabi hep bi üstü var.:) verebilecegim fiyat aralığında alabileceğim buydu ve çok memnunum :)

Ahmet Keçeci

Aktif Üye
Tepki
62
Bisiklet
Salcano
@Furkan B.

Ben de geotech'leri cok merak ediyorum. Ayni fiyat aralıgında diğer markalarla karsilastirsaniz karariniz bugün de geotech olr muydu

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
@Ahmet Keçeci

Hocam bu fiyat aralığında one çıkan markalar modeller belli zaten ve aralarında öyle büyük farklar yok. Sonuçta başlangıç seviyesi bir bisiklet. Gerçi ben de çok fazla anlayan biri değilim yeni yeni öğreniyorum. bisikletimden suan memnunum ama daha iyi yorumları yazın nasip olursa yapacağım ege turundan sonra yapacigimdir. :)

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Bilgili arkadaşlardan yardım bekliyoruz. Soru şu:

sıfırı (2019 modeli) 1.015 pound (7.389 TL) olan 2015 model ama temiz bir bisiklete en fazla ne kadar verilmeli? Sıfırının en fazla yüzde kaçı olmalı ikinci el fiyatı?

Teşekkürler.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Nejat Karahan
Hocam selamlar ;
Bu mesele cok çetrefilli bir konu, bir cok kistaslar var fakat kabaca ben kendi felsefemi soyleyeyim. Dün alinan bir urun bile benim gozumde ikinci eldir ve verecegim fiyat maksimum yarisidir.
Km sine gore bakilirsa sahsen makinanin kalitesine göre yani "kadro"kalitesine bakilarak kabaca kadro fiyati tahmin edilerek alinmalidir. Misal makina 5bin tl diyelim. Km si 4000 olsun. Benim ona verecegim fiyat maksimum 2 bin lira olur kabaca

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@mariokaldato

Ah be hocam, keşke dediğin gibi olsa ama maalesef kimse satmıyor öyle.

O zaman lafı uzatmayayım, linkteki bisiklete bu para verilir mi? Lütfen bir yorum yapın, ona göre arayabilirim satan beyefendiyi/hanımefendiyi. Bisikletin 2019 model uluslararası satış fiyatı 1015 pound.

(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Misal bu kadro 96 model bir alman kadrosu. Ben 100 tl ye kadro seti aldim ve kafama gore topladim. Restorasyon sonrasi keyifle kullanıyorum. Insanlar bisikletlerin yapim yillarina cok takılıyorlar , ve rahatlikla soyleyebilirim ki bisiklet ne kadar eski yila giderse kaliteside o kadar daha iyi oluyor. Ozellikle 90larda bisikletler genelde fabrikasyon-tayvan robot hattı isine girmemislerdi ve kadrolari saglam yapıyorlardi. Ben buna her türlü agir yükü vurup bir yük kamyonu gbi kullanmaktayim. Daha tik yok masallah ve benden once Almanya 'da kac km kullanildi belli degil :)
20190207_171330.jpg

@Mehmet Nejat Karahan
Kesinlikle o para verilmez hocam samimi diyorum abartmis bence. Tabi ki bromton kalitesini vs bir kenara koyuyorum ama sifirina cok yakin bir fiyata ben niye ikinci el alayim var mi mantgi? Mala bisey demiyorum , o fiyati belirleyen malin sahibi olacagindan elestirmiyorumda. Sadece arada bin kusur lira fark var .Bence fazla istemiş

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Bana da öyle geldi ama brompton denilen bisiklet pırlanta mübarek. Kimse satmıyor; satanlar da iyi paralar istiyor.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Nejat Karahan
Abi alma olsun bitsin. Marka fetisistlerine pirim vermemek lazim. Satmak istiyorsa fiyati kiracak, yok oyle tepeden ingiliz bakislari atmak. Ustune bin lira koyar taksitle babalar gbi sifirini alirsin

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@mariokaldato

Valla öyle, bu şartlarda alamam zaten.