Hidrolik Fren rotorlara yağ bulastı Lütfen Yardım

Cem AKINCIOGLU

Daimi Üye
Tepki
37
Arkadaslar dün silah yağı ile zincirimi yağladım fakat püskürtmeli oldugu icin rotorlara sıcradı ve frenler az tutuyor durmaya yakında tır kornası gibi ses cıkıyor

temizlemek uzereyim belco pas sökücü ve yağlayıcı ile

(link)

sizce bunu frene sıkmalımıyım yada rotorlara acil cevap bekliyorum 30 dk icinde islemi yapacağım

Scudo

erkan sozoren

Daimi Üye
Tepki
79
acele etmeyın derım o urunlede temızlesenız yaglanacaktır sonucta uzerınde bıle yaglayıcı yazıyor, forumda bu sorunla ılgılı baslıklar hatırlıyorum aramanızı tavsıye ederım

TarıK F.

Forum Demirbaşı
Tepki
94
bayırdan asagıya uzunca bir süre frenlerinizi kullanarak inip balataları ısıtıp uzerindeki yagları yakmaktan baska sansınız yok.balataları kullandıkca sorun cozuluyor kafanıza takmayın

Tepki
29
Gerçekten kötü olmuş ama malesef yapılacak bir şey yok kuru bir bezle silip bol bol pedal basıp fren yapmanız lazım ki ancak ordan çamuru atabilsin.Tabi bu çamuru atana kadar bağırmasıda sinir bozucu ama yapıcak bir şey yok :)

buğra kuddaş

Daimi Üye
Tepki
64
Padlere yağ bulaştıysa en iyi çözüm bisiklete hiç binmeyin. bunun yerine şunu yapın: sanayiden ya da motor tamircilerinden balata temizleyici sprey alın ve rotorlara ve balataya sıkın. Ankara'daki bisikletçilerde 15 lira civarına temin ediliyor büyük boy şişesi. Sanayide daha ucuz olduğu söyleniyor.
Sonra da balataları söküp bisikletten bir cezve içinde 2-3 damla bulaşık deterjanıyla kaynatın.
Eğer balataları yağ bulaşmış rotorla kullanmaya devam ederseniz padlerin yağı daha fazla emmesini sağlarsınız.

• Beğen
Tepkiler: Cem AKINCIOGLU
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Aynı sorunu bende yaşadım. Aldım balata ve rotorları bulaşık deterjanı ve bulaşık teli ile güzel bi şekilde sildim. Sonra duyulayıp kuruttum. Frenleri taktıktan sonra hemen yaktım tepe inerek şimdi çok çok iyi.

Tepki
109
bende hidrolik yagı deydirmiştim rotorlara. malesef ne yaptıysam kurtulamamıştım bu durumdan. en son balataları değiştirdim rotoruda temizledim kurtuldum. umarım siz daha basit bir şekilde kurtulursunuz.