Hobi kullanıcısı için SPD'ye geçiş

Alper Üste

Aktif Üye
Tepki
83
Merhaba arkadaşlar, Hobi MTB kullanıcısıyım. Uzun turlarda performansa yardımcı olacağını düşündüğüm için Spd'ye geçmeyi planlıyorum. Sürekli bisiklet üzerinde olmayacağım için inip yürüyeceğim yerlerde olacak yani rahat rahat yürüyebileceğim bir ayakkabıda olması lazım. Fiyat ortalamam 200 fakat en sondaki Grand Canion 2 430TL ve gore-tex ve %100 su geçirmez olduğu için aklımı çeldi. Fakat bu gore-tex olunca zorlu kış şartlarına dayanabiliyor fakat yazın 30-40 derece sıcaklıklarda da kullanılabiliyor mu yoksa sadece kışın mı kullanılıyor?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.

Aklımdaki modeller:
1 -167.41 TL
NORTHWAVE ROCKER MTB
(link)
2 - 239.26 TL
NORTHWAVE MISSION BLACK
(link)
3 - 239.26 TL
NORTHWAVE AVALANCHE PRO MTB
(link)
4 - 263.21 TL
NORTHWAVE LIZZARD PRO RED/BLACK MTB
(link)
5 - 430.86 TL
NORTHWAVE GRAN CANION 2 GTX MTB
(link)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
northwave rocker ı abim kullanıyor gayet memnun hatta bende 15 gün sonra alacaktım aynısından ama deltada bana uyan numara kalmamış, ayakkabının kalleri yere değmiyor yürürkende rahat diyordu abim.Gore-tex yazın her hangi bir sorun çıkarmaz ;)
not: gore-tex spor ayakkabıdan dolayı öyle dedim, sizin verdiğiniz linkteki hafif bot tarzı birşeyede benziyor o yüzden net bilgi için deltayı arayıp bilgi alın bence.

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
Gran Canion hobi için aşırı fazla bence.Sürekli karlı,çamurlu,ıslak,sert taşlık araziye girmeyecekseniz 430tl vermeye değmez gibi geliyo :)

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
şuna da bir bakabilirsin fiyatı da uygun

(link)

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Gore-tex ayakkabının su geçirmemesini garanti eder, sıcak tutacağını değil. Kışın gore-tex ayakkabının içinde, üstelik Adana'da ayağımın nasıl donduğunu biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Gore-Tex astar su geçirmediği gibi nefes almayıda garanti eder ama nereye kadar ! Grand Canion tipi bir ayakkabı ile yazın fenalık geçirebilirsiniz.Bence yaza dönük, ayağınızı rahat ve ferah tutacak bir model seçin.Kışın ise kılıf kullanırsınız.Kılıfın 2 avantajı vardır.Birincisi ayağınız ıslanmaz ve göreceli olarak üşümez.Diğeride ayakkabılarınız ıslak veya çamurlu ortamlarda kirlenmez.Ayakkabılardan çamur temizlemek zor iştir ve ayakkabının ömrünü kısaltır.Ayrıca kılıflar direk çamaşır makinasına atılarak zahmetsiz temizlenir.

Görsel olarak normal görünümlü bir ayakkabı olsun diyorsanız Rocker tarzı bir model seçebilirsiniz , iş görür...Ama gerçeği bulmak istiyorsanız NORTHWAVE LIZZARD PRO RED/BLACK MTB tarzında bir ayakkabıyı şiddetle öneririm.İlla bu marka olması gerekmez ben modelden bahsediyorum.Çünkü bende rocker tarzı bir model alıp 8 ay sonra değiştirdim.Performans açısından 2 model arasında çoook fark var :)