Hikaye /Aşkın Gözü Kördür

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Zaman Çoook Çoook Önce...
Mekan;iyi huylarla kötü huyların,ne yapacaklarını bilmeden dolaştıkları mekanlar.Yine bir gün bütün huylar her zamankinden daha da sıkkın bir halde otururken,SAFLIK birdenbire ortaya bir fikir atmış: "heyyyyy,neden saklambaç oynamıyoruz ki?..." "neden olmasın ki" demişler hep birden,bu teklifi beğenerek...

Tam bu sırada ÇILGINLIK,çığlık çığlığa;ben ebe olup saymak istiyorum diye bağırmış.Hiç kimse ÇILGINLIĞI saklanabileceği yerlerde arayacak kadar çıldırmadığı için bu teklifte herkes tarafından kabul görmüş.Ve ÇILGINLIK kollarını bir ağaca yaslayıp yüzünü de kollarına dayamış,saymaya başlamış...Bir,iki,üç,dört...O saydıkça iyi huylarla kötü huylar kendileri için saklanacak yer aramaya başlamışlar.

ŞEFKAT,ayın boynuzuna asılmış...İHANET,çöp yığınının içine dalmış...SEVGİ, bulutların arasına kıvrılmış... YALAN,bir taşın altına saklanacağını söyleyip,gölün dibine girmiş...TUTKU,Dünya'nın merkezine inmiş... PARA HIRSI, bir çuvalın içine girerken onu da yırtmış...Ve ÇILGINLIK saymaya devam etmiş;seksen,seksen bir,seksen iki...AŞK ın dışında bütün iyi huylar ve kötü huylar o zamana kadar zaten saklanmış.AŞK,kararsız olduğu gibi nereye saklanacağını da bilemiyormuş.Buna kimse şaşırmamış,çünkü "Aşk ı Gizlemenin" ne kadar zor olduğunu herkes bilmekteymiş!...Ve ÇILGINLIK doksandokuzu da sayıp "yüüüzzz" diyeceği anda ,AŞK sıçramış, güllerin arasına girip saklanmış.O esnada ÇILGINLIK; "sağım solum sobedir, saklanmayan ebedir" deyip arkasını dönmüş ve döner dönmezde TEMBELLİĞİ ayakta görmüş. Çünkü onun saklanacak kadar bile enerjisi yokmuş...Sonra ŞEFKAT'i ayın boynuzunda görüp sobelemiş. Ardından İHANET'i çöplerin arasında,YALAN'ı gölün dibinde,TUTKU'yu Dünya nın merkezinde bulmuş birer birer saklandıkları yerlerden çıkarmış...

Sadece biri kalmış bulunamayan ,o da AŞK'mış...ÇILGINLIK tam umutsuzluğa kapıldığı sırada,HASET onun yanına yaklaşmış ve eğilerek kulağına ;" AŞK'ı başka yerlerde niye arıyorsun ki demiş.O güllerin arasında saklanıyor..." Bunun üzerine ÇILGINLIK,sinsi sinsi gülerek eline ucu çatal şeklinde bir değnek amış ve güllerin arasına çılgınca saplamaya başlamış. Saplamış,saplamış...Ta ki yürek burkan bir haykırış onu durduruncaya kadar!Ardından da AŞK, elleriyle yüzünü kapatmış olarak ortaya çıkmış...Acı içinde kıvranıyor,gözlerini sımsıkı bastırıyormuş avuçlarıyla,ama akan kanı durduramıyormuş.ÇILGINLIK bir anlık heyecanla,istemeden kör ettiği AŞK'ın karşısında dövünüyormuş.Şimdi : " Ne yaptım ben,ah ne yaptım..diyormuş.Seni kör ettim,şimdi gözlerini nasıl onarabilir,bu hatamı nasıl telafi edebilirim?." "Gözlerimi geri veremezsinki artık,demiş acı içindeki AŞK.Ama benim için bir şey yapmak istersen eğer,şunu yapabilirsin:Benim kılavuzum olabilirsin..." İşte o günden bu güne AŞK'ın gözü kördür ve yanıbaşında da hep ÇILGINLIK vardır!...

(link) alıntıdır...

Scudo

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
offf be efkarlandım cok guzel bi hikaye cok hoş hakıkaten dusundugunde cok mantıklı gelıyo cok guzel bi acıdan yakalamışsınız cok guzel olmuş ellenize sağlık teşekürrler

• Beğen
Tepkiler: Derya AKYILDIZ

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
Paylaşım için teşekkürler...Bencede mantıklı düşünüldünmü çok anlamlı bir hikaye.

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Derya kardeşim merhaba

Gene bütün iç güzelliğin ile yazmışsın. Çok hoş bir yazı olmuş.

Ellerine sağlık diyorum.:)

Sevgi ve selamlar gönderiyorum.

• Beğen