iç lastik hangisi?

hasan ali

Üye
Tepki
13
tekerleğimde 700x37c yazıyor. 28 jant... iç lastik almak istiyorum. 700x35/43 presta iç lastik benim tekerleğe uygunmudur? sbiop kısmım schraeder değil presta... ince sibop...
şimdiden tşkkrler...

Scudo

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Aynı şeyi bende düşünüyordum. Lastiğimin üzerinde 53-559 (26 x 1,95) yazıyor. Hangi boy iç lastik seçmeliyim?

Lastik boyutlarını yazan ifadelerde anlamadığım birşey var.

HUTCHINSON 26 X 1.70 - 2.10 İÇ LASTİK - Bunu anlıyorum. Bana uyuyor mesela..
HUTCHINSON 650 X 20 - 25 LIGHT İÇ LASTİK - Bundaki ifadeler ne ölçüleri hiç anlayamıyorum..

televole2

Daimi Üye
Tepki
576
Bisiklet
Cube
Arkadaşlar yeni başlık açmadım buradan hortlatarak sormak istiyorum; Benim lastik ölçülerim:

25-622700 x 25CDouble NyTech Breakerblack/black Skin foldable3/180 320
95-120
(link) buradakilerden hangisini almam gerekiyor? Bir de pompa alacağım Her türlü pompa uyuyor mu supapa?

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yine bir hort da benden gelsin, 28mm yol bisikleti lastiği için f/p iç lastiği tavsiyesi verebilir misiniz ? Bari şu dönem sürüşe geçemiyoruz ince işlere girişeyim bisiklette.
Decathlon'dan alacaktım ancak yorumlarda sorun yaşayan çok olunca vazgeçtim.
Şimdiden teşekkür ederim.

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba. Konu eski; ancak benzer soru için forumda yeni başlık açmak istedim.

Bisikletim: Carraro Sportive 230. 700*38C tekerlek ebatları.
Almak istediğim ürün: Michelin 700*35-45 Air Stop 34 mm A3 iç lastik 168 gr.
"34 mm" ve "A3" neyi ifade ediyor bilmiyorum. Uyumsuz bir ürün almak istemiyorum. Ayrıca 168 gr ağırlığa sahip olması olması dayanıklı olduğunu mu gösteriyor? Ürünü tavsiye eder misiniz?

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Merhaba. Konu eski; ancak benzer soru için forumda yeni başlık açmak istedim.

Bisikletim: Carraro Sportive 230. 700*38C tekerlek ebatları.
Almak istediğim ürün: Michelin 700*35-45 Air Stop 34 mm A3 iç lastik 168 gr.
"34 mm" ve "A3" neyi ifade ediyor bilmiyorum. Uyumsuz bir ürün almak istemiyorum. Ayrıca 168 gr ağırlığa sahip olması olması dayanıklı olduğunu mu gösteriyor? Ürünü tavsiye eder misiniz?
34 mm sibop uzunluğu. Jantınız yüksek profilli değilse sıkıntı olmaz. Zaten oto (AV/SV) siboplarda 40 mm üstü çok ender.
A3 ölçü kodu, 28" lastiklerde 35-47 mm arası için kullandıkları kod.
168 gram normal sayılır. Aynı ebattaki CST 160 gram, Vittoria 165 gram.

Bir de lastik için görüş eklemek istiyorum. Bu lastiği Michelin markası için alıyorsanız alın. Ancak AirStop ile vadedilen "hava tutma" özelliği için alıyorsanız, lastik bu özellikte diğer iç lastiklerden daha önde değil. AirStop lastikleri hep şöyle tanımlarım: "Diğer lastiklerin havası 4 haftada minimum basıncın altına düşüyorsa AirStop'unki 1 ayda düşüyor". Bu yüzden AirStop'ları bırakıp (link)'e geçtim, onun maliyetinin yüksek olması ve yeni jantlarımın presta sibopa da uyumlu olmasından dolayı yedeklerimi (link)aldım. Bu Vittoria'nın oto sibop uyumlu olanı da var.

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Spartiat
Aslında Decathlon da satılan ürünlere tekrar zam gelmiş. 40 Tl lik iç lastik de 55 Tl olmuş. Uzun sürüşlerde daha dayanıklı olacağını düşündüğüm ve markanın yarattığı algıdan dolayı Michelin'e bakıyordum. Sizin görüşünüz pek fark olmaz, yönünde olursa Decathlon ürününü de alırım. Jantım yüksek profil mi maalesef bilmiyorum. Jantın üzerinde yazan değer şöyle: 622*21

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
@Spartiat
Aslında Decathlon da satılan ürünlere tekrar zam gelmiş. 40 Tl lik iç lastik de 55 Tl olmuş. Uzun sürüşlerde daha dayanıklı olacağını düşündüğüm ve markanın yarattığı algıdan dolayı Michelin'e bakıyordum. Sizin görüşünüz pek fark olmaz, yönünde olursa Decathlon ürününü de alırım. Jantım yüksek profil mi maalesef bilmiyorum. Jantın üzerinde yazan değer şöyle: 622*21
Yakın zaman için trekking bisikletinde Mitas, Michelin, Continental; şehirde Rubena=Mitas, Meghna (CST), B'twin; Yolda Michelin, Vittoria kullandım. Trekking'deki Mitas'lar 80 basınca dayanamayıp sibop kenarından açılarak çöpe gitti, gerek iç gerek dış lastikte belki sadece şanstan Mitas ile yıldızım barışmadığı için artık kullanmıyorum ve önermiyorum. Diğerleri arasında bir fark görmedim (Conti'nin kaliteli görünümü, sibopu ve yüzüğü hariç).
Bir de "kullanamadığım" XLC'ler var. XLC'ler kutusunda o ebat için uygun olduğu yazmasına rağmen benzerlerinden çok ince geldi, beklediğim gibi de şişirirken patladı.
Decathlon'un lastikleri için sitesinde yazan yorumlar pek iyi değil. 40 lirayken yedek lastik olarak makul alternatifti ama şimdi o fiyata Vittoria, CST v.b. varken pek iyi bir alternatif değil bence. Yerelden alınabiliyorsa onun kolaylığı var tabii.

• Beğen
Tepkiler: serdarvekedisi

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Spartiat
Verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decathlon'un lastikleri 55 lira mı olmuş? Ucuz olduğundan alıyordum ama beş para etmez. 55 tl inanılır gibi değil.

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Decathlon'un lastikleri 55 lira mı olmuş? Ucuz olduğundan alıyordum ama beş para etmez. 55 tl inanılır gibi değil.
Evet, 55 lira yapmışlar. Geçtiğimiz hafta ürünlere yine zam geldi. Kamp çadırı alacaktım. Fiyatları artmış. İç lastiği de bugün fark ettim.

• Üzgün
Tepkiler: can onur

bilaltuna

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Bilal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu konuyu görünce bende yeni konu açmak istemedim. İkitane biskletim var biri hanımın. İkisinin ölçüleri 700x38 ile 700x35 . Bu iki tekere aynı ebatlarda iç lastik olur mu ? Olursa hangisini almam gerekiyor acaba

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bu konuyu görünce bende yeni konu açmak istemedim. İkitane biskletim var biri hanımın. İkisinin ölçüleri 700x38 ile 700x35 . Bu iki tekere aynı ebatlarda iç lastik olur mu ? Olursa hangisini almam gerekiyor acaba
Lastiğin aralığı ikisine de uyuyorsa olur. Yol bisikletleri için olmayan çoğu 700x iç lastik hem 35'i hem 38'i kapsıyor.
Oto/kalın/SV/AV sibop olduğunu varsayarak birkaç örnek:
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: serdarvekedisi

bilaltuna

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Bilal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Lastiğin aralığı ikisine de uyuyorsa olur. Yol bisikletleri için olmayan çoğu 700x iç lastik hem 35'i hem 38'i kapsıyor.
Oto/kalın/SV/AV sibop olduğunu varsayarak birkaç örnek:
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Yardımınız için teşekkür ederim aklıma sonradan geldi birii kalın sibop biri ince sibop ;(

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Yardımınız için teşekkür ederim aklıma sonradan geldi birii kalın sibop biri ince sibop ;(
İnce siboplu olarak son zamanlardaki F/P favorim şu: (link) = (link)

Şunlar da iyi:
(link) = (link)

Aynı lastik olmuyor tabii ama aynı yerden alınır.

• Beğen
Tepkiler: bilaltuna

boras06

Üye
Tepki
22
İsim
Ahmet Murat
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Üzerinde SCHWALBE 700X38C Lastik bulunan sportive 328 model bisikletime bugün hava basarken pompadan mı kaynaklandı yoksa sibopmu aşındı bilmiyorum ama sibop hava kaçırmaya başladı, herhalde Schrader siboplarda onarma şansım da yok. Konuyu inceleyerek şu iki ürünü seçtim ancak ne dersiniz hem kalite hem uyum açısından? fiyat farkına değer mi?

(link)
(link)

@Spartiat

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.627
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Üzerinde SCHWALBE 700X38C Lastik bulunan sportive 328 model bisikletime bugün hava basarken pompadan mı kaynaklandı yoksa sibopmu aşındı bilmiyorum ama sibop hava kaçırmaya başladı, herhalde Schrader siboplarda onarma şansım da yok. Konuyu inceleyerek şu iki ürünü seçtim ancak ne dersiniz hem kalite hem uyum açısından? fiyat farkına değer mi?

(link)
(link)

@Spartiat
Uyumluluk açısından ikisinde de sorun yok.
Kalite açısından CST'yi bilemiyorum, hiç CST lastiğim olmadı ama Conti çok iyi. 2 yıldır trekking bisikletimde kullanıyorum, henüz sorun yaşatmadı. Conti'nin bu modelini diğer her yer Bike&Outdoor'dan daha pahalı satıyor, ben de oradan almıştım. O lastik yüzünden jantlarım adaptörle presta da desteklediği halde prestaya geçiş yapamıyorum, çünkü hem bu lastiklere kıyamıyorum, hem aynı lastiğin presta siboplusu çok pahalı ((link) vs (link)).

• Beğen
Tepkiler: boras06

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Maxxis'in dış lastiklerinden hiç hoşlanmasam da, şimdiye kadar kullandığım en iyi iç lastik Maxxis kesinlikle.

boras06

Üye
Tepki
22
İsim
Ahmet Murat
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Uyumluluk açısından ikisinde de sorun yok.
Kalite açısından CST'yi bilemiyorum, hiç CST lastiğim olmadı ama Conti çok iyi. 2 yıldır trekking bisikletimde kullanıyorum, henüz sorun yaşatmadı. Conti'nin bu modelini diğer her yer Bike&Outdoor'dan daha pahalı satıyor, ben de oradan almıştım. O lastik yüzünden jantlarım adaptörle presta da desteklediği halde prestaya geçiş yapamıyorum, çünkü hem bu lastiklere kıyamıyorum, hem aynı lastiğin presta siboplusu çok pahalı ((link) vs (link)).
Teşekkürler hızlı dönüşünüz, yardımınız içim :) ikisinden de aldım CST'yi de test etmek istedim.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat

Sinyor

Daimi Üye
Tepki
188
İsim
Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese merhaba. 700x25 c dış lastiğim var.İç lastik olarak 700x25c Schwalbe iç lastik vardı bugün patladı. Asıl sorum elimde kenda 700x28 ile 700x32 arası uyumlu yazan iç lastik var. Bunu 25c dış lastiğime takınca uzun vadede sorun olur mu? Sitesinde görüldüğü üzere Schwalbe de 28c nin desteklediği psı aralığı ile 25c nin desteklediği aralık arasında 5 psı fark oynuyor. Screenshot_20230418_175249_com.android.chrome.jpgScreenshot_20230418_175234_com.android.chrome.jpg