ideal kilo

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
1998 mart doğumluyum.boyum 1.52 , kilom 39 aslında ilk başta 36 dıydım 2 haftaya kadar, street arkadaşımızın 42 olman gerek tavsiyesiyle kilo almaya çalıştım :D.sizce kaç olmalıyım?

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
Scudo

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
30'a kadar da dikkat et gene de tamamen salma sonra toplayamassın :D

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Vücudun ideal kilosu diye bir şey var mı sizce? Boy-kilo oranından bahsetmiyorum. Lise zamanı yürüdüğüm mesafe arttığı için 7 kilo verdim. Emek harcamadan kilo verdiğim için geri almamak için emek harcadım. Daha az yedim daha hızlı yürüdüm ama o 7 kilo yeniden geri geldi. Lise 1'den üniversite 2. sınıfa kadar bu durumu yaklaşık 3 kere yaşadım. Ne zaman emek harcamadan kilo verdiğimi fark etsem almamak için çaba gösterdim. Fakat her zaman o kilolar geri geldi. İşin ilginç yanı bazen yemek işi çok abarttım. Yarı yılda evde her akşam çekirdek kola cips kesin yerdim ama 93'ün üzerine de çıkmadım. Az yesemde çok yesemde 93'te takılı kaldım. Acaba benim olayım 93 olabilir mi?

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Kunget
Vücut kitle endeksinde herhangi bir sorun yoksa çokta şey etmemek lazım yalnız yağların çoğu karın ve kalça tarafında toplandığı içinde bu yağları vücudun eksik yerlerine takviye etmek lazım fazlasınıda eritmek lazım diye düşünüyorum.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@observer

Kusura bakmayin ama ben bu sozde takildim. Demek istedigi anlama mi geliyor acaba diye dusuncelere daldim :naslyany::ssrtcbya::ckskc:

• Beğen
Tepkiler: Fırat Ç.

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@CmlCLK
Yanılmıyorsam bir kişi arkadaşa 42 kilo olman lazım demiş,cümleler eksik ve doğru kullanılmadığından ötürü böyle bir karmaşa ortaya çıkmış.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ben de merak ediyorum olmamız gereken vucut indeksinden düşük olmamız sorun oluşturur mu? annem-babam da kilolu değil kendim 1,78 (ayakkabısız boyum)- kilo 55 kg
yemem içmem normal.ben halimden memnunum aslında ama arkadaşlar dalga geçiyor :)

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Kunget Senin sorunu psikoloji başka 1 şey değil psikolojik olarak kilo alacağım diyorsun ve o 7 kilo geri dönüyor sana ve diğer döngü başlıyor tekrar 7 kilo veriyorsun sonra kilo alacağım diyorsun sürekli bu kısır döndü arasındasın. Çözüm basit uygulaması zor olabilir ama kafanı kilo almıyorum diye şartlandırmak!

• Beğen
Tepkiler: Kunget

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İdeal kilo yoktur ideal yağ oranı vardı oda %8-10 arası eder

Konuyu kilitleyecek bir cümlem daha var

Yağ oraniniz fazla olsa bile kaslardan yakıp göbekli bir şekilde 50 kilo olarak da ortalıkta gezebilirsiniz

Kilo verirken %50 yağ %50 kasdan verirsiniz ortalama bir değer de olsa genelde olan şey budur. Bu şekilde ideal kilonuza geldiğiniz zaman kaslarınızı ksybetmiş ama yağ oranınızı hala azaltamısinizdir.

Bunu bildigim içi. Fittnes a yazildim diyet+kardiyo+body calışıyorum şimdi.

Amacım kaybedeceğim kas miktarını azaltmak. Yinede bayaği bir kas kaybim olacak

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
@Fırat Ç. @JusTiMe yağlar genelde göbekte. Bacaklarımda kalın dışarıdan bakınca bi kas görüntüsü yok ama sıktığımda pek içine girmiyor. Belki bisikletin etkisidir :). Dediğin gibi psikoljikte olabilir haklısın. Çünkü ya geri gelirse diye almamak için çabalıyorum ve hop geri geliyor. Belki de 93'ün üzerine çıkmamam da bundan dolayı olabilir :)

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Kunget
İşlenmiş gıdalardan uzak dur,yatmadan 2 saat önce yemek yemeyide kes,ayrıca akşamları 20 şınav 20 mekik yaparak karın bölgesindeki yağlanmayıda azaltabilirsiniz.

Taze Fasulye

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Sümeyye T.
Bisiklet
b'Twin
Aşağıdaki linklerin konuyla ilgili olduğunu düşünüyorum, okumanızı tavsiye ederim.:)

Enerji: Hayatta kalmak; Kilo almak, kilo vermek
(link)

Hareket ve Enerji
(link)

Web sitesinin sahibi Ceren Yavuz; İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Westminster Üniversitesi’nde Beslenme bilimi yüksek lisansı, International Society of Sports Nutrition (ISSN)‘ın sporcu beslenmesi konusunda dünya çapında geçerliliği olan Certified Sports Nutritionist (CISSN) sertifikası da olan bir beslenme uzmanı.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@Fırat Ç.
20 Şınav ve 20 mekikle karın bölgesindeki yağlanmanın azalmayacağını düşünüyorum. Bu hareketler sadece sıkılaşma sağlayabilir. Yağ yakmak için kardiyo yapmak gerek. Terlemek gerek. Bisikletle turlara çıkın daha faydalı olur.

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@murat serbet
Evet doğru söylüyor olabilirsiniz ama hiç yoktan o bölgenin sıkılaşması sağlanıyor ve o bölgedeki yağlanma gidiyor.Tabi bunun yanındada spora devam etmek kazım koşu,bisiklet v.b.

• Beğen
Tepkiler: Kunget

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
toptan cevap veriyim.
o entry yi girdiğimde 12 yaşımdaymışım.
forumda eskiden street nickli bir üye vardı ismini vermiyim ama milli bisikletçiydi kendisi
arada konuşuyorduk.
kilon boyunun 10 eksiği olsun derdi her zaman.
yani o zaman 152 olduğum için 42 olmam gerekiyordu.
o zaman 3 kilo eksiğim varmış
ancak şuanda 13 :D

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Fırat Ç.

Bölgesel yağ yakımı diye bişey yok. Vücut total olarak yağ yakar. Yağ yakmanın en etkili yolu; yağ yakım nabız aralığında bacak ve sırt gibi büyük kas gruplarının çalıştırıldığı aktivitelerde bulunmak. Koşu, bisiklet, yüzme, kürek gibi.