İÇ lastİk rakor uzunluĞu; jantinizin profİl yÜkseklİĞİnİ karŞiliyor mu?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında İsmailÇağrı tarafından paylaşıldı.

 1. İsmailÇağrı

  İsmailÇağrı Aktif Üye

  Kayıt:
  1 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  132
  Beğeniler:
  38
  Şehir:
  TR
  Seviye:
  Değerli arkadaşlar konu başlığımda değindiğim gibi iç lastiklerin rakor uzunlukları ( sibop boyu) farklı farklı olmaktadır. Günümüzde üretilen jantların da profil yükseklikleri birbirine göre değişmekte ve profil yükseklikleri hatta giderek artmaktadır.
  Bizler yaşadığımız yörelerin imkanları elvermediğinden muhtelif noktalardan sanal alışverişlerle malzemelerimizi temin etmek durumundayız. İç lastik siparişi vermeden önce jantlarımızın profil yüksekliğini bilip hangi uzunluktaki rakorlu iç lastikle kullanılmaya elverişli olduğunu saptamalıyız.
  Forumdaşlarımız kullandıkları jantların profil yüksekliklerini bu konu aracılığıyla paylaşırlarsa; iç lastik siparişi verecek arkadaşlarımız için bir rehber niteliğinde olur. Böylece haftasonu zigana dağının tepesindeyken benim başıma gelmiş badire gibi bir badireyi başka arkadaşlarımız yaşamaz.
  Eğer benim başıma gelmiş bu aksiliği olasılık dahilinde buluyorsanız, forumda sabit konu olarak tutulmasını önerebilirsiniz. İlginize teşekkür ederim.
   
 2. ibt1990

  ibt1990 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  9 Haziran 2012
  Mesajlar:
  211
  Beğeniler:
  55
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  jantın duvar uzunluguna göre seçilip alınmalı mtb de az rastalanan bi problem ama yol bisikletlerinde 88mm kadar çıkan duvar uzunlunlukları olabiliyo iç lastik için bi sibob uzatma adaptörü alınabilir veya dış lasitk igne sibob alırken uzunluguna dikkat edilmeli