İkİ Teker Cok Seker

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında b-cagri tarafından paylaşıldı.

 1. b-cagri

  b-cagri Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Eylül 2008
  Mesajlar:
  102
  Beğeniler:
  111
  Şehir:
  edirne
  Seviye:
  Projemiz Edirne ilinde yer alan düşük gelir gurubuna dahil mahallerindeki okullarda özellikle ekonomik olarak zorluklar yaşayan çocuk ve gençlerin güvenli bisiklet kullanımını eğitim ve etkinliklerle sağlamaktır.
  Edirne ilinde birçok mahallede nüfusun çoğunu dar gelirli vatandaşlar oluşturmaktadır. Bu vatandaşlarımız ve çocukları sosyal, ekonomik sebeplerden dolayı ulaşım aracı olarak bisiklet kullanma eğilimindedirler. Edirne ilinde gelir düzeyi düşük vatandaşlarımızın yaşadığı mahallelerdeki 9 İlköğretim, 2 ortaöğretim kurumunda okul dışı etkinliklerle uygulamalı yapılacak 8 ay boyunca eğitimlerle güvenli bisiklet kullanımı bilgisi ve pratiği yaklaşık 600 kişiye kazandırmayı amaçlamaktadır. Ayrıca bu çocuk ve gençler bisiklet sporuna yönlendirilerek ilimizde spor alanında da gençlerin entegrasyonu sağlanacaktır.
  Eğitimler sonunda katılımcıların olduğu bisikletli gruplarla çevre ve spor odaklı gezi, yarışma gibi etkinliklerle proje daha güçlü olacaktır. Ayrıca geniş katılımlı bir bisiklet şenliğinin ‘çevre ve bisiklet’ öğelerini vurgulayarak toplumsal amaçları da görünür kılınacak tüm Trakya dan geniş katılım olacaktır. Proje bisiklet sporunu güvenli yaygınlaştırarak ve bisiklet sporcusu olmak bu çocukları destekleyerek süreklilik kazanacaktır.

  Umuyoruz ki projemiz sona erdiğinde Edirne'de de genç bisiklet sporcuları yetişecek ve sokaklarda daha çok gennç arkadaşımızı kask takarken göreceğiz.
   
  Erhan22, MertSayın ve M.Ergun GÖZET bunu beğendi.
 2. Kemal Tecimen

  Kemal Tecimen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2005
  Mesajlar:
  327
  Beğeniler:
  318
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  merhabalar güzel bir proje müsait olduğum bir pazar günü gezinize katılabilirim inşallah bisiklete binmeyi edirnelilere aşılarsınız başarılar

  tlfnum 05322529835 kemaltecimen
   
 3. Hakan Eşme

  Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

  Yaş:
  51
  Kayıt:
  27 Şubat 2008
  Mesajlar:
  1.771
  Beğeniler:
  6.163
  Şehir:
  Keşan
  Adı:
  Hakan EŞME
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Çok güzel bir proje, hayırlı olsun...
   
 4. M.Ergun GÖZET

  M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  17 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  542
  Beğeniler:
  701
  Şehir:
  Edirne
  Bisiklet:
  Fuji
  Seviye:
  Kemal Bey; sizi buralarda görmek bizi çok mutlu eder. Her zaman bekliyoruz.

  Hakan sizleri de bekliyoruz buralara. Biz de bu sene o taraflara geleceğiz. Yakında programımızı burada yayınlayacağız. Selamlar...
   
  Kemal Tecimen bunu beğendi.