Hiroshima'dan Tokyo'ya Japonya Turum

Tepki
60
Bisiklet
Giant
merhaba arkadaşlar,
kasım ayında Hiroshima'dan Tokyo'ya bisiklet turu yapacağım. yaklaşık 1100 km ve 18 günde bitirmeyi planlıyorum.
rotam aşağıdaki resimdeki gibi.. daha önce giden arkadaşlardan gezilcek görülcek yerler hakkında tavsiyeler bekliyorum.

gezilerim için blog ve facebook sayfası yaptım... ROTA MACERA
sadece bisiklet turlarımı değil sırtçantalı gezilerimi de paylaşacağım. ilk gezim bayramda Küba.
tüm bisiklet sevdalılarının beğenmesini umuyorum..

(link)
(link)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/491330/image.png

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cihangir yolun açık olsun. Merakla bekliyorum tur izlenimlerini.

Death Note dan biraz japonca öğrenmiştim ama izlemeyeli unuttum:) vataşiva L..nandeee??

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Nagazaki sahil şeridinde iftara denk gelmemeye bakın, mangalcı yoğunluğu çok oluyor.

Şaka bir yana daha önce burada böyle bir tur yapmış birinin olacağını pek tahmin etmeyerek fotoğrafları esefle beliyorum, yolunuz açık olsun.

• Beğen
Tepkiler: Murat19

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Benden çok önce seyehat edeceksiniz. İmrendim doğrusu. Herkesin gezi anlayışı bir olmayabilir ama ben yine de benim için anlam taşıyanlardan biraz bahsedeyim.
Görkemli ve güzel Fuji dağını, o mevsimde çiçekleri açmasa da sakuraları , dünyanın en keskin kılıcı katanaları, bence sanatın en doğal hali olan minyatür bonzai ağaçlarını, uyumun ve ahengin binbir rengi japon bahçelerini görmeden gelmeyin.
Mutlaka bir çay içme törenine katılın.
Gelince güzel bir tur yazısını beğenerek okuruz artık. Nedense insanlar giderken yazıyor da dönünce unutuyor!...
http://i.imgur.com/J65jxsh.jpg
Japon kültürü konusunda Kriziantem ve Kılıç kitabını tavsiye ederim.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1- Hiroşimada bomba ile ilgili her türlü bilgiye (gelmişi, geçmişi, bugünü, etkisi vesairesi) açız ona göre
2- En ufak detayına kadar maliyetlerinizi not alıp gezi notları olarak aktarın. Malum japonya pahalı memleket.
3- Japon yaşantısı (gelenek; görenek, yeme, içmek, şehir planlaması, ulaşım, iş hayatı, eğitim vesaire) ile ilgili hiç duymadığımız ayrıntılar, yazı ve fotoğraflar bekliyoruz.

Tepki
60
Bisiklet
Giant
tavsiyeleriniz tek tek not aldım.. teşekkürler
turu facebook sayfamdan takip edebilirsiniz. tur sırasında kısa notlarla anlık paylaşımlar yapmayı planlıyorum.
dönünce de uzun uzun yazarım:)
bu turdan önce de Küba gezisini takip edebilirsiniz.. Küba da çok enterasan bi yer..

(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cihangir bey, Japonya neyse de, Küba yı biraz tehlikeli buluyorum ben. Şehir içlerini değil ama şehirler arasını. Kendinize dikkat edin lütfen.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Küba fotoğrafları çok çok güzel. Japonya turu için de konuyu takip edicem. Yolunuz açık olsun. :in: :alkis:

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.971
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aga, biz daha Lüleburgaz'dan İstanbul'a gidemedik sen dünyanın öbür ucunda turlar yapıyorsun. Kıskanmamak elde değil...
İyi yolculuklar kazasız pedallar dilerim...:)

Tepki
60
Bisiklet
Giant
tekrar merhabalar arkadaşlar,

Japonya turum için Cuma günü Hiroshima'ya uçup Tokyo'ya doğru aşağıdaki rota üzerinden pedallamaya başlıyorum.
fotoğraf ve gezi notlarımı facebook sayfamdan paylaşacağım... takip ve destek için like yapabilirsiniz..

paylaşımlarıma yorumlarınızı bekliyorum.. Teşekkürler

(link)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/491330/Photo%2023.10.2014%2012%2048%2003.jpg

eness

//**
Tepki
227
İsim
Enes
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yolun açık olsun

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Göz Gezdirdim de güzel resimler var boş vaktimde ilk işim tamamına bakmak olacak...

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Hocam hokkayda konşu kıyosıkı sıkoku adalarına gıttınız mı? Bıraz Tarzanca yazmıs olabılırım :D Bu arada gerçekten guzel gunler gecırdıgınız ve guzel ınsanlarla karsılastıgınız bellı oluyor.Umarım bıze de nasıp olur :)

Tepki
60
Bisiklet
Giant
ana ada honshu, shikoku, shodo ve shimanami kaido'daki adalara gittim. hokkaido'ya gitmedim ama vaktim olsaydı gitmek isterdim.

Tepki
60
Bisiklet
Giant
turdan ilk video...Shimanami Kaido... sonunda vakit ayırıp video'ları hazırlayabildim. ilk video turdaki ikinci günümde geçtiğim Shimanami Kaido (adaların deniz yolu).. Onomichi-İmabari arasındaki 6 ada..turun en güzel bölümü diyebilirim.. sadece bu bir günlük rota için bile Japonya'ya gidilir..

[video]https://www.facebook.com/video.php?v=533097383492511&set=vb.449389621863288&type=2&theater[/video]

fotoğraflar için >>>> (link)

• Beğen
Tepkiler: r.ezk