iç lastik sorunu yaşadım.!

bicycle16

Forum Demirbaşı
Tepki
332
arkadaşlar bisikletimi çoğunuz bilirsiniz..racing ralp 2.10 lastik kullanıyorum ve dün 2 adet ön_arka schwalbe xxlight 95gr iç lastik alıp taktım..kullanma klavuzunda 2.10 a kadar olan dış lastiklerde kullanabilirsiniz yazıyordu.! lastiklerime normalde 55 hava basıyorum.! bugün heykelden ataevlere gelirken ön iç lastiğim yarıldı.! acemler çevre yolu köprüsünden bisikletçi metin abiye kadar yürümek zorunda kaldım..sonra metin abiden 4 tane Michelin Schlauch AirStop C4 iç lastik aldım :) ikisini ön_arka taktırdım diğerlerini yedek kullanıcam.:p (michelin iç lastikler gerçekten kalın ve etli duruyor güvenli olduklarını hissettiriyorlar..)bu yaşadığım kötü bir tecrübeydi.. sizlerle paylaşmak istedim saygılar

Scudo

Ahmet ERTAN

Forum Bağımlısı
Tepki
692
Bisiklet
Scott
gecmiş olsun :
hafif iç lastiklerin kendine göre dezavantajları var .ama dış lastigin saglamsa kullanım koşullarına baglı olarakta bunu amorti ediyor...

• Beğen
Tepkiler: bicycle16

bts.elektronik

Forum Bağımlısı
Tepki
777
bence schwalbe xxlight 95gr yerine aynı lastiğin xlight 130 gr olanını alsaydın böyle sorunlar yaşamazdın çünki o lastikler senin kilona göre basılan basıç değerlerine dayanmayabiliyor.bi sorsaydın iyi ederdin.ben bile o lastikleri kullanmıyorum.çünki bi sürü patlattım.

emres91

Üye
Tepki
101
Maxiss maxxlite ve xxlight içlastikler birde 95 kg sadece 2 dakka dayandı :( malesef ; şimdi bende Btselektronik'in tavsiye ettiği gibi xlight kullanıyorum çok şükür bir problem yok.

• Beğen
Tepkiler: bicycle16

bicycle16

Forum Demirbaşı
Tepki
332
peki michelin c-4 latex 125gr bu lastikler nasıl.? almamı tavsiye edermisiniz boyutlarım 180/95 :D saygılar