Hidrolik Fren Kalitesi

Tepki
20
Arkadaşlar merhaba, ben de m395 hidrolik fren var ve ilk defa kullanıyorum hidrolik fren.Öğrenmek istediğim bu hidrolik frenler arasında ciddi farklar var mı? kalite sırası nasıl benim frenin? her balata olmaz biliyorum buna ama daha kaliteli balata takılırsa durumu ne olur? yada daha üst balata takabilir miyim?

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
2013 model en alt seviyede seri dışı bir fren seti kullanıyorsun ama BR-M446 fren setine göre hava alma ve bakımı daha kolay oldu, aynı kategorideki diğer set'lere göre avantajı bu. Takabileceğin pad'lar METAL ve ORGANİK balata dışında daha kaliteli bir balata kullanamazsın. Hidrolik frenler arasında modeline bağlı olarak farklar var, bence siz frenler ile hiç oynamayın çünkü ne yaparsanız yapın o fren setinin performansı ortada, o yüzden bu şekilde kullanmaya devam edin.

Tepki
20
yani ömrü de kısa benimkisinin? balatasının? mesela 6 ay dayanır dedi bisikleti aldığım yer, daha kaliteli olsa daha mı uzun sürer? diğer ürünlerin ömürleri hakkında bilgi verir misiniz?

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@BF Okuru
Ben bunun acera serisi fren olduğunu sanıyordum, aynısıın kullanıyorum da.

Kullanılabilecek balata (link)yazıyor.
Pdfde 12 numaralı parça numarası Y8ES98030

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru

Abi konuyla ilgisi yok ama SLX BRM-675 Fren seti ile ilgili bilgin var mı? Bakımı, performansı vs.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yasin Görcü
Fren pad'larında ömrün kısalığı kalite, üst seviye ve pahalılık ile ilgili bir durum değil, tamamen senin frenleri ne kadar çok kullandığın ile alakalı, bu konuya takılma yani.

@Yunus Emree
Shimano fren setlerinde ACERA markalı hidrolik fren seti yok, BR-M395-446-447-575 seri dışı fren setleridir.

@Berke Kazankaya
Bakım konusunda, neredeyse hiç bakım gerektirmeyen bir seri, performansıda kullanıcısını diğer alt seviye fren setlerine göre oldukça memnun eder seviyede. Ayrıca opsiyonel olarak'ta ICE TECH fren pad'ları ve ICE TECH rotorlar ile daha agresif kullanabilme imkanı sunuyor. Daha ne olsun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Umut Kılınç37
Öyle yazar ama ACERA olması için üzerinde yazması gerekiyor, yazmıyor ise seri dışıdır. Seri dışı diye kötü değil, sadece ACERA - DEORE - SLX vs. yazmadığı için seri dışı adını almıştır.

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
@BF Okuru

Bu ice tech balatalar ilk haftadan su koy verdi... Balata soğutucu yerinden ayrıldı pimlerinden koptu, Bunu fuardaki shimano standındaki bir görevliyle paylaştım ve sen bu balataları eskitmişsin dedi. Halbuki o freni alalı 1 hafta olmuştu ve sadece 2 kere sürmüştüm. Balata olduğu gibi duruyordu! Aradan 3 gün geçti sonra ön frenin balatasıda aynı şekilde oldu... Sonra düz metal bir balata ile değiştirdim şimdilik bu slx frenlerimde sıkıntı yok. Sadece bir çift balata masrafı oldu bana. Ve bunun bi telafisini göremedim şu shimanodan.

Bir arkadaştada deore var ondada böyle bir sorun çıktı. Yine alındığı hafta. Rotor uyumsuzluğu dendi, ona uygun rotorlar alındı yine aynı ses devam etti !

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ihsan onur şener
Kullandığınız SLX fren setinin tam modeli nedir ve ICE TECH frenler ile kullandığınızın rotor'un tam modeli nedir.
Eklediğiniz videoya ise bir kaç defa, sorunun neden kaynaklandığını anlatan yorumlar yapmıştım. Bilmem denk geldiniz mi. O yüzden bu video'da ki sorun belli, tekrar tekrar yazmanın bir anlamı olmadığını anladım.

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
@berkay onaylıı