Allterraincycles.co.uk

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
Arkadaşlar Merhaba,

Başlıkta adresini verdiğim internet sitesi oldukça güzel. Bütün büyük markaların ürünlerini Türkiye fiyatlarına göre daha ucuza alma şansınız var, özellikle giyim ürünlerinde oldukça güzel avantajlar olabiliyor. Ben geçtiğimiz haftaiçinde 6 parçalık bir alışveriş yaptım ve ürünler 6 gün gibi bir sürede elimde oldu. Umarım sizinde işinize yarar.

Sevgiler

Scudo

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Siteyi inceledim. Güzel paylaşım diyorum. Ama kendi kendime de kızıyorum. Neden biz bu fiyatlara satma ve alma imkanımız olmuyor? Hep yurt dışı.

Nedeni ortada ama burada uygun fiyatları görmek ve dışarıdan alış veriş yapmak istemiyoruz. Bu konu aslında uzar ama neyse diyelim.

Teşekkürler, iyi forumlar.

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
@sadana

Sevgili Dostum,

Sana aynen katılıyorum, malesef fiyatların burada bu kadar pahalı olması tamamen distribütörlerden kaynaklanıyor. Bisiklet ve benzeri aktivitlere gönül veren kişilerin tüketici profili analiz edilmeden fiyatlandırma yapılıyor, sanıyorlarki biz ne kadar pahalı olursa olsun sunulan ürünü almak zorundayız, oysa çoğumuz bütün global alternatifleride gözönünde bulundurarak en iyiyi en uygun fiyata alabiliyoruz. Seninde söylediğin gibi keşke fiyatlar burada uygun olsada paramız dışarıya gitmese... ama dedikleri gibi para kazanmak değil harcamak büyük bir marifet bence :) o sebeple araştırmaya devam :)

• Beğen
Tepkiler: sadana

Volkan Berberci

Aktif Üye
Tepki
37
Merhaba, ilk önce paylaşım için teşekkürler. bir sorum olacak. yabancı sitelerden türkiyeye bir bisiklet getirtmek istesek , kargo + gümrük ne kadar acaba ?
(link) mesela bu bisiklet, kargo + gümrük ne kadara gelir?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Volkan Berberci
Trek bisikletleri online olarak alamazsın, vergi olayına gelince, sitede VAT dahil fiyatlara %0,5 eklersen Türkiyede vergi ödeme durumunda sana malyetini bulmuş olursun. (VAT yüzdesi %17,5, gümrükte ödeyeceğin vergi %18).
Kargo ile ilgili olarak sitede, siparişi verdikten sonra bisiklet gibi siparişler için tekrar hesaplanan kargo ücretinin müşteriye bildirileceği, onay alındaıktan sonra siparişin gerçekleşeceği yazıyor. Yani tam bir kargo belirtilmemiş, ancak mail atarak öğrenebilirsin..

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
@Volkan Berberci

kkazım sorunuza çok güzel cevap vermiş, onun söylediklerine ilaveten yurtdışından sipariş ile alakalı olarak şunları söyleyebilirim; herşeyden önce gümrük düzenlemelerine göre kişiler kullanım için maksimum 100 Euroluk bir ithalat yapabiliyoruz, 100 euroyu geçen ithalatlar gümrük vergisine tabi olacağından ürünler genelde gümrükte takılıyor, sonrası ise oldukça yorucu. Bu kuralı tek bir istisnası var, yılbaşı ve bayramlardan bir ay öncesi ve bir ay sonrası için yukarıda bahsetmiş olduğum üst limit 300 Euro oluyor, yani bu dönemlerde alışveriş yapmak biraz daha avantajlı. Kargo maliyeti ile alakalı olarak, ben bir ayakkabı, bir ceket, bir, pantalon, bir t-shirt ve suluk için yaklaşık 16 paund ödedim, ama internet sitesinde de dediği gibi bisiklet ve benzeri gruplar ağır ve yer kaplayan ürünler olduğu için kargo maliyeti çok daha yüksek olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Berberci

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
mevzuat tüm yıl içerisinde alışveriş başına 150 eur baraj olarak güncellendi diye yazılmıştı.