Ihlas bisan düzenleme

Tepki
19
İsim
furkan kara
Bisiklet
Bisan
Beyler 20 yıllık ihlas bisan var nette baktığım kadarıyla ağır olarak geçiyor fakat benim ölçümlerine görece şuan ki dağ bisikletletlerine göre de 3 4 kg hafif bu bir arkadaşında whistle dağ bisikleti var ikisini arka arkaya binince gerçekten daha seri olduğu hissediliyor fotoğraflarını attım bu bisiklet i hybrid bisiklet yapmak istiyorum hangi parçaları değistirmeyeliyim ve ne kadar tutar çok teşekkürler saolun

Birde beyler bazen küçük bazen büyük viteslere atmıyor attırmak için ön ve arka değistiriciye birakaç tekme atmak yeterli :) bunu nasıl düzelte bilirim

Dosyalar

Scudo

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Youtube veya forumda "Ön-Arka Aktarıcı ayarı" diye aratırsanız, vites atma sorununu çözebilirsiniz :)
-ilk soru hakkında bilgim yok..

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Anılarım depreşti bu başlığı görünce. Bu bisikletle kafamda huniyle gezdiğim zamanlarda Fatih'ten Kilyos' a gidip denize girmişliğim var. Şimdi düşünüyorumda gerçekten büyük cesaret. Bende bunun kırmızı rengi vardı. En çok frenlerinden çektim bunun ben. Fakat yinede güzel bisiklettir. Toparlayınca foto atarsanız güzel olur.

• Beğen
Tepkiler: umutntm

usame ömer

Aktif Üye
Tepki
77
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bundan bir tane de bende var, güzel bir şey çıkar umarım, kolay gelsin, takipteyim...

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Bende de var bir tane aynısının tıpkısından balkonda duruyor. Bakalım yazın bi bakım yapılması iyi olacak ona da. Bende merak ediyorum sonucu

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
Hey gidi bisan ihlas kırmızısı vardı bende de çok kahrımı çekti çoook

Tepki
19
İsim
furkan kara
Bisiklet
Bisan
Bende toparlamak isterimde nerden başlamam ne yapmama gerektiğini bilmiyorum bilen bir kişi varsa lütfen yardım etsin

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
http://www.experienceplus.com/blog/wp-content/uploads/2013/05/hybrid-full-big.jpg
Mesela ne yapmak istiyorsunuz? Tasarım renkler aksesuarlar değişecek parçalar ? Bir kaç resim var mı mesela şunun gibi diyebileceğiniz ? Ben bunu buldum dolaşırlen bilmem ne dersiniz !

Tepki
19
İsim
furkan kara
Bisiklet
Bisan
İlk olarak vitesleri değiştirmek istiyorum 18 vites yetersiz kalıyor birde kadroda çarpmaktan kaynaklı olarak boyanın kalkan kısımlarında oksitlenme var oraya ne yapabiliriz maşa takmayı düşünüyorum ama ne kadar doğru olur bilmiyorum birde renk değiştirirsek fiyat ne kadar tutar pek fazla aksesuar olmadığı için değiştiricek aksesurımda yok :)

Birde frenler çok kötü onlar değişecek

Birde jantlar yamuk tabi :)

Birde ayaklık lazım :)

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
İlla uğraşacağım sonunda bisikleti saklayacağım uzun süre kullanacağım diyorsanız bol sabır ve maliyet isteyen bir süreç sizi bekliyor. Forumda sizi yönlendirecek bir çok yenileme çalışması mevcut bakabilirsiniz. Şuanki bisikletiniz 15 ila 18 kg arası saf demirden yapılmış kadro-maşa-gidon ve boynundan ayrıca jantlardan oluşmakta. Yapcağınız iyileştirme ile bunu hafletmeniz gerekecek. Kullandığınız bütün parçalaı alümibyum olmasını tercih ederseniz bir iki kg azaltabilirsiniz belki.Ama önce siz ne yapacağınıza kara verir netden modelleri inceleyin. Kafabızda tasarlayın gidonu şöyle olsun boyun böyle olsun sele maşa filan herşeyi

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende de aynısından var ama biraz değiştirdim. Çok memnunum.

Tepki
19
İsim
furkan kara
Bisiklet
Bisan
Saolun gerçekten okuduğum kadarıyla işime yardımcı oldu hatta bütün sorularını yanıtladı teşekkürler

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçenlerde kayın pederin yazlığın deposunda buldum bundan bir tane sağını solunu yağlayıp direk yola çıktım 50 km lik yolun sonunda kendisinden beklenmeyecek derecede başarılı olduğunu gördüm :)

krmozcan

Üye
Tepki
20
İsim
Kerem
Bisiklet
Kron
Şuanki çoğu bisikletten daha iyi bir hızlanması var gerçekten efsane bir bisiklet evde hybrid bisikletim var ancak bu bisanın tadı gerçekten farklı ve hala sorunsuz şekilde çalışır geçen hafta göbeğini açıp temizlemiştim.

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@krmozcan

Aynı fikirdeyim hızlanması, yokuş performansı benim gündelik kullandığım Ghost'dan kesinlikle daha iyi.

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında bisan ihlas çok ağır değil kadrosu çok ince. Jantları değiştirirseniz baya hafifler birde fren sistemi çok kötü onuda değiştirmeniz gerek. :D