İçeride çatlak var.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
Salcano Insomnia 30 olan modelin kadrosunun arka kisminda catlama oldu. Garantisi ve faturasi mevcut. Hicbirseyi sokmeden herhangi bir Salcano bayiisinde kadronun sokumu ve degisimi olur mu acaba? Surec nasil isliyor? Odemem gereken tutar var mi? Aldigim Salcano bayiisi kapandigindan ve kavgali oldugumdan gitmek istemiyorum acikcasi zaten nereye tasindiginida bilmiyorum. Izmir'de Sundu var ,bisikleti sokmeden oraya goturmeyi dusunuyorum. Kadro boyu bana biraz kucuk degisim olursa buyugunu isteyebilir miyim acaba? Tesekkurler.

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/14/890c86f79841e70b6f10ec0e0643b6e7.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/14/baf78db7ac1e7d88eae3eeea7920c6bc.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/14/73d4f634f7b64a214c4ee789cdb96031.jpg

• Beğen
Tepkiler: SerkanH
Scudo

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elinizde imzalı garanti belgesi varsa sorun değil.Kadroya bağlı bütün ekipmanları çıkartıp (gidon,maşa,furş takımı,göbekler,vites takımı vb.) Çıplak halde olan kadronuzu salcanoyu arayarak nereye göndereceğinizi sorun ve o adrese gönderin.Benim gibi hatalı davranmayın ürününüz 20 iş günü içersinde elinize ulaşmazsa şikayet edeceğinizi söyleyin.Tüketici haklarına başvurarak hakkınızı yasal bir şekilde arayabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Kerim BEŞER

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Salcano'nun garanti süreci :confused: Bakalım sonuç ne olacak. Hani ilgili bir firma olsa mail atarak başlayın sürece derim ama kşimbilir ne zaman dönerler. Faturasıyla beraber. Sundu'ya gitmek mantıklı görünüyor.
Geçmiş olsun hemşerim, konu takibimde.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@emre özbay
Kadroyu ciplak halde goturemeyebilirim cunku elimde yeterli ekipman yok onun icin. Aynakolu sokemeyebilirim,zinciri ve arka aktaricilari cikartamam.

3.bakimi yapildi ama 4.bakiminin biraz gunu gecti . Tek endisem 4. bakiminin gunu gecti diye mizmizlanmalari.

Tesekkurler ,ne zaman oldu hicbir fikrim yok. Belki km.'lerce boyle kullandim. Servise gitmem icinde yaklasik 100 km. boyle surmem gerekiyor,umarim yolda dahada catlamaz.

Bu arada kadronun catlamasi Salcano'nun dandik marka olusundan kaynaklanmasindan degil diye dusunuyorum ,oyle bir amac icinde degilim zaten. Sadece bu sureci yasamislarin tecrubesini merak ettim. Ayni seyi yasayanlarada kilavuz olur diye dusundum.

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ekipmanları çıkartmanız tam olarak gerekli mi bilmiyorum fakat sizin için daha iyi olur,zarar görebilirler.Ayrıca şöyle düşünürsek onların yaptığı bakım göbek yağlamaları kablo değişimleri hidrolik hava alınması vites ayarı jant telleri vb şeylerden oluşuyor kadronun bakımla alakası yok şirketler bu yüzden kadro gibi parçalara garanti koyuyor.Mızmızlanmamaları gerekir bence

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Her Türlü Değiştirirler Sıkıntı Etmeyin 2 Yıl Garantisi var bunun.Ama 1 ayda ancak gönderirler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benim tavsiyem eğer kullandığınız bisiklet salcano ise servisi ile biraz muhabbet kurup samimiyetinizi ilerletmeniz. Örneğin ben de astro kullanıyorum şu an bir sıkıntım olsa benden önce servisim ilgilenir ve eğer değişim gerekiyorsa bunu en kısa sürede halleder. Bu güveni birbirimize verdik. Salcano maalesef satış sonrası hizmet bakımından "vasat " bir firmadır. Servislerin kullanıcı hatasından kaynaklanmayan, bozuk veya hatalı ürün hakkında rapor tutması ve değişim talebi süreci oldukça kısaltıyor. Elbette kendiniz de uğraşabilirsiniz ama bu sinirlerinizi oldukça yıpratacaktır.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@can akıncılar

Bende değiştireceklerini düşünüyorum ama işte o bir ay nasıl geçecek hiç bilmiyorum. Aylar,yıllar sonra motorlu taşıt kullanacağım hiçte kullanmak istemiyorum ama yapacak birşey yok beklemekten başka.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@Burak_Dingiloglu

Salcano benim jantlarımı 57 58 günde gönderdi..Sabırdan Nirvanaya ulaşmama az kalmıştı..Bu Kadar bekliyeceğimi bilseydim Hazır jant seti alırdım en azından dolmuşa verdiğim para boşa gitmezdi.Kadro'da belki bu kadar sürer hele ki yeni sezon bu kadronun aynısından yok ayağına uğraştırabilirler.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umarım her şey sizin istediğiniz gibi olur. Konuyu takibe aldım.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Benden size tavsiye. Sakına sakın donanımı fala sökmeyin üzerinden. Bisikleti olduğu gibi götürün. O kadroda hangi donanım vardı ve nasıl kullanıldı gibi sorulara vereceğiniz hiç bir cevap onları tatmin etmez. Bisikleti olduğu gibi götürün! Kolay gelsin..

• Beğen
Tepkiler: Burak_Dingiloglu

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@SerkanH

Donanımı sökmeyin diyorsunuz da eski donanımdan eser kalmadı ki. Neredeyse değişmeyen parçası kalmadı bu da ilk alındığında gelen parçaların zamanla aşınıyor olmasından. Bisiklet 10.000 km. 'yi rahat görmüştür. 10.000- 15.000 arasındadır diye tahmin ediyorum.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@SerkanH

Ruble,gidon,zincir,aynakol dişlileri,vites telleri,hidrolik yağ hortumları,vites hortumları,dış ve iç lastikler,orta göbek,sele. Aklıma gelenler bunlar şimdilik.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Ahmet Özcan

Aktif Üye
Tepki
60
Bisiklet
Mosso
Evet ne zaman adam oluruz?Resimlerden bakarak binlerce dolarlık bisikleti imalat hatası olduğunu görüp yenisiyle değiştirdiğimiz zaman.Salcano ng serisi bir kadro kırıldı bende garantisi dolmadığı için aynı şekilde davrandım ve firmaya baş vurdum.Firmadan gelen cevap kullanıcı hatası kadronun piyasa fiyatı 100-150 tl.Firmadan daha cevap gelmeden uzun süre bisikletsiz kalmamak için yaklaşık 700 tl değerinde GİANT marka bir kadro almıştım zaten. Salcano çok bisiklet satıp çok para kazanacaktır ama hiç bir zaman TREK,SCOTT,GİANT,SPECIALIZED veya CUBE olamayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: hakan64

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Burak_Dingiloglu

Tamam. Siz yine de bisikleti tam götürün. Onlar sökerler serviste..

Tepki
59
Bisiklet
Claud Butler
Benimde salcano kadromda catlak vardi 1 haftada degistirdiler. Ayrica kadro sokum ve toplama isleminde de para odemeyin sakin zaten salcano servise sokum ve toplama parasini veriyor.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@Ahmet Özcan

Salcano ,Türkiye için yeterli . Sizin dediğiniz gibi fotograflarını çekeceğiz sonra Salcano'ya mesaj atacağız. Onlar da özür dileyip hemen yenisi yollayacaklar. Yok böyle bir dünya. Sadece Salcano değil ki ülkeden Scott gibi marka zor çıkar belki torunlarımız görür çıkarsa da.

Bakalım kadroyu yarın servise götüreceğim,sonuç olarak ne yapacaklar...

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
sonuç ne oldu?

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.307
Bisiklet
Scott
Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Serkan beyin de söylediği gibi, bisikletin üzerindeki hiçbir ekipmanı sökmeden servise götürmeniz lazım. Ekipmanları serviste söktürün ve söküm işlemine nezaret edin, yani başında bulunun. Sökümü yapılan parçaları da teslim alın; kesinlikle serviste bırakmayın. Servis sökümü yaptıktan sonra, bisiklet kadrosunu çıplak halde fabrikaya göndersin.

Bisikletiniz üzerindeki parçalarla fabrikaya kadro değişimi için giderse, kendi yükselttiğiniz parçaları bisiklet geri geldiğinde üzerinde bulamayabilirsiniz :)