hidrolik yağa bişe olurmu

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
slm arkadaşlar ben 2 ay önce delta bisikletten shımano deore xt hidrolik fren seti almıştım şuan fren kollarının içinde yağsı var sıktığın zaman balatalar tutuyo ama daha takmadım bisiklete bazı eksikleri olduğu için amortisör filan ben bunu takana kadar içindeki yağısında bi sorun çıkarmı yada kururmu bişe olurmu malzeme pakedinin içinde duruyo yardımlarınızı bekliyorum

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@yusuf bekar

:D Siz zaten takmadan yapmışsınız yapacağınızı. hidrolik disc frenlerde rotor olmadan frene basıldığında balatalar güçlü bi şekilde bir birine yapışır ve yerine takılamaz. İlk olarak onları düz ve geniş bir torna vida ile birbirinden ayırın ve bisiklete takana kadar fren koluna dokunmayın. İçindeki yağa hiç bişey olmaz ama balatanların arasında rotor olmadığında (jant takılı olmadıığında ) frene basıldığında balatalar yapışır. Benden bi tavsiye, frenleri takana kadar fren koluna ellemeyin :)

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Eğer ürünü sıfır almışsa balatalar arasında onu önlemek için mutlaka bir plastik parça (rotor kalınlığında) vardır;)
Tabi beyfendi onu cıkarıp denediyse birşey diyemem

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
ben balatanın arasında ki rotor kalınlığında olan plastik parçayı aldım ve fren kolunu sıktım balatalar yapıştı sonra düz tonavide ile nazikçe ayırdım arasını o parçayı tekrar taktım ve paketleyip sakladım dahada ellemedim ayarlarını geldiği gibi duruyo yani bir sorun olmaz da sizce

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
benzer dertten muzdarip oldum ve gunlerce ayiramadim balatalari. ve o inanılmaz sürtünme sesi , eminim senden de cıkacak , yılan sesi gibi sssss diye. tabi taktiktan sonra.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
-30 dereceye kadar dayanıklı olduğunu biliyorum,gerisini siz düşünün ;)

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
hiç birşey olmaz,dedimya -30 dereceye kadar dayanan madde evde dursa zararı bile olmaz. şimdi anlaşıldımı?

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
tmm teşekkürler takmama 1 sene daha var ya bu yıl nasıl geçer toplayamadık bir türlü