iç lastik yardımı...!!!

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar ;
Aranıza yeni katıldım. 2 Teker üzerine deneyimim sadece motosiklette var.
Bisikleti ise bilinçli halde ilk defa kullanmaya başlıyorum. Çocukluk yılları bu konulara bakınca bitkisel hayatta geçmiş gibi geldi :utn:

Sizden ricam bana iç lastik önermeniz. internet den ucuz yollu mu ? yoksa gidip bir bayiden mi almalıyım.
Birde bu konu da acemi olduğumdan iç lastik ölçüleri ile ilgi hiç bir şey anlamadım.

Bisikletim : (link)

Lastik olarak : 700 x 35 yazılmış. Lastiğin üstündeki diğer rakamların anlamını çözemedim. Sıkılmadan bu acemiyi bilgilendirirseniz sevinirim

Lastik üstündeki yazı : Swalom , 37 - 622 , 28 x 1.40 - 700 x 35 CI - HS515

Bilmemek değil. Öğrenmemek ayıptır. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Scudo

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Lastik patladığı zaman yama ile vakit kaybetmek yerine hazır iç lastik değişimi yapmak daha mantıklı geldi. Mola yerinde patlayan iç lastiğe yama yapılabilir.
Ek olarak ince siboplu ve araba siboplu iç lastik arasında ne fark var. yarar ve zararlar nedir bilgilendirir misiniz. Birde bu fiyatlar uygun mudur. Yoksa daha ucuza da bulabilir miyim ?

(link)

(link)

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
jantınız için uygun olan ince (presta) siboptur. dilerseniz internet üzerinden alın, dilerseniz baydien alın. iç lastikte çok büyük fark olmaz. internetten 6-7tl gibi bir fiyata alabilirsiniz. bayide ise taş çatlasa 10tl'dir. dikkat etmeniz gereken husus iç lastiğin ebadı 700x35 olmalı. 700x30-40 gibi 35in altı ve üstündeki değerlere uyan universal iç lastikler de uygundur.
hatta marketlerde bile bulunuyor. daha geçen gün carrefourdan 700x35 iç lastik aldık 10tl'ye, carrefour markalı, kaliteli duruyor.

bu arada lastiğiniz markası swallow. benim bisikletimin de üzerinde bu marka lastik var ve gayet dandik. dış lastiğinizi de değiştirmeniz iyi olur.
continental touring, cst traveller tarzı bir lastik takabilirsiniz.

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Berkay ilgin için teşekkür ederim.
Tavsiye edebileceğin. internetten mağaza var mı ? iç ve dış lastık için link verirsen sevinirim.

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Cst traveller icin performans bisikletin sitesine bak

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
performans bisiklete baktım. Ancak dış ve iç lastik bana göre yok yanlış siteye mi baktım acaba ?
Link verirseniz güzellik yapmış olursunuz. :in:

Tolga Can

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
Saolun Emre Bey, almak istediğim bir çok ürün biraz daha ucuz olarak bu sitede mevcut. Çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Emre Kalyoncuoğlu