İki farklı kategori

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Gökhan Semiz tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Selamunaleyküm arkadaşlar.

Benim merak ettiğim konu ; dağ bisikletleri ile şehir bisikletleri arasında dayanıklılık olarak ne gibi farklar vardır ?

Yani çoğu insan araziye çıkmasa da şehir içinde kullanmak için ön amortisörlü dağ bisikleti alıp lastiklerini değiştiriyor. Şehir içinde küçük kasislerde kaldırımlarda ön amortisörlü şehir bisikletleri sorun çıkarır mı ? Yoksa küçük çukur vs gibi yerlerden etkilenmez mi ? Yani bu kaldırım , çukur vs gibi yerler için şehir bisikletinden vazgeçilmesi mi gerekir ?

Teşekkür ederim. Keyifli forumlar.

2. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sanırım jant sorun çıkarabilir yol bisikletinde . (kesin bilmiyorum)

Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yol bisikletinde olabilir doğru , ben şehir bisikletini merak ediyorum , onların lastik ve jantları yol bisikletlerine göre biraz daha sağlam görünüyor gibi.

4. serkan özçim

serkan özçim Yeni Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    aynı şeyi bende merak ediyorum, dağ bisikleti alıp daha ince lastik takmak gibi bir düşüncem nasıl olur ki?

Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben şehir içinde bugüne kadar hep dağ bisikleti kullandım. Bunun nedeni şehirde biraz agresif kullanıyorum. Kaldırım merdiven gibi yerlerde bisiklete biraz acımıyorum. Bu kaldırım , merdivenlere şehir bisikletleride dayanabiliyorsa şehir bisikletide mantıklı bence.

İlginizi Çekebilir

20150722_101722.jpg
yaklaşık 2 sene önce serçe parmağım kırılmıştı, bayramdan önce aynı yerden tekrar kırıldı, boksör kırığı diye geçiyormuş bu kırık tipi... Sağ el olduğundan günlük işlerimde aksaklıklara neden...
1.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
koçhi.jpg
Arkadaşlar bildiğiniz üzere bu yaz bisikletle en uzum sürüşüm olan bir seferde 215km sürüşümü sizle paylaşmışdım; Günü birlik ( Nevşehir - Ankara yolu) 8.saat 30dk sürüş 215km.. Yalnız şöyle bir...