hidrolik fren seti

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
merhaba arkadaşlar benim bisikletimin üzerinde kullandığım avid juicy 5 frenlerimi sattım şimdi benim yeni bir hidrolik sete ihtiyacım var bir kaç tane hidrolik set buldum bunlardan hangisini alacağımı bide size sormak istedim benim için alacağım fren gerek hafifliği ile gerek frenleme gücü performansı ile güzel olmalıdır

işte bazı bulduğum hidroliklerin ismini veriyorum

avid elixir cr hidrolik set
avid juicy 7 hidrolik set
avid juicy ultimate hidrolik set
shımano xtr m-975 hidrolik set

evet arkadaşlar bu 4 şeçenekten birini alıp kullanmak istiyorum ve yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Scudo

müjdat dede

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bisiklet
Giant
Tutuş performansı olarak en iyisi: Avid Elixir Cr
Hafiflikde ise : Avid Ultimate
en sorunsuz u ise xtr acemi kullanıcıclar için:) (kaliper ayarı çok kolay avidlere göre )

• Beğen
Tepkiler: yusuf bekar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bunların arasında bir seçim yapacak olsam çok fazla düşünmeden elixir cr alırdım. hem hafif hemde çok yüksek frenleme gücü sağlar. ultimate ise sanırım bunların içindeki en hafif fren seti, ama bu hafiflii ona frenleme gücünden ödün verdirmiş.

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
çok teşekkürler arkadaşlar burda sizlerinde dediği gibi avid elixir cr frenleme gücü öne çıkıyor peki avid 7 nasıl bir fren acaba

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yusuf bekar

avid juicy 7de güzel bir frendir. ama 2010 yılında juicy serisinden sadece juicy 3 modeli kaldı. elixir serisi ve xx modeli getirildi. tahminime göre juicy 7 elixir CR ile elixir R modeli arasında kalır. çünkü cr 7ye göre daha güçlü bir fren fakat 7'de R modeline göre daha fonksiyonel (Pad contact ayarı vb.)

yusuf bekar

Forum Bağımlısı
Tepki
256
ilginizden dolayı teşekkürler burda tek yapmam gereken elixir cr yi seçmek kalıyor