İki Pedalın Farkı Nedir?

hyigitguney

Aktif Üye
Tepki
9
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar
linklerdeki iki pedalın nasıl bi farkı var.. kullanımda ne gibi avantaj veya dezavantajları olabilir....

(link)

(link)

Scudo

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
ürünlerin altlarında yazıyor teknik bilgileri ama kullananlara soruyorsanız bilemem :)

Tepki
1
Bisiklet
Cannondale
Bildigiğim kadaryla pedallara arasındaki fark birinin dış kafesinin geniş olması. Bu nedenle daha ağır olduğunu tahmin ediyorum. Teknik dökümanlarda bunun dışındaki farklılıklar listenecektir.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Ürünlerin altında yazan detay bir tanesi yarış performansı sunuyor diğeri shimanonun trekking guruplarına sunduğu ürün.

Yani yarış için tasarlanmış pedal daha az çamur tutunmasını sağlayacak ve kilitlenmek için pedala bakmanız gerekmeden ayağınızı nasıl bastırırsanız bastırın anında kilitlenmenizi sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.Ayrıca daha hafiftir.Yarış anında ve sert arazi kullanımında sürekli kilitten kurtulup(ayakları yere koyabilmek adına) tekrar kilitlenme durumları yaşandığı için önemli bir durumdur.

Diğer model ise daha dengeli ,kuvvet uygulama alanı daha geniş ama buna karşın daha ağır ,kilitlenmek için pedalın doğru yüzeyini denk getirmeniz gerekecek ve çamur tutunma durumları daha fazla olacak şekildedir.Bununda anlamı acelem yok yarış koşmuyorum doğa ve arazi koşullarında spor maksatlı kullanım yapıyorum ve ağırlık takıntım bulunmuyor diyenler için.Genelde tur bisikletlerine tavsiye edilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sadece üstekinin normal ayakkabıyla kulanmak içinde çerçevesi var onun harticinde ikiside aynı

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@ibt1990

Normal ayakkabı ile rahatsız olursunuz kilitli yüzey batar diğer taraf da düz değil oval her iki yönde de rahatsızlık verir(ayrıca oval taraf kayma yapar).Neye göre böyle yazdınız anlayamadım ama iki pedalı da kullanmadığınız belli.Hatta linklerdeki pedalların özelliklerini de (hemen altlarında yazan)okumuş olsaydınız böyle bir özelliğinin olmadığını görecektiniz.

• Beğen
Tepkiler: Onat GÜRSOY