Hidrolik fren hakkında bir soru

Sirrage

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa
Bisiklet
Salcano
İyi forumlar arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bu sene nasip olacak inş. Bisiklet almak yanlız kafamı kırcalayan sorular var md li bir bisiklet almayı düşünüyorum ama bu mdlerde en iyi olan avid bb7 olanı ama ben onada baktım bugün bi tanıdığın bisikletindeki hidroli frene baktım resimde de görüldüğü gibi mdler yukarıdan bi farklı takılıyor şasiye bu aşşağıdan takılıyor mesela ben ng650 md alsam iyi bi md alsam kendim her türlü uyum sağlıyor mu yoksa hepsi birbirinden farklı mı bide mdli bisiklet alsam hidroliğe çevrilebilir mi tam anlamıyla çok fazla masraf yapılmadan aklımda yurtdışından ucuza aliexpress den yada gearbestten getirtmek var bi çok parçayı

Dosyalar

Scudo

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Bisikleti aldıktan sonra freni değiştirmeni tavsiye etmem daha pahalıya patlar tavsiyem istediğin fren türüne göre bisiklet seç ve kullan. Onun dışında ha md olmuş ha v pek bir fark göremezsin, asıl fark hd de. Md'nin çok fazla bi olayı yok.

Sirrage

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa
Bisiklet
Salcano
Dediğin gibi biliyorum ama çok aşırı fark olmadığını ama v den bi çıkmak istiyorum kaç yıldır bisikletim yok en son ve öncesi hep v kullandım bıktım artık bide görüntü çok basit duruyor hd çok etkili ama alabileceğim fiyata bulamadım hdli en azından sıfır bi tane alıyım ilerde elim rahatlayınca md den hd ye geçiş v ye göre kadro değiştirmeden olur diye mdli istiyorum yani bide şehir içi için tekerlek alırım hem şehir hem dağ olarak kullanırım diyorum ama işte şu md hd olayı yani her md ye her md mekanizma uygun mu yada her mdli bisiklete her hd sistem takılırmı asıl bunu merak ediyorum

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Bildiğim kadarıyla mekanik disk fren sisteminden hidrolik disk fren sistemine geçmek istersen diskler hariç bütün sistemi değiştirmek gerekir çünkü fren kolları ve fren hidrolik uyumlu tel takıp çalıştıramazsın. Kısaca özetlemek gerekirse olur ama fren sistemi komple değişir.

İmkanın varsa direk bu bisikleti tavsiye ederim: (link)

Sirrage

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa
Bisiklet
Salcano
Alttaki resimlerde benim alabileceğim paxton ve ümit bisiklete ait mdli fren kısmı var mesela ben çok iyi bir md set alsam bu bisikletlere uyum sağlıyor mu onu nasıl anlarım yani mesela ilk attığım carrarodaki sisten alttan takılı paxton da vidalar sağdan takılıyor ümitte arkadan takılıyor vidalar bunu merak ediyorum

Yok o tamamının alırım yani daha önce veremediğim farkı örnek veriyorum 4 ay sonra verecem aynı şeye gelecek ama o kadar para suanda çıkamam ilte ah cıkacak olsam 900 liraya 2015 ng 550 bıraktılar nakit alsam 850ye de verir yani

Mesela şu model 200 civarı aliexpresdwn getirtirim sorun değil değiştiririmde elim yatkın küçükken çok tamir yapardım bisikletleri ama işte bu parçalara yabancıyım biraz yani resimdeki parçalar örnek veriyorum şu paxtona uygun mu bunu nasıl anlarım ben

Dosyalar