İç lastik seçimi

Alpay ipekgil

Daimi Üye
Tepki
284
Tüm bisiklet seven arkadaşlara merhaba Tavsiye edebileceğiniz ve ha fif bir iç lastik markası varmı ?:)

Scudo

hakan 48

Üye
Tepki
14
yesil bisiklette var.130 gr lık oldukça iyi.Yeşil bisiklete ulaşabilmek için forum ana sayfasını incelemen yeterli.

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Evet Schwalbe XLight'lar çok beğeniliyor ve performansları ağırlıklarına göre gayet iyi. Peki Scott Light (125 gr olanlar) lastikleri deneyen var mı?

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar,

Eşimin kullandığı kron bisikletin jantları kalın profilli olduğu için normal sibop boyu kurtarmıyor. Maalesef bu detaya dikkat etmeden yanıma aldığım yedek iç lastik, lastik patlayınca beni çok uğraştırdı. Üzerinde 5-6 tane delik olan iç lastiği yamamak zorunda kaldık :) Şimdi özet olarak Uzun Siboplu (oto sibop) 1.75 lastik için kaliteli iç lastik almam lazım. Nereden hangi ürünü almalıyım tavsiyelerinizi rica ediyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba Ercan,
60mm sibop uzunluğu olan bir iç lastik tam olacaktır. İllâki araba siboplu almanıza gerek yok.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
@BF Okuru

Yani oto sibop olan jantta presta sibop iç lastik sorunsuz kullanılabiliyor mu? Oto sibop iç lastiklerde 60mm var mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ERCAN CEBECİ
Evet sizdeki jant her iki sibop tipinide destekliyor. Schrader siboplu iç lastik yerine Presta siboplu iç lastik kullanabilirsiniz. Presta siboplarda kullanılan somunda bunun içindir.
Schrader siboplarda 60mm görmedim belki vardır.
Bazı durumlarda ise jant sadece Presta sibop destekliyor olabilir buna Schrader siboplu bir iç lastik takamazsınız ama illâ takıcam derseniz jantın sibop giriş deliğini büyütmeniz gerekecek. Fakat piyasada sibop dönüştürücülerde mevcuttur.

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Geçen gün lastiği patlatmışım allahtan yolda sorun çıkarmayıp evdeyken sönmüş. Neyse ben bunu yamaladım lastik tamamdır. Fakat yedek lastiğin önemini şimdi anladım.

Soruma gelecek olursak;

Dış lastiğimde: 28" 40-622 (700x38c)

İç lastiğimde: 37/42-622/635
28/29x1,30-1,60
Doğru mu bilmiyorum sibopta "dunlop" modeli

Nasıl bir iç lastik almalıyım ölçüleri nasıl olmalı bugün decathlona gidip sordum bana (link) ölçüsündeki lastiklerin uyacağını söyledi ama hem benim lastiklerden baya bir ince idi hemde sibobu presta siboptu benimkisinin sibobu yanlış bilmiyorsam ince dunlop siboplardan benim de içime yatmadı vazgeçtim.Acaba bu iç lastik hem ölçü bakımından hemde sibop olarak uyumlu mudur? değilse hangi ölçü aralığında almam gerekir.

tolgax3

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
tolga oz
Bisiklet
Nishiki
değiştirin en az 35 lik ene sahip olmalı onlardan bende aldım decathlondan

onu takrasanız elinizde patlar ...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu konuyla pek de alakalı olmayan bir sorum var.Daha yeni fark ettik ki ne yazık ki, benim arka lastik 700x25 olmasına rağmen arka iç lastik 700x23.Arka'nın havası bu yüzden çok daha çabuk iniyor ve bana titreşim biraz daha çok geliyor olabilir mi? Ya da bunu geçtim, bu durumun sakıncası olur mu? Bana olur gibi geliyor ancak bilen birilerinden cevap bekliyorum.Teşekkürler.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Uptown Cyclist

İç lastiğin 700x19/23 olandan sanırım. Kısa vadede pek sorun olmuyor yani idare edebilirsin.Ancak ilk patlamada yeni iç lastiğe geçmen iyi olur :) Titreşimle ve daha çabuk inmesiyle bir alakası yok bence.Çünkü siboplar aynı hepsinde.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga Çelebi Aynen iç lastik ondan :D acil durumda arkadaşla öyle değiştirmiştik.Bildiğim iyi oldu bari sonraki patlakta iyi bir iç lastik alırım :cool:

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Uptown Cyclist Ben de yeni lastik sipariş ettim bugün Almanya'dan ( GP 4000S II ) onları bekliyorum. İyi bir iç lastik gerek onlara. Decathlon'da ki Michelin aslında iyi bir fiyatta,alınabilir. (link) aslında bu iç lastik süper de , bütçe dayanmaz buna. :)

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga Çelebi Ama Michelin'e 30 vereceğime ya da 20 25'e alınabilir bu Continental bence.Ya iç lastik ne de olsa patlasın kullan at diye ben paraya kıyamıyorum.Dış lastik için kıyılır ama iç lastik ne bileyim :(

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Uptown Cyclist

Decathlonda Michelin 20 liraydı sanırım.Gene de her iki iç lastik içinde kullan-at yapmak bütçeyi çökertir. Yama yapmak gene en iyi yol :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sanırım iç lastik konusunda en cimri benim, dış lastiklerim zırhlı olduğu için direkt en ucuz presta siboplu cst leri tercih ettim :) Ama olurda patlarsa muhtemelen ben de yamalamayı tercih ederim :)

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar hazır konu açılmışken sorayım.
Bisikletimin dış lastik boyutu 26x2.10, ideal iç lastik boyu ne kadardır? Şu an bisiklette 26x1.75 ebatlarında ölü iç lastik var. Eğer 26x1.75 iç lastik bulamazsam hangi boyutları almam sorun yaratmaz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Konu açılmışken özellikle mtb ci arkadaşlar için şu linki paylaşayım işine yarayan olabilir... @Rotinda A. sanırım sizin sorunuza da bi nebze cevap olur ;)

(link)