Hollanda Gidilecek Rotalar

lamba

Aktif Üye
Tepki
82
Arkadaşlar 1 hafta Amsterdam'da ve 3 gün Leeuwarden (Wageningen)'de kalacağım. Buralarda özellikle gidip görülmesi gereken ve bisiklet ile güzel tur yapılabilecek rotalar hakkında bilgi verebilir misiniz? Ayrıca Hollanda'da bisiklet sürme (özel kurallar ve dikkat edilmesi gereken hususlar) ve kiralama aşamasında deneyimli kişiler varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: emin öztürk1
Scudo
Tepki
39
@lamba

Bisiklet kiralarken pasaport istiyorlardı güvenlik açısından , eski püskü bisikletlere bi dünya para veriyorsun bisikleti herzaman kitle yer değiştirme çok orada =). güzel bir şehir parkı vardı ama ismini tam hatırlayamıyorum şimdi adanın üzerinde baya büyük park orayı bisikletle gezmek keyifli, onun haricinde Amsterdamı pek sevmedim, bana göre değil

• Beğen
Tepkiler: lamba

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.384
Bisiklet
Cannondale
Hollanda'nın her köyü, kasabası, ilçesi, ili birbirine bisiklet yolu ile bağlıdır.
Bence özgür takılın, gittiğiniz her yön her yer hoşunuza gidecektir.
Bisiklet cennetine gidiyorsunuz.

• Beğen

lamba

Aktif Üye
Tepki
82
@emin öztürk1

Ortalama günlük bisiklet kira bedelleri ne kadar sizce? Zannediyorum ki Hollanda'da onların geleneksel city bike tarzında bisikletleri var. Bunun haricinde daha iyi markaların bisikletlerini kiralama şansımız var mı?

Yorumlarınız için her ikinize de teşekkür ederim.

lamba

Aktif Üye
Tepki
82
Tavsiyesi olan veya konu hakkında bilgisi olan başka arkadaşlar varsa bilgilendirebilirler mi acaba?

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.384
Bisiklet
Cannondale
@lamba

Amsterdam çevresindeki bisiklet yollarının haritası olacaktı bir yerlerde bulursam size fotoğrafını çekip göndereyim.
selamlar

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.369
Bisiklet
Whistle
google'da "amsterdam sightseeing" i arayınca, amsterdam turlarına ulaşılıyor. bunların içinde bisikletli tur seçeneği de var. böylece çok daha kısa sürede hem birçok yeri gezmiş hem bisiklete binmiş olursunuz... denemeye değer bulabileceğiniz bir seçenek olabilir =)

bir de www.iamsterdam.com'a göz atın.. yok yok bir site...

Yukarı Alt