İDO yönetimine gönderdiğim test maili

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında malazivore tarafından paylaşıldı.

 1. malazivore

  malazivore Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  118
  Beğeniler:
  321
  Şehir:
  Istanbul
  Seviye:
  sayın yetkili,

  size "deniz otobüsleri iç hatlar" ile ilgili birkaç basit sorum var. tek tek cevaplandırmanızı rica ediyorum çünkü bir mantık dizgesi içeriyor:

  1. İDO ve İBB'ye göre, bisiklet bir ulaşım aracı mıdır?
  a) evet
  b) hayır

  2. İDO ve İBB'ye göre, bisiklet desteklenmesi gereken, kullanımı arttıkça trafik sorununu azaltacak, çevreye saygılı bir ulaşım biçimi midir?
  a) evet
  b) hayır

  3. İDO ve İBB'ye göre, eğer bisiklet için toplu taşıma araçlarında küçük de olsa bir yer açılsa ve bisiklet için ek ücret alınmasa, bir kısım vatandaş, işe özel aracıyla değil bisikletiyle gider mi?
  a) evet
  b) hayır

  4. küçücük dentur motorları bisikletten ek ücret almazken, koskoca İDO feribotlarının yersizliği bahane ederek bisikletten ek ücret talep etmesi mantıklı mıdır? (burada bisikletle toplu taşıma araçlarını kullanan biri olarak belirtmek isterim ki, her deniz otobüsünüzün arkasında bırakın bisikleti, bir dentur motoru sığacak kadar yer var)
  a) evet
  b) hayır

  5. bisikletin İDO tarifesinde (TV ile aynı kategoride) bir ulaşım aracı değil de sanki bir yükmüş gibi muamele görmesini doğru buluyor musunuz?
  a) evet
  b) hayır

  6. bütün dünya küresel ısınma ile ilgili önlemlerini arttırırken, sizlerin (kusura bakmayın ama şaka gibi) bisiklete alınan ek ücreti 2 TL'den sıfıra indirmek yerine 3TL'ye çıkarmanızı mantıklı buluyor musunuz?
  a) evet
  b) hayır

  uygarlık seviyesinden bakarak yapılacak küçücük değişiklikler dönüp dolaşıp yine bu şehre hizmet edecektir. daha yeşil bir ulaşım için sizin desteğinize ihtiyacımız var.

  saygılarımla,

  Sendogan Yazici
   
  İlker Özdemir, temucin90 ve binRR bunu beğendi.
 2. İlker Özdemir

  İlker Özdemir Aktif Üye

  Kayıt:
  15 Nisan 2010
  Mesajlar:
  156
  Beğeniler:
  75
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  gayet güzel bir test maili faakat gelecek cevap belli
  1-a 2-a 3-a 4-a 5-a 6-a
  bana buna benzer bir yanıt gelecek gibi geliyor:)
  yada oturup oooo piti piti karamele sepeti...
  diye cevap verecekler...:)
  Teşke adam akıllı cevap verselerde bizde biraz süstelesek bunları..:).
   
 3. #3
  malazivore

  malazivore Aktif Üye

  Kayıt:
  28 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  118
  Beğeniler:
  321
  Şehir:
  Istanbul
  Seviye:
  Merhabalar, yukarıdaki çalışma bana değil, bisikletçi dostum Aylin Ayar'a aittir. Ben arkadaşımın adının yerine kendi adımı yazıp İDO'ya mail attım sadece, çok anlamlı bulduğum için Forum'da paylaşayım istedim.
   

İlginizi Çekebilir

maxresdefault.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...
upload_2016-8-24_10-56-25.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
IMG_20160426_172107.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...