Hygia Hidrolik frenler hakkında bilgi

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
Hygia Hidrolik frenler hakkında bilgisi olan var mı? Kaliteli midir? ikinci el bir SLX yerine tercih edilir mi? hafif olduğu yorumları var birçok yerde ama ne kadar gerçekçi emin olamıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Scudo

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
sanırım model adı winzip...
kırmızı alüminyum bir fren seti...

ramirez

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
bildiğim kadarıyla çin malı. ama tabiki çin malı olması kalitesiz olmasını gerektirmez. pistonları seramik kullanarak ısıyı daha cabuk azalttıklarını söylemişler. bugüne kadar kullanan bir kişi gördüm.o da havaalanında incelediğim bir bisiklette idi.ucuz ve hafif diye tercih etmiş kullanan arkadas.( kendiside hintliydi sanırım).ama ben senin yerinde olsam( ki bu tamamen sahsi fikrimdir) temiz bir slx yada avid elixir set tercih ederdim.

• Beğen
Tepkiler: Koray Yılmaz

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
(link)

Bahsettiğiniz fren buysa ön 260, arka 285 gr. SLX ise ön 333, arka 356 gr.

Benim de okuduklarıma göre ucuz ve hafif olduğu için tercih ediliyor bir de xt ve xtr ile aynı pedleri kullandığından bahsedilmiş. Taiwan malı.

• Beğen
Tepkiler: Koray Yılmaz

Koray Yılmaz

Daimi Üye
Tepki
146
Bisiklet
Specialized
üretim yeri kullanılan malzemeler vs. ben de araştırıp buldum ancak kullanan deneyen birileri var mı asıl öğrenmek istediğim. yorumlar var bir çok sitede ama ne kadar gereçekçi geldiği tartışılır, araştırıp yorum yapan herkese teşekkür ederim tabi ki...

bu arada video'nun başında görülen modelle aynı değil sanırım sorduğum alet ama aynı renk olduğu kesin :)