Hollanda Prens ve Prensesi Beyoğlu'nda

CanSeyman

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Trek
Aslında iyi arabaya sahip olanlar ile bisiklete binenler arasında fark olmamalı ama bu farkı zaten iyi araba alamayan kişiler yaratıyor. Onlar bilinçli olsa taklitçilikten sakınırlarsa sorun çözülür ama zaten burada bunu yazmakla iş çözülmüyor. Bütün ülkenin zihniyetinin değişmesi gerekiyor. Ben bisiklet bilincini kendi okulumda yayıyorum. İstanbl(Erkek) Lisesi aynı bilince herkes katkıda bulunursa bilinç çok daha hızlı bir şekilde gelişir. Ayrıca ülke insanımız bazı konularda çok üşengeç örneğin en basit yokuşu yürüyerek bile çıkmayı üşeniyorlar. Bazı öğrenciler sirkeciden okula çıkan yokuşu taksi ile çıkıyorlar. Ben direk Tramvay kullanmak yerine bisiklet kullanmayı düşünürken. Önce toplumumuzdaki bu üşengeçliği ve tembelliği düzeltmemiz gerekli bana kalırsa.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tabi bu konuda şevket şahin' in yazdığı gibi freud' çu çıkarımlarda da bulunulabilir. Yapılması gereken bunları hiç kafaya takmadan bisiklete binmektir. Kompleksiz batı insanı için statü sembollerinin bir önemi yoktur. O kendi hayatını çevreden bağımsız yaşar, bildiği gibi hareket eder. Onun için başbakanının 100 dolara kiraladığı takım elbisenin hesabını sorar. O doğu toplumlarında (özellikle ortadoğu) olduğu gibi statüye, lidere tapmaz. Yönetici işini yapan bir kişidir o kadar. Oda diğerleri gibi sosyal kontrata uymak zorundadır. Bisiklet sürmek bazen gelecek için, bazen doğa için ama herşeyden çok kendi için yapmakta olduğu bir eylemdir. Diğerine karşı ispatlamak istediği bir şey yoktur, başkalarının statü ile kendi üzerinde hükümranlık kurmasına da izin vermez. Çünkü birey olmuştur. Bütün feodal ahlak ve beğeni anlayışlarından çoktan kopmuş ve bağımsızlaşmıştır. onun için bir doğulu olarak yüzüne bile tükürmeyeceğin bir bisiklet ile yollara düşer, dünyayı turlar. İspatı kendinedir. Onun için onun ülkesinde aç halk, varlıklı güç sahipleri yoktur. Çünkü herkes kralın çıplak ve sıradan olduğunu bilir halkın gözünü kamaştıracak servet ve güç gösterilerine prim vermez.

• Beğen
Tepkiler: Erkin Karagoz