Hikayeyi devam ettirme oyunu (haydi oynayalım)

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
Evet arkadaşlar burda ben bi hikaye başlatacam herkes devamına bişeyler getirsin hadi bakalım oyuna başlayalım...;)

Başlıyorumm....:D ;)

Uzay tarihi 3057 yılı,araos gezegenin de çok güçlü bir hükümdar varmış,Hükümdarin en büyük istegi uzayda yeni bir gezegen keşfetmekmiş? hükümdar uzayi gezmiş tozmuş ve hiç bir iz bulamamiş..

Günlerden bir gün...? :rolleyes:

Scudo

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Günlerden bir gün Araos gezegenine bir gezgin gelmiş. Kral bu gezginin aradığı gibi bir gezegen görmüş olabileceğini düşünmüş ve gezgini yanına çağırtmış. Gezgin bu davete çok sevinerek Kral ın huzuruna çıkmış. Kral gezgine kısa ve öz olarak ne aradığını anlatmış. Gezginin gözleri parlamaya başlamış ve Kral a demiş ki :

........

• Beğen
Tepkiler: Önder Özdoğan

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Buralar böööyle bostandı. Eskiden çelik çomak oynar, eğlenirdik. Şimdi her yer şantiye. Gezegen denen birşey kalmadı. Aradığın gezegen de çok eskiden vardı. Ancak hayın müteahhit, o gezegeni alarak, Acarkent diye birşey yaptı. Eskiden bisikletçiler giderdi oraya, antrenman yapardı. Şimdi bi kısmını yok etmiş bile. Anlayacağın zor iş...

• Beğen

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
Kral a demiş ki :
Evet benim dünyam aslında tam sizin aradığınız yer, fakat ben sonsuza kadar geri dönmeme cezasına çarptırıldım. Gemimin rotasındaki kayda göre de, bundan sonraki gideceğim her gezegende toplam 1 ay kalabileceğim. Geldiğim vede gideceğim gezegenlerin yeri de şifrelenmiş, demiş.
Bunun üzerine kral, gezginin gemisindeki rota cetvelini çözebilmek amacıyla tüm mühendisleri toplamış. Hep birlikte gezginin gemisine gitmişler.
Gezgin uzanmış kapıyı açmış, Buyrun buradan demiş.
Fakat o da ne ? Ortada gemi falan yok. Gezginin açmış olduğu kapıdan girmeye çalışmışlar, bir türlü olmuyor.

• Beğen

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
@Turhan Evci

walla allem ettım kullem ettım bırsey yazamadım cok acayıp bır yerde bırakmıssınız:)

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Kral bakmış bu iş böyle olmuyor hiçbir şekilde giremiyorlar
kendi gezegenindeki tüm sihir yapabilen kişileri davet etmiş

olayı tüm sihirbazlara anlatmış hepsi de farklı sihirler denemiş bakmışlar olmuyor..

sihirden başka şeyler lazım diye düşünmüş kral....

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Böylece bir Kahin e başvurmaya karar vermiş. O zamanın Kahin leri olmuşları, olanları ve olabilecekleri büyük bir kesinlikle görebilmekteymiş. Ama her Kahin im diyene de inanmamak lazımmış. Kral, işinin ehli bir Kahin aramak için gezegenin dört bir yanına habercilerini göndermiş.....

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
Haberi alan kahinler hızla ülkeye gelmişler, teker teker kralın huzuruna çıkmışlar fakat hiçbir kahin cevap verememiş ve son olarak uzak Trianlos ülkesinden gelen kahin loş odanın köşesinde sessizce otururken birden ayağa fırlayarak "kralım bu kapıdan geçebilmenin tek bir yolu var" demiş..

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
...

Ve sözüne devam etmiş : "Crimatoria gezegeninin uçsuz bucaksız mağralarından birinde, çok büyük güce sahip bir canlı yaşar. Size yardımcı olabilecek tek varlık odur. Ama yaptığı yardımın karşılığını isteyecektir. Onun yanına gitmeden önce sizden isteyeceği şeyide yanınızda götürmelisiniz, yoksa sizi yaşatmaz. Sizden isteyeceği şey" demiş ve odada bulunan başka bir Kahin tarafından öldürülmüş.....

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
kral öldürün bunu adamı demiş.yanındakiler karşı çıkıp kralı uyarmışlar.bize lazım olcak bilgi bu adamda kralım diye.neden yaptın diye sormuş kral adama.ama cevap vermekten korkmuş adam.gizledigi sırrı söylerse herşeyin son bulacagına inanıyormuş.ve adam canından olmaksa söylemeyi kabul etmiş...;)

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
...

kral "-konuş ve seni öldürtmemem için bir neden göster!!" demiş ve kahin "3000 yıl önce yazılan evren kitabına göre büyücü kral Antumora, kötülüğün gezegendeki aynası olarak görülen ve çok büyük güçlere sahip olan yaratık Mellon'u büyük bir savaş ile yenip Crimatoria gezegenine hapsetmiş. Eğer kralım, Gezgin'in kapısından geçmek için Mellon'dan yardım isterseniz sonuçları bir felaket olabilir.." demiş.. bunun üzerine kral öldürülen kahin'in son sözlerini hatırlayarak, "-peki bu yaratık benden ne isteyebilir yardımının karşılığında?" diye sorarak herşeye rağmen Gezgin'in kapısından geçmekte kararlı olduğunu göstermiş..

Cemowski

Daimi Üye
Tepki
105
valla hikayelerinizin devamını okuyorum çokta keyif alıyorum. Burası gelecekteki yazarların kesişebileceği bir bölüm olabilir

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Kahin bunun üzerine dedi ki :

"Eğer tüm galaksinin tek bir efendisi olmasını kabul edip Mellon'un hükümdarlığını kabul ederseniz, Mellon'a Antumora'nın asasını götürüp istediğiniz bilgiyi edinebilirsiniz"

Kral bunu duyduktan sonra büyük hüsrana düşmüştü ama hala içinde yanıp tutuşan büyük istek vardı, hayalinde ki gezegeni bulmayı herşeyden çok istiyordu. Aradığını bulduktan sonrada, Mellon'u aynı Antumoran'ın yaptığı gibi yenilgiye uğratabileceğini düşünüyordu.

Şimdi araması gerekenin Mellon değilde Antumoran'ın asası olduğunu biliyordu ve işlerin çok karışık hale geldiğini düşünmeye başlamıştı. Asanın yerini Kahin ler bile bilmiyordu. Asa Antumoran tarafından çok iyi saklanmıştı ve Antumoran ölmesine rağmen, gücü asanın gizli kalmasını sağlıyordu.

Hayalini gerçekleştirmek için başka bir yol bulmalıydı. Bunun için günlerce düşündü ama düşünceleri değişmeye başlamıştı. Asa gerçekten bu kadar güçlü müydü ? Eğer öyle ise onunla yapacaklarını hayal bile edemiyordu...

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
sonra kral gezegenler arasinda gidip gelirken lightway uzerindeki cumbala yildizinda yasayan yasli bir adamin sayikladigi sozleri duydu.
yasli adam; "aradigin hersey avuclarinin icinde, bakmasini bil yeter" diye sayiklayip duruyordu.
kralin kafasi cok karismis olasa, yasli adam kral icin bambaska bir yol cizmisti.
kral ellerindeki gucun varligini bilmiyordu ve zamanini Mellonla ugrasarak bosa harciyordu.
yasli adam aslinda evrendeki en iyi kahindi ve kahin kral icin bir yol cizmeye baslamisti bile...

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Kral elindeki gucun ne oldugunu dusunmeye basladi.Ancak zamaninda paradan baska birseyi dusunmeyen kralin aklina yine altindan baska birsey gelmiyordu.Derken kolelerinden birini cagirdi ve ona en cok ne istedigini sordu,kole de ozgurluk diye yanitladi.Bu cevap krali cok dusundurdu ve koleye donerek,suanda ozgursun dedi ve tekrar sordu;istedigin kadar mucevher versem, omur boyu burada mi kalirsin yoksa yine ozgurlugu mu secersin diye,kole hic dusunmeden tekrar ozgurluk dedi,kolenin umutlu sesini farkeden kral artik hayatindaki en onemli sey olan servetiyle herseyi kontrol edemeyecegini,birseylerin paradan daha buyuk gucu oldugunu anlamisti.Ama neydi kapidan gecmesini saglayacak bu guc...

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
Günler geçiyordu kral çıldırmak üzereydi, karanlık bulutlar üzerine çökmüş gibiydi. Bir gün sarayın üçbin basamaklı merdiveninde bir adam belirdi; çöl rengindeki pelerini yüzünü örtüyordu. Yavaşça merdivenleri çıkarak kapıya geldi ve "-krala iyi bir haberim var" diye bağırdı. Hemen kralın huzuruna çıkarıldı. Kral biraz endişeli, biraz ümitli bir sesle "-Nedir haberin, anlat" dedi yüzü kapalı adama. Adam "-benim adım Lisura, Antumora'nın Asa'sının yerini biliyorum" diyerek yüzünü gösterdi. Lisura kral'ın serbest bıraktığı köleydi. Gerçekten aradığı şeyin avuçlarının içinde olduğunu hissetti kral.

Kral Lisura'ya büyük bir sevinçle "-Nerede peki?" diye sordu bunun üzerine Lisura "-İlk önce bir şartım var." dedi..

Açıklama:
Hikaye, di'li geçmiş zamanda anlatılan bir romana dönmüş durumda :)

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
bir sartim var dedi ve krali cok zor bir kararla bas basa birakti
lisura diger butun kolelerinde ozgur olmasini istemisti, bu istek karsisinda kral oldukca dusunceli gorunuyordu.
bir yanda Antumora'nin asasi diger yanda kolesiz, hizmetkarsiz yapayanliz.
kralin icindeki bu Asa tutkusu yuzunden basina geleceklerden hic ama hic haberdar degildi. oysaki Antumora'nın Asasini 1500 yil once Zool adindaki bir aile babasi gezegenlerin ilk kesfinde asayi bulup sevinmisti, ama aradan 10 gun gectikten sonra butun ailesinin teker teker yok oldugunu gormustu, bunun uzlerine Zool asayi kimsenin bulamayacagi bir yere saklamisti, ve o asanin yerini bilen tek kisi Zool'un yasayan son akrabasi olan Lisuraydi. Lisura atasi olan Zool'un basina gelen bu olaylari biliyordu ve krala yardim edip etmeme arasindada, kendi icinde bir dusunceye girmisti...
"kral bana ozgurlugumu verdi. Ben ona, onun iyi sandigi bu kotulugu yapsammi" diye dusundu butun gece...

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166
O gece Lisura ile görüştükden sonra kral derin düşücelere dalar gider, asa'nın nasıl bir gücü olduğunu sayıklar durur.

Kralın yakınlarından Hamera(sağ kolu) o gece konuşmalara kulak misafiri olur sinsi planlar yapmaya başlar,yani asa nın gücü yavaş yavaş herkesi etkisi altına almaya başlamıştır.Hamera o gece Lisura yı ziyaret etmek için odasına doğru yönelir o sırada Kral Antolopolos:) ile karşılaşır ve sorar ; Gece vakti ne yapıyorsun buralarda neden ayaktasın,hamera uyuyamadım efendim der ! çekilir odasına ve Lisura yı ziyaret edemez..??

Kral, hameda'rın odasına çekildiğini görür ve Lisura nın odasından çığlıklar yükselmeye başlar.....

İyi gidiyor arkadaşlar tebrikler,Hayal gücümüzü biraz zorlayalım..

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Hamera odasindaki gizli gecitten Lisuranin yanina gitmisti ve onu yakalayip sirri soyletmeye calisiyordu.Cigligi duyan kral derhal Lisuranin odasina kostu,kapiyi actiginda Hamera'nin Lisura'yi konusturmaya calistigini gordu,Hamera elindeki bicagi Lisuranin bogazina dayadi ve hem kapidan gecmenin yolunu hemde kral Antopolos'un geri cekilmesini istiyordu.Lisura ise krala asla ihanet etmeyecegini soyledi ve krala donerek ''siz kapidan gececek gucu bulacaksiniz efendim'' dedi, ardindan Hamara'nin elindeki bicagi kendi bogazina bastirarak intihar etti...