İnceleme iGPSPORT iGS618 Bisiklet Bilgisayarı

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Işığa göre koyulasan camli oldugu icin gece de kullanıyorum. Zaten gece pek fazla sürmedigim için sorun yaşamıyorum. Sarı cam daha iyidir evet.

Scudo

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Optikçinin birini aradım sordum. Anti polarizasyon sağlayan bir film - kaplama vs. yokmuş. Polarizasyon sağlamak kolay fakat antisi yok. :) O halde gündüz de cihazın arka aydınlatma açık gezeceğiz, bu da şarjın hızlı tükenmesi demek. :(

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Polorize gözlükle ben ceptelefonuyla yatay görüntü de alamıyorum.

Polorize gözlükle sağdan gelen arabayı farkedemedim az kalsın eziliyordum. (arabanın boyasından kaynaklı olabilir bi ihtimal, benim dikkatsizliğimden de olabilir ama böyle bir olay başıma geldi korna ile uyandım son anda kurtardım)

Polarize gözlükle normalde görülmeyen detaylar görülürken bazen normalde görülen nesneler görülmüyor.

Polorize gözlük sevmiyorum ??‍♂?‍♀?

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhaba.

Benim şöyle bir sorunum var mesela 50-60 km lik bir tur yapıyorum ve eve geliyorum. Tur verisini telefon ile senkronize etmek için igpsport android uygulaması ile verileri telefona aktarmaya çalışıyorum. Fakat sadece bir aktivitenin bisiklet bilgisayarından telefona gönderim süresi 5-6 dakikayı geçtiği oluyor. Bununla alakalı bir video çektim. Videoda %40 tan başlıyor gönderim bunun sebebi videodan önce gönderimin başlamasıydı. Oradaki ilerleme skalasını görürseniz olayı anlarsınız. Sadece 1 aktivite için sizce de bu süre çok değil mi ? Sizde nasıl durum bir yardımcı olur musunuz ? Sorunu anlatan youtube linki aşağıda:

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.912
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@alperaydin

Evet bluetooth ile senkronizasyon çok yavaş. Hele ki faaliyet büyük ise, 5-10 dakika sürebiliyor. Yazılım ile hızlanacak gibi bir şey değil sanırım.
Ancak eve gelince aktarım yapacaksanız cihazı bilgisayara bağlayıp faaliyeti manuel de yükleyebilirsiniz igpsport ve stravaya.
Aktarımı başlatıp duşa girseniz, çıkana kadar tamamlanır. Duşu geciktirmeyin ? :)

alperaydin

Üye
Tepki
183
İsim
ALPER AYDIN
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@Özcan.
Son kısımı çok iyiydi duşu geciktirmeyin :)) youtube videosunda ki yavaşlık sizde de mevcut mu yani doğru mu anladım ? diğer arkadaşların da fikirini almak isterim. İlginiz için teşekkürler :harika:

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynen bende de çok yavaş. Senkronizasyonu başlatıp soğuma esneme hareketleri felan yapıyorum, soyunup dökünene kadar bitmiş oluyor, başında beklersen bezdirir.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni sorunumuz:
Strava login maintenance, please use iGPSPORT APP
Strava girişi bakımda, lütfen uygulamayı kullanın. kısaca meali
Giriş Ekranı Öncesi
188940
Giriş Ekranı Şuanda
188941

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Neyseki etkinliği Bluetooth ile de gönderebiliyoruz.
Sabah işe geldim
Hız sensörünü evde bıraktım gps ten alsın hızı diye. Navzım da toparlanmaya başladı galiba. Nabız ve hız grafiği çok tutarlı
188950188951

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.912
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Dün ben de bir sorun yaşadım. Faaliyet dönüşü cihazı telefonla eşleştirip senkronizasyonu başlattım. 15 dk sonra tamamlandı. Cihazı kapatıp kaldırdım, Strava'dan faaliyetiniz yüklendi mesajını bekledim. Bekle bekle, gelmedi. Uygulamaya baktım, gerçekten de yoktu. İgpsport uygulamasına baktım, faaliyet orada da yoktu.
Senkronizasyon acaba yarıda koptu mu diye cihazı yeniden eşleştirdim. Başlatınca senkronize edecek yeni bilgi yok yazdı. ?
Neyse ki faaliyet cihazda duruyordu. Kablo ile fit dosyasını çekip hem Strava, hem igpsport sistemlerine manuel yükledim.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan.
Abi fit alınca stravaya nasıl attın web üzerinden uygulamaya bağlanılamıyordu dün. Benim bilmediğim bir yöntem mi var acaba

• Beğen
Tepkiler: Özcan

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan.
Ben artık alıştım ?. Kafasına göre takılıyor arada, fakat stravayı tamamen uygulamayı durdur ile kapatıp yeniden başlattığımda bildirim geliyor.. Şu ana kadar 2000 km oldu ufak tefek olabilecek problemler dışında üzmedi beni..

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.912
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Mhmm@
Strava üyesiysen web sitesinden giriş yaptığında, ekranın en üstünde sağ köşede, profil resminin de sağında, bir artı işareti var. Bu işaretin üzerine fare imlecini getirdiğinizde şu seçenekler çıkar
188958
İlkini seçiyoruz, upload activity, yani faaliyet yükle.
188964
Soldaki listeden File, dosyadan yükleme seçeneğini seçiyoruz. Sağdan choose file diyoruz. Cihazdan kopyaladığımız fit dosyasını seçip faaliyet yükleme işlemimizi tamamlıyoruz.

igpsport uygulamasına nasıl yüklüyoruz, o kısmı soracak olan varsa, onu da kısaca anlatayım.
Telefona kurduğumuz uygulamamızın, tıpkı Strava gibi internetten erişilebilen arayüzü mevcut. (link) adresinden gidebiliyoruz.
Öncelikle siteye giriş yapmamız gerekiyor. Bunun için uygulamayı telefona kurduğunuzda girdiğiniz mail adresinizi ve parolanızı kullanıyorsunuz.
Burada da sağ üst tarafta kocaman bir artı işareti var. Tıkladığımızda gelen sayfada, aynen Strava'daki gibi dosyamızı seçip yüklüyoruz.
Buraya yükleyince, telefon uygulaması da faaliyeti görmeye başlıyor elbette.
188965

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan.
Ben bunu hiç yapmamıştım. Km süre giriyodum bazen ama dosya yükleme fikri bu cihazı edinene kadar olmadığı için atlamışım. Teşekkürler anlatım için çok makbule geçti.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan.

Dün hem igpsport hem strava serverlarında sıkıntılar vardı. Aynı durumu yaşadım. Bir türlü stravaya atmadı. Bayağı sabrettim baktım olacağı yok pc'ye taktım hem şarj eder hem manuel atarım diye. Bu sefer strava'nın site yüklemiyor bir türlü. Forumda da yazmışlar sıkıntı var diye. Yükledi yüklemedi diye çabalarken çat diye senkronize etti.

Dünkü sürüşte tuhaf bir şey de oldu. Aynı 618 saat ve aynı marka Megane kadans sensörü kullanıyoruz. Bir iki saat kadar sonra benim kadans sıfırlandı, sensör kopmuş. Ben de pil bitti herhalde diye düşündüm. Arkadaşın kadans ölçüyor bu arada. Bir süre sonra ara ara kopuyor bu felan dedi uyanamadık olaya. Hani sonra aklımıza geldi durup baktık benim sensör arkadaşın cihaza eşleşmiş. Nasıl oldu ben de anlamadım. Yolda giderken sensör arkaya eşleşti iyi mi :)

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.912
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@Abdülkadir Ergin

Dün internette genel olarak bir sıkıntı vardı. Neredeyse her sunucuda yavaşlamalar gördüm. Belki yine haftasonu aylak kalmış "hekır"lar memlekete siber saldırı yapmıştır diye düşündüm. Hatta haberlerde aradım, sadece Hintli hekırlar Pakistan'a atak yapmışlar :ssrtcbya:

Sensörlerin yakındaki başka bir cihazla eşleşmesi için o esnada cihaza bağlı kadans sensörü bulunmaması gerek. Bunun için iki cihazın da bağlantısının kopmuş olması lazım.
Tarama yapan cihazlardan sensörü önce yakalayan bilgi çekme hakkını kapar :) Diğer cihaz da boşta bulduğu sensörü yakalar.
Bunun olması için sinyalleri kesen veya bozan bir etken gerek. Güçlü bir baz istasyonunun yanından, başka herhangi bir güçlü verici civarından (askerî tesis vb), hatta belki bir jammer yanından geçerseniz teorik olarak bu olabilir. Hatta SAR değeri çok çok yüksek bir telefonu olan pelotonist bile buna sebep olabilir. ?

İgs'nin geri bildirim gönderme linki var. Hatta arayıp bulayım, faydası olsun. (link)
Neresi hakkında bildirimde bulunacağımızı soruyor. Web sitesi, cihaz veya telefon uygulaması. Detayları ve varsa görüntülerini göndermemize izin veriyor. Buraya yazıp fikirleri sorulabilir.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
20190219_191723.jpg20190219_191739.jpg
Şu iki menünün ve VAM değerlerinin uygulamada görülmemesi büyük eksiklik.
Bu gibi eksikleri ve önerileri yazabileceğimiz bir yer var mı?(igp geliştiricilerine)

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı