iç lastik boyutu??

içgüdü

Üye
Başlık
6
Tepki
44
merhaba
jantın üzerinde 700c 622x13 yazıyor. ben yeni iç lastik almayı düşünüyorum. alabileceğim en sağlam iç lastiğin ölçüleri nelerdir?
ayrıca iç lastiğin boyutunu değiştirince dış lastiğinde değişmesi gerekir mi? teşekkürler.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Başlık
62
Tepki
460
Bisiklet
Salcano
iç lastiği dış lastiğin boyutuna göre alacaksınız.
uygun ise dış lastiği değiştirme zorunluluğu olmaz.

mbozel

Üye
Başlık
4
Tepki
6
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
Merhabalar, yedek iç lastik alacağım ancak ölçüsü ne olmalıdır, bilemedim. Dış lastiğin üzerinde 40-622 (700x38C) yazıyor, bu durumda iç lastiğin ölçüsü kaç olmalı? Teşekkürler.

Deniz

Forum Bağımlısı
Başlık
37
Tepki
3.443
Bisiklet
Cannondale
@mbozel Forumda azıcık daha arama yapın, doğru bilgilere ulaşacaksınız :)

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Başlık
56
Tepki
394
@mbozel sibop tipiniz de önemli.
700*38 derken, 700 dediği çap, 38 dediği kalınlık bilgisi. sibop tipinize uygun, 700 ifadesini içeren ve 38 kalınlığını destekleyen iç lastikler bakacaksınız. mesela yolladığım örnekler 700*35-45 arası yazıyor. Demeki ki size uygun.
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

mbozel

Üye
Başlık
4
Tepki
6
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
@VolkanÖzcan

İkinci linkteki SCHRADER marka iç lastiğin sibobu bendeki bisikletle aynı. Farklı siboplu bir iç lastik almam ne gibi bir sorun oluşturur? Ona göre farklı bir pompa ya da pompa ucumu almam gerekir?

Ek linkteki yazılanları okuyorum ancak tam bir cevap almak mümkün değil. Bir çok soru cevapsız bırakılmış.
Lastik ölçüleri, jant uyumu ve lastik seçimi

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Başlık
56
Tepki
394
@mbozel
schrader marka değil, sibop tipi. presta da öyle. presta daha incedir. iç lastik tipiniz jantınızda iç lastik için açılan deliğe göre belirlenir.
yoklukta presta kullanabilirsiniz, ama genel olarak önerilmez çünkü özellikle yüksek basınçta yarıklar oluşabilir. sıfır alırken presta almanızın bir anlamı yok yani. (kaynak:
)

nette şunu buldum size uygun:

ama fiyat performans oranı, patlama hassasiyeti vb. nasıldir bilmiyorum. dağ bisikleti kullanıyorum ben.
oto sibop=schrader

delta bisiklette de size uygun olan şu mesela
CONTINENTAL TOUR 28 HERMETIC PLUS AUTO SİBOP IC LASTIK

bu da patlama karşıtı sıvılı iç lastik
SLIME SMART TUBE 700X35-43 OTOMOBİL SİBOP İÇ LASTİK

şunu da yazayım konu açılmışken, patlak karşıtı sıvıların 2 yıl vb. bir ömrü oluyor, bu yüzden bence yedek iç lastik olarak almak mantıklı değil.

mbozel

Üye
Başlık
4
Tepki
6
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
@VolkanÖzcan Şehir bisikleti kullanıyorum ve önümüzdeki günlerde tura çıkacağım. Bu sebeple iç lastik almak istedim. Detaylı cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. Benim için şu an en iyi alternatif şu gibi gözüküyor:

• Beğen
Tepkiler: VolkanÖzcan
Yukarı Alt