Hutchinson Equinox , Schwalbe Ultremo R1 ve Schwalbe Ultremo DD - HANGİSİ?

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
bisikletimin lastiklerini değiştirmek istiyorum o nedenle yaklaşık 1 2 haftadır araştırma yapıyorum. şu an 3 lastik arasında kalmış durumdayım. lastikte benim için en önemli parametreler kuru ve ıslak zeminde yol tutuş, patlamaya karşı koruma, hızı uzun süre sorun cıkarmadan muhafaza edebilmesi ve hafif olması.

bunlar göz önünde bulunduruldugunda "Hutchinson Equinox" , "Schwalbe Ultremo R1" ve "Schwalbe Ultremo DD" lastikleri arasında kaldım. fikri , tecrubesi , bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum. bu arada fiyat önemsemiyorum, önemli olan kaliteli olanı seçmemdir.

Scudo

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
Equinox kullanıyorum 1 aydır. Benim görüşlerim ıslak zemini iyi ama, daha kalitelisi elbet vardır. 32 lira tanesi. Fiyatıda uygun.

• Beğen
Tepkiler: Aziz Özkan

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
@Özgün ÇETİN

modeli ilk kez duyuyorum şu an. eğer ultremo tercih edersem bu modeli alırım

@ali karagönlü

kime sorsam equinox'un ıslak zemin performansını begenmiş. ayrıca lastigin kevlar koruması var ve hamuru oldukça güzel deniyor.

2 lastikte de kevlar mevcut, agırlık farkı yok denecek kadar az. ancak ultremo'nun ıslak ve kuru zemin performansını deneyen arkadaş varsa lütfen paylaşsın görüşünü. artık seçeneğimi belirleyecek tek bilgi bu kaldı.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Ultremo R1'i yarışlarda kullanıyorum. Kuru zeminde mükemmeldir. Ara sıra yağmur altında da kullandım, herhangi bir falsosunu görmedim ama virajlara kurudaki gibi çok agresif girmemiştim. Genel anlamda çok iyiler ama uzun ömürlülük konusunda başka alternatiflere bakabilirsin.
Ayrıca antremanlarda Hutchinson Intensive kullanıyorum. Patlama ve uzun ömürlülük hususlarında da bunlar süper. Bu lastiklerle 6-7 bin km yaptım ve tek bir patlak yok, bir o kadar daha giderler. Ama Ultremo lar kadar yumuşak hamurlu değiller, yol tutuşu çok zayıf. Uzun ömürlülük ve yol tutuşu birbirinin tam zıttı şeyler. Kararı bir yönde vermek gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Aziz Özkan

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
@Güney Tuncer

Güney Bey teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. bu yazdıklarınızı dikkate alarak benim için en uygun lastiğin Ultremo olduguna karar verdim. çünkü patlağa karşı dayanıklı olması tabi önemli ama en önemlisi yol tutuşu bana göre. o zamanda Ultremo tercih etmem beni karlı kılıyor :in: