İnceleme iGPSPORT iGS618 Bisiklet Bilgisayarı

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Clint Eastwood ortalama hız,kazanılan irtifa değerleri bende de sıkıntılı,sonradan web sürümüne giderek hem ortalama hemde irtifa değerlerini düzeltmek gerek (sanırım problem genel olarak herkeste var,emin değilim) nabız olayına gelince Samsung saat ve cihazın göğüs kemerli nabız bandı ile yapılan sürüşlerde aynı rotada ikisininde değerleri hemen hemen aynı...arada saat sapıtıyor ondan eminim...

Scudo
Tepki
143
İsim
cemal akgül
Bisiklet
b'Twin
benim sıkıntım da % 7 eğimi 30-90 aralığında gösteriyor sürekli değişiyor cihazım IGS50E acaba bir yerlerden ayar mı yapmalıyım yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cemal akgül 618 kullanıcısı olarak o rakamlara eğimde denk gelmemiş olsam da benzer durumları yanı eğimin yüzde 6-7 arasında emin olduğum yerlerinde 10 - 13 arası gösterdiği oluyor,bu garminlerde bile olası ihtimal ama 30-90 enteresan ve hiç ama hiç denk gelmedim...ben bunu sinyal karışması olaraktan tahmin ediyorum yada onun dışında GPS anlık sapmaları

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı
Tepki
143
İsim
cemal akgül
Bisiklet
b'Twin
80-90 civarı başlıyor sonra düşerek 15-20 den sonra tekrar yükselip düşüyor hiç bir mantığa bağlayamıyorum

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Strava sıkıntısı bende de mevcut. Cihazım 618 ancak eğim tahmini fena değil çok uçuk değerlere çıkmıyor.

• Beğen
Tepki
16
İsim
Yunus Emre Boz
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güzel paylaşım olmuş eline sağlık, graminden nasıl kurtuluruz diye düşünüyorduk, şuan da türkiye de satışı bulamıyorum, genellikle aliexpressten sipariş veriliyor öyle mi ?

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aliexpress dışında gearbest ten sipariş veren arkadaşlar da oldu. Gearbest çok beklettiği için ben iptal edip Ali den aldım. Ali den alırken tutacak yada kılıf hediyesi isteyin satıcıdan.

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İgs620 vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Gördüğüm kadarıyla igs618 den farkları : Canlı takip özelliği, telefon gelen çağrının ekranda gözükmesi, hava durumu göstermesi, 4 gb hafıza olması, wifi üzerinen rota atılabilmesi. Fiyat olarak tek satış fiyatı görmedim ancak toplu satışta 89 dolar bir fiyat yazıyor. Tahminlerim igs618 in 700 TL ler bandında olduğunu düşünürsek 1000 TL civarı olacaktır.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fiyatları belli olsun ikinci ele igs618 çok düşmeden igs618 i elden çıkartayım bakarız. ? Şaka bir yana bana cazip gelecek bir özellik eklenmemiş. Rota atacak mesafe yapamadım şimdiye kadar hep bildiğimiz yerlerde dön dolaş. Canlı takip özelliği dersen ben turdayken hanım rüyasında takip ediyor beni canlı canlı. Gelen telefon çağrısına bluetooth kulaklıkla cevap verebiliyorum zaten ki bunda sadece görme var. Hava durumuna bakmadan yola çıkan bisikletçi yoktur zaten. Meteoroloji iyi tahmin yapıyor ondan da sıkıntı yok.Tek seferde 4 gb hafızayı dolduracak bacak yok bende. :):)

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 @Abdülkadir Ergin şimdilik 618 her türlü gider, daha 20 kez full şarj görmedi neredeyse,hatta geçen şarj fullemeyi unutup 3 dişle yola çıktım nerdeyse 20 saat idare etti, ondan sonra dile gelip hadi lan dedi.. ??, şaka bir yana mevcut ihtiyaçlarımı her türlü karşılıyor,hele o zamanki fiyat şartlarına uygun olarak aldığımdan yatırımın en iyisi olduğuna inandığım bir cihazdır 618.
sele konusunda ise galiba biraz şanssız oldum, specialized Power Comp Sele aldım, dolar kur farkından dolayı aldığım zaman ile şimdi güncel fiyat arasında 80 tl kadar düşmüş ?

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki tamam demek herkes 618'inden memnun. Yarın bir bakmışım forumda ikinci el 618 ilanları ehehe meğer millet ters köşe derdindeymiş falan :D

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son güncelleme ile yaptığınız sürüşleri açabiliyor musunuz uygulamada?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birtane daha güncelleme geldi onu yükleyin o zaman açılıyor.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yine aktiviteyi yüklemiyor! Ne Web sitesinden ne de uygulamadan!

Son düzenleme:

Murat Ç.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar merhaba, konuya ilk kez yazıyorum. Havalardan dolayı bugün kondisyon bisikletini deneyeyim dedim, Bike kısmından yeni bisiklet oluşturdum, nabız ve kadans sensörlerini tanıttım, Mode kısmından indoor mode seçtim ve antrenmanı başlattım. Indoor mode olduğu için gps otomatik olarak kapalıydı, nabız ve kadans sensörlerinden doğru veriler aldım ancak cihaz bir türlü yakılan kaloriyi hesaplamadı, hep "0" olarak gösterdi. Acaba ayarlarda mı sıkıntı var diyerek kontrol edip tekrar denedim ama yakılan kaloriyi yine hesaplamadı..
1. sorum: Sizde de durum böyle mi?
2. sorum: Nabız ile birlikte boy-kilo-cinsiyet vb. kalori hesabı için gerekli tüm veriler olmasına rağmen yakılan kaloriyi neden hesaplamıyor cihaz.. Acaba kalori hesabında nabız yerine hız (ya da mesafe) verilerini mi kullanıyor (ki bu çok atmasyonik olur, böyle bir cihazın kalori hesabını bu şekilde yaptığını sanmıyorum)?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hız sensörü olmadığı sürece cihaz tamamen durduğunu varsayacaktır. Hız sensörü zaten tam olarak dışarıda kullanmak için değil indoor diye tabir edilen gps in çekmediği yerlerdeki antremanlar içindir. Trainer da hız sensörü olmadığı taktirde alınan mesafe sıfır gözükecektir. Haliyle mesafe alınmadıysa km saatinin mantığına göre kalori de yakılmamıştır.

Murat Ç.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Merida
Manyetik diskin neresine takacam ben o sensörü :) Çok saçma düşünmüşler ama yav.. Evde biraz kalori yakalım dersek trainer ya da roller kullanacak ve hız sensörü satın alacağız yani.. Kondisyon bisikleti kullanıyorsak "sen gelme lan ayı" diyor :) O değil de kış kullanımı için çöp oldu cihaz, çok da severek kullanıyordum halbuki..