hone ve saınt hakkında

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
başlıktada belirtdiğim gibi hone saınt hakkında bilgisi olan varmı ben bir arkadaşımdan hone saınt in atlama zıplama yani sağlamlık olarak lx den deore den ve xt den sağlamlık olarak daha iyi olduğunu duydum ama ben bunların nasıl çalıştığı hakkında bilgi istiyorum alırsam eğer (bulabilirsem) ileride bana bir sorun çıkartırmı

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Hone, LX'in biraz daha güçlü hali. Daha sağlam parçaları var, mile takılan arka vitesi, 200 mm.lik diskleri ile "freeride" yapacak olanlara hitap ediyor.
Saint ise direk tepe inişi için üretilmiş başlı başına apayrı bir seri.
Herhangi birini alıp da sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ancak Saint Türkiye'de hiç görmedim. Hone Kaçkar'da bir ara vardı.

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Benim eski 160mm deore rotorlarimda fading vardi, çok zorlarsan kavrama hissizleşiyodu. Ben de 203mm rotor almaya karar vermiştim. Şuan önde 203mm hone takılı (xt kaliperler ile), arkanın çok bi önemi olmadigindan değiştirmedim. Bu 203mm hone rotorda herhangi bir sorun görmedim şuana kadar ne diim. Hassasiyetinde hiç bi değişiklik olmuyo bi iniş esnasinda. Hone enduro/freeride arasi bi yerde, Saint ise shimanonun sayfasinda da yazdigi üzere 'heavy duty', FR ve DH odakli üretilen bi donanım, ki bazı bisiklet markalarinin dh modellerinde full saint var. Saglamlik olayi hakkinda bi yorum yapamicam ama saintin ne için üretildigi ortada, yani kocaman 203mm rotoru kimse xc yarişi için takmaz, olayi belli illa ki daha saglam olmali saint ve hone :)
edit: oy cevap gelmiş zaten :p

• Beğen
Tepkiler: bedo

Bülent Onutkan

Forum Bağımlısı
Tepki
943
@bedo

Kesınlıkle bı sorun cıkartmaz dıyorum ve saınt tavsıye edıyorum,bıraz para yatıracaksın ama eskıtemeyeceksınde saglamlık konusunda da halılın dedıgı gıbı dh ıcın yaratılmıs bır komponent! Gerısını sen dusun:D :D :D :D