Hidrolik Fren

Tepki
3
merhabalar,

Bisikletimde Shimano M505 model hidrolik fren bulunmaktadır, ön fren yaptığımda kol elciğe kadar gevşek bir şekilde yaklaşmaktadır fakat arka fren kadar iyi olmasa da performans göstermektedir,ön fren elciğindeki bu gevşekliği nasıl çözebilirim (fren sistemi henüz bir haftalık)
teşekkürler.

Scudo

Aydın US

Forum Bağımlısı
Tepki
228
Bisiklet
Scott
Fren kolunun içinde ufak bir vida olması lazım onu sıkmayı deneyin olmazsa aldığınız yere gösterin.

• Beğen
Tepkiler: levent123456

Baran Özkan

Daimi Üye
Tepki
158
bendede aynı problem olmuştu, aldığınız yere götürmenizi tavsiye ederim hidrolik sıvısında bir sıkıntı olabilir, balatalarda bir problem olabilir yani kalitesiz olabilir, veya diskinizin şekline görede tutuş performansı değişiklik gösterebilir(sanırım bu dediğim geçerli birşey olmayacaktır çünkü arka diskinizde muhtemelen aynıdır:))
ve aldınUS unda söylediği şeyi yaptınız sanırım, geriye götürüp göstermek kaldı aldığınz yere:)
iyi akşamlar

• Beğen

Bahadir.Karaca

Daimi Üye
Tepki
116
gayet rahat bir şekilde bir yere dayanana kadar gidiyorsa kol büyük ihtimalle hava yapmıştır bisikleti bi kac kere zıplatım fren kolunu hızlı bir şekilde pompalamak sorunu çözecektir fakat yağ eklemen gerekecek büyük ihtimalle. yoksa sürekli olur bu olay.

• Beğen
Tepki
3
Rahat ve gevşek bir şekilde gidona kadar geliyor,
biraz silkeliyelim bisikleti, bakalım ne olacak

Tepki
3
Hidrolik eklenerek sorun giderildi,

cevap yazan arkadaşlara ilgileri için çok teşekkürler

Serhat Aktas

Aktif Üye
Tepki
37
Elazığ(okul)/Karabük(ev)/Eskişehir(memleket) :))
Bisiklet
Sedona
Aynı fren sistemi ve aynı sorun bende de var. Konuyu şu an gördüm. Bu bilgiler banada oldukça yardımcı oldu ve içimi rahatlattı. Konuyu açan ve bilgilerini paylaşan arkadaşlara bende teşşekkür ederim... :)

Tepki
27
arkadaşlar herkese merhabalar
geçen hafta tur sonrası bisikletimi temizledim.zinciri mazotla silerken arka hidrolik frenin arasına mazot kaçtı.Sanırım mazot biraz yağlıymış ve arka hidrolik o saatten sonra sürekli ötmeye başladı.bisikletçiye gittim sabunlu suyla temizle dedi yaptım olmadı pabuçlar arasını ince zımpara ile zımparaladım yine olmadı?çözümü nedir bu problemi yeni simi gerekiyor???

eypcn.ytmz

Üye
Tepki
28
İsim
Eyyüpcan Yatmaz
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bisan
İyi geceler arkadaşlar mekanik freni hidrolik frene çevirmek için neler yapmamız lazım ?
24 vitesli bir bisiklet ancak kilitlenebilir maşa yok , fren kolu şu şekilde bu modeli alıp hidroliğe çevirmekmi mantıklı yoksa bu bisikletin bir üst modeli kiltlenebilir maşa ve hidrolik fren var onu mu alöak mantıkşı ancak bu bisiklet 24 vites bir üst modeli 21 vites ?
Screenshot_20200417-233450_Chrome.jpg
Ayrıca ortalama ne kadar masrafı olur neleri ddğiştirmemiz gerekir hidroliğe çevirmek için
Yada şehir içi ortalama bir kullanım da mekanik disk yeterli gelir mi 🤔 birçok konu okudum birçok video izledim memnun olanlar kadar bir o kadar memnun olmayanlarda var mekanik sistemden

Batuhan B.

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
Batuhan Bora
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
merhabalar herkese,benim bisiklete ön frene basınca ön teker maşanın sol bacağına doğru yöneliyo ve bu yönelme 3-5 mm gibi bir rakam.
bu bir problem yaratırmı ilerde. başına gelen varsa nasıl haletti . problem açmasa bile çözmek istiyorum çünkü korkutucu bir görüntü .
olayı daha iyi anlatabilmek için bir fotoğraf koydum.kaliper.png

• Beğen
Tepkiler: amasseia

Orhanpaşa

Üye
Tepki
0
İsim
Orhan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar Merhaba Hidrolik Fren nasıl bakımı yapılıyor mesela kötü performans gösteren Hidrolik frene yağ masrafları ne kadar kaç gün götürür?