hüsran ile biten bir proje olarak Bisan ın nereye kaybolduğuna dair yazı

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
1995 yılında bir apennin modeli vardı ki akıllara durgunluk verirdi. aluminyum kadrolar o zamanlar yeni sükse yapar olmuş, bildiğiniz parlak metalik renklerde ve boya tutmayan efsanelerdi. hatta bisikletçiler, aluminyum kadrolar getirtir üzerine o zamanın shimano setlerinden güzel bisikletler toplarlardı. işte bu apennin modeli marzocchi maşası, full stx seti ile çok ihtişamlı idi. sonra ne olduysa şirket ihlas holding tarafından satın alındı. o zamana kadar yurtdışına bisiklet üretip satan bu marka nedense artık forumda hiç görmediğim bir marka olarak yer alıyor. hiç kimse çıkıp da, bisan 2012 modelleri harika benim gözüm bunda falan demiyor, zira diyemiyor.
aslen izmirli olarak ben bisanın o tarihlerde gidip fabrikasını bile gezdim. hatta almanyada satın aldığı bir markaya ürettiği harika bisikletleri de görmüşlüğüm var. ancak 1990 larını sonu ve 2000 lerin başı itibarıyle gittikçe kalitesi düşen handiyse bisiklet üretmek istemeyen, bir ara mopet, bir arada rus markası gaz motorlu araçları satmaya yeltenen bir marka olarak takip ettim. bu sene ise hiç birşey yok sitesinde bile. ankarada satan yer var mı emin değilim.
neden bisanın ipi çekildi bir bilen var mı? bu yazıyı tamamlayacak birini arıyorum açıkçası...

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Merhaba Mehmet ben de apenin modelini çok seviyorum hatta mesaideki arkadaşlardan 3-4 kişi hala kullanıyor sürekli incelerim arada bir tur binerim :) benim takip ettiğim kadarıyla Bisan 1-2 yıl önce deposunu açtı tüm ürünleri çok ucuz fiyatlara sattı.(alanlar eski Bisan ve Bianchi bayileri) ben tam kapandığını düşünürken bu sene özellikle beyaz eşyacılarda çok alt seviye Bisan modelleri görmeye başladım hatta sahte olduklarını bile düşünmüştüm.Sonra bir tanesine sordum İzmir Bisandan geldiğini söyledi.Yani yeniden üretime geçti ama kim satın aldı bilemiyorum.geçen ay içerisinde de Demetevlerde bir bisikletçide orta gurup ile donatılmış(tam hatırlamıyorum ama deore yada alivio set vardı) güzel denebilecek bir MTB modeli gördüm.Aynen senin gibi takipteyim bilgisi olan varsa bizde öğreniriz inşallah.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ben en son 2007-2008 yılları arasında deeore ve xt ile döşenmiş zeus modelini görmüşmüştüm kataloglarında.1.300 liraya yakın bir fiyat denmişti o zaman.Güzeldi.Foroumda kadrosunu da buldum.
(link)
ama sonra bende bir kere ble göremedim bisanı.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Şu an bisiklet üretimine tekrar başlamışlar ama tabii üst model yok.

Zamanında içeriden çok yediler Bisan'ı.Kaç kişi geçindi.İyi bile dayandı diyebiliriz.Örnek olarak;fabrikaya Crossmark lastik giriyordu ama bisikletlerde o lastik kullanılmıyordu.Nereye gidiyordu bu lastikler?Cevap belli düşünmenize gerek yok.