İğnesi çıkan presta

Guney1907

Daimi Üye
Tepki
38
İsim
Nadir Güney Kunt
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar ben forumda araştırmama rağmen güncel bir sonuç bulamadığım için sorma gereği duydum ben sibop iğnesi sökülebilen presta yol iç lastiği arıyorum sebebi patlak önleyici sıvı uygulayacak olmam nerden bulqbilirim yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa mutlu olurum.

• Beğen
Tepkiler: Salih ölmez
Scudo

Guney1907

Daimi Üye
Tepki
38
İsim
Nadir Güney Kunt
Bisiklet
b'Twin
Emin misiniz iğnesi çıktığından çıkıyorsa bu ürünü türkiyede bulmak mümkünmü acaba yurtdışından gelince 20 tl kargo fazla olur lastik için ?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
(link)
şunun çıkıyor. açıklamada yazıyor zaten çıkabildiği. "removable valve core"

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
Schwalbe iç lastiklerinki de çıkıyor, bir bisikletçiye uğrayıp bakın derim

Hamid Asım

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Lapierre
@Serkan Mıstınoğlu
Merlin zipp ürünlerini Türkiye'ye göndermiyor bilginize.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Ne alıp veremedikleri var bunların bizle bi anlasam :D

(link)
neyse buradan da alınabilir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sibobu çıkarmadan da patlak önleyici sıvı ekleyebilirsiniz. Biraz uğraştırıyor ama fazla değil :)

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar ayak pompası ile hava basarken kaç oldu sapasağlam iç lastiğin valfini kırıyorum. Sorun pompada mı bende mı onu da bilmiyorum.

20230823_131348.jpg

Yine aynısı olunca yenisini takarken kutunun üstünde "removable valve core" ibaresi dikkatimi çekti.

20230823_131220.jpg

Bu kırılan kısmı satın alıp koca iç lastiği çöp olmaktan kurtarabilir miyiz?

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.817
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Aynı lastikten bir tane daha al ve onun iğnesini buna tak. Bu lastiğin işin bitince o iğneyi kendi lastiğine takıp deva edersin. Tabii bunu yapabilmek için o iğneyi kırmaman gerekiyor. Ne yapıyosun da kırıyosun iğneyi?

• Beğen
Tepkiler: Özcan
Tepki
32
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sırf bu yüzden böyle bi ffff.jpg çevirici aldım. Schrader'e çevirip hava basıyorum presta ile hava basmak çok tehlikeli.

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Aynı lastikten bir tane daha al ve onun iğnesini buna tak. Bu lastiğin işin bitince o iğneyi kendi lastiğine takıp deva edersin. Tabii bunu yapabilmek için o iğneyi kırmaman gerekiyor. Ne yapıyosun da kırıyosun iğneyi?
Hava basarken kırılıyor. Presta çok ince. Ayrı satılıyor ve takılabiliyorsa çözüm olur.
Sırf bu yüzden böyle bi 308444 dosyayı görüntüle çevirici aldım. Schrader'e çevirip hava basıyorum presta ile hava basmak çok tehlikeli.
Valla ben de böyle düşündüm en iyisi bu galiba. Ama kurulan iğneler ayrıca satılıp takılabiliyorsa elimdekileri de kullanırım en azından.

P1n0ky0

Daimi Üye
Tepki
754
İsim
Pin Okyo
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
iğnesi çıkan presta çok kadim bir kızılderili şefidir. aynı anda 3 dil konuşur ve enflasyon nedir bilir. korkulası biridir. evlerden ırak.

• Hahaha
Tepkiler: kaganarda

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ceasar Bravo sibop ucu ayrı satılır. örnek link bırakıyorum. (link)
bir de bu iğneyi açmak için bir aparat var. erdoğanlar parktool koymuş çok pahalı daha ucuzu vardır mutlaka.

Tavsıye olarak sibop ucunu çok gevşetmeyin. Gevşetirseniz uç dışarı çok sarkıyor (sallanır derecede) bir yandan da pompa ucunu iyice bastırıyorsunuz, sibop ucu ya yamuluyor ya da kırılıyor. Pompayı da aşırı bastırmaya gerek yok. Pompa mandalıyla sıkıştırınca tutsun yeter.

• Beğen
Tepkiler: Ceasar Bravo

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Ceasar Bravo sibop ucu ayrı satılır. örnek link bırakıyorum. (link)
bir de bu iğneyi açmak için bir aparat var. erdoğanlar parktool koymuş çok pahalı daha ucuzu vardır mutlaka.

Tavsıye olarak sibop ucunu çok gevşetmeyin. Gevşetirseniz uç dışarı çok sarkıyor (sallanır derecede) bir yandan da pompa ucunu iyice bastırıyorsunuz, sibop ucu ya yamuluyor ya da kırılıyor. Pompayı da aşırı bastırmaya gerek yok. Pompa mandalıyla sıkıştırınca tutsun yeter.
Cok teşekkür ederim hem link hem de faydalı bilgi için.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cok teşekkür ederim hem link hem de faydalı bilgi için.
Ayaklı pompa ile mi kırıyorsunuz yoksa el pompası ile basarken mi ?. Ayaklı pompa ile kırmak çok zor bence el pompası ile basarkende pompayı üstten bastırıp lastiğin dışından tutun. Böylece sibop u mengene gibi sıkıştırarak hareket etmesini engellemiş olursunuz.

Ceasar Bravo

Forum Bağımlısı
Tepki
1.678
İsim
Sezer
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ayaklı pompa ile mi kırıyorsunuz yoksa el pompası ile basarken mi ?. Ayaklı pompa ile kırmak çok zor bence el pompası ile basarkende pompayı üstten bastırıp lastiğin dışından tutun. Böylece sibop u mengene gibi sıkıştırarak hareket etmesini engellemiş olursunuz.
Malesef ayak pompası ile.. hem dr o kadar kolay kırıyorum ki :) xlc diye bor pompa kullaniyorum ama yukarda arkadaşımızın dediği gibi sibobu sonuna kadar açıyordum. Yine yukarda arkadaşımızın tavsiye ettiği çevirici aldım. Denedim bayağı guzel hakikaten sağolsun. Bir yarış öncesi pompasını ödünç istediğim birisi de bundan vermişti kullanmıştım. Guzel bir yöntem sibop kırmamak için.

Şimdi 2li sibop iğnesi fiyatı bir iç lastikten ucuz olduğu için erdoganlarla konuşup 2li almayı düşünüyorum, elimdekileri kurtarmak adına.

• Beğen
Tepkiler: erhan erhan