Hollanda - almanya vergi (vat) iadesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kkazim tarafından paylaşıldı.

 1. Kkazim

  Kkazim Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  10 Mart 2008
  Mesajlar:
  783
  Beğeniler:
  655
  Şehir:
  Bolu
  Seviye:
  3 hafta sonra Almanya'dan giriş yaparak Almanya-Belçika-Hollanda yı kapsayan bir gezi planım var. EU bölgesine Giriş ve çıkış Almanya'dan olacak.

  Almak istediğim birkaç parça malzeme var, fiyatlarını araştırdım ve bunların Belçika ve Hollanda'da çok daha ucuz olmasından dolayı bunları Belçika veya Hollanda'dan alacağım. Bu noktada yanlış birşey yapmamak adına bu konuda deneyimi veya bilgisi olan arkadaşlara birkaç soru sormak istiyorum.

  Birincisi alışveriş yaptıktan sonra sadece fatura almak yeterli mi? Yoksa ayrı bir form düzenlenmesi gerekiyor mu? Yani EU Bölgesinden çıkmadan önce gümrüğe fatura imzalatmam yeterli mi yoksa ayrı bir form mu imzalatmam gerekiyor? Ayrıca alışveriş yapılan veya çıkış yapılan ülkeye göre alınması gereken belge değişiyor mu?

  İkincisi, gümrüğe belgeyi imzalattıktan sonra, belgeyi aracı kurum olmadan Türkiyeden alışveriş yaptığım yere postalasam yeterli mi?

  Bunların dışında Belçika veya Hollanda veya Almanyanın bu ülkeye yakın kısımlarında bildiğiniz ucuz bisiklet mağazaları varsa onları da paylaşabilirseniz sevinirim.

  Teşekkürler...