ICT Demir Perde Yolu 3. Çalıştayı ve Bisikletliler Derneği

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında ercan o&o tarafından paylaşıldı.

 1. ercan o&o

  ercan o&o Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2009
  Mesajlar:
  75
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  İstanbul-Bakırköy
  Seviye:
  ECF Avrupa Bisikletliler Federasyonu asil üyesi ve Türkiye temsilcisi Bisikletliler Derneği davet edildiği 16. Mart'ta Sofya'da yapılan Demir Perde Yolu (Iron Curtain Trail) 3. Çalıştayına Başkan Murat Suyabatmaz ve Başkan Yardımcısı Ercan Tuzcular ile katılmıştır.

  Çalıştay ile ilgili notlarım:
  15 Mart'da Sofya'ya vardığımızda bizi geçtiği her şehirde iyi anılarla uğurladığımız ithink vakfı adına tüm Akdeniz kıyılarını dolaşan Bulgar bisikletçi Vyacheslav Stoyanov'un http://www.vyacheslavstoyanov.com/ bir arkadaşı olan Vyacheslav Zhechev karşıladı kısa bir şehir turundan sonra Bulgar Bisikletliler Birliği yöneticisi ile ilk toplantımızı yaptık ve otelimize geçtik. Akşam yemeğini doğa sporları kulübü Edosk mensupları ile birlikte yedik.

  Salı günü sabah 9.00'da başlayan toplantı boyunca yaklaşık 20 konuşmacı ve panel katılımcılarının sunumlarını takip ettik ve interaktif çalışmalara katıldık.

  Özellikle Avrupa Parlamenteri Michael Cramer, ECF http://www.ecf.com/4_1 Genel Sekreteri Bernhard Ensink, Avrupa Komisyonu Bisiklet Turizmi sorumlusu Renate Penitz ile yaptığımız ülkemize uzatılacak 2 Eurovelo yolu (6. ve 8. Eurovelo bkz http://www.ecf.com/3195_1) ve 2013 yılında ülkemize getirmek için çaba sarfettiğimiz Velo-City (bkz http://www.velo-city2010.com/ kongresi konusundaki temaslarımız çok olumlu geçti.

  Türkiye'den gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile tanıştık. Ayrıca Avrupa Fonları konusunda bizi bilgilendiren Avusturyalı Baumgartner ve Lang ile görüştük ve İsviçre Schweiz Mobil http://www.schweizmobil.ch projesi başkanı Stadtherr ile uygulama konusunda fikir alışverişinde bulunduk.

  İspanya'nın turizmine inanılmaz katkı getiren Via Verda (Yeşil Yol) http://www.fundacionviaverdedelasierra.com/ projesi konusunda bilgi aldık. Bulgar, Yunan, Romen Bisiklet Birlikleri yöneticileri ile yakında başlayacağımız ortak projeler ile ilgili görüşmeler yaptık. Ülkemiz hakkında bilgi toplayan Hollandalı bir akademisyenin bilgilerini tazeledik. Hemen hemen her ülke temsilcisi ile kısa da olsa görüşme olanağı bulduk.

  Bu çalıştayın, yaptığımız temasları ve ortak çalışmaları düşününce Türk bisikletçilerine ve ülkemize çok yararlı geçtiğini söyleyebilirim.

  Çalıştay ile ilgili fotoğraflarım:

  Bisikletliler Derneği delegeleri soldan sağa Ercan Tuzcular, Murat Suyabatmaz
  [​IMG]

  Toplantı boyunca 20 yetkili multimedya sunumları yaptı
  [​IMG]

  ECF üyesi olan tüm Bisikletliler Dernekleri delegeleri ve diğer sivil toplum örgütleri mensupları Çalıştaydaki sunumları ilgiyle izlediler

  [​IMG]

  Selamlar, sevgiler, bisikletle kalın
  Ercan
   
 2. ahmetdogan

  ahmetdogan Forum Bağımlısı

  Yaş:
  28
  Kayıt:
  28 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  655
  Beğeniler:
  460
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Marin
  Seviye:
  teşekkürler;
  bilgilendirmeleriniz için...
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20160608-WA0003.jpg
Arkadaşlar hepinize merhaba. Temmuz ayı içinde Trabzon-Samsun istikametinde bir tur planım var. Plan hergün farklı bir fikirle değişebiliyor. Asıl niyetim bir performans turu olması yönünde fakat...
3.jpg
www.britishcycling.co.uk adresinde yayınlanan bir makalede uzun antrenman sürüşleri ve yarışlar için doğru beslenme mevzusu oldukça kapsamlı bir şekilde ele alınıyor. Sürüşlerin bir gün öncesinde...
juice.png
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...