Hidrolik diske wd-40 kaçtı!

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
Merhaba abilerim kardeşlerim. Satın aldığım wd40 ürününü az önce bisikletimin gıcırdama olasılığı olan heryere tüm vidalara oynayan başlıklara fren vites çubuklarının birleşim noktaları gibi sürdüm. Sonra hidrolik diskin ordaki vidalarada neredeyse 1 damla olacak kadar wd40 sürdüm. Sonra fazla kalan yağı temizleyince bi sürüşe çıkarıyım dedim fakat neredeyse kaza yapıyordum çünkü fren çubuğunu normalde sıkar sıkmaz hop diye dururdu bu sefer sonuna kadar abanmama rağmen frenlerim tutmadı ayaklarımla durabildim frenlerim çok kötü tutmaya başladı. Sonra elime bir bez alıp diski boydan boya temizledim yine denedim fakat aynı problem devam ediyor lütfen yardım edin ne yapabilirim eski haline gelmesi için? Daha 10 aylık bisikletim salcano insomnia 26

Up lütfen yardım edin daha yepyeni bisikletin frenleri bozuldu ya... Bekleyince düzelebilirmi yada ne yapmamı önerirsiniz? Acaba fren çubuklarına wd 40 sürdüğüm için mi oldu yoksa hidrolik frenin diske tutunma yerine wd40 mı kaçtı? Herşey olabilir lütfen yardım

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
senin wd40 ile ne işin var yav.
balataları değiştir. diskleri deterjanlı su ile yıka iyice.

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@TheLathmere
Ya Baltalar bile daha yepyeni fren performansı harikaydı ama hidrolik diskin balatalarını değiştirmek zahmetli iş değilmi ?

@chnkrmz
Hidrolik disk balatası frenin markasıyla aynı olmak zorundamı ? Size hangi marka olduğunu söylesem şunu al dermisiniz?

KırmızıBereli

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Semih E.
Bisiklet
Carraro
Cok da zor değil. Youtube'da bununla ilgili videolar mevcut. Izlersen yapabilirsin balata değişimini.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@yigitdogan başka marka model takamassın zaten. kendi markasını ve uygun modelini bulman lazım

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@KırmızıBereli
Hidrolik disk balatasını neye göre alıcam?

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@yigitdogan önce sakin ol. bisikleti unut şuan. forumda takılmanın tadını yaşa. sorunlar çözülür.
acele edersen bişeyleri yanlış yaparsın.
önce sakin sakin frenin fotoğrafını çek marka model yaz
koltuğunu geç güzelce bi esne yayıl koltuğa
sonra yavaş yavaş yazılanları oku.
günlük pedal çevirme kotan yoksa sıkıntı yapma şuan

• Beğen
Tepkiler: Mertkangunes

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
WD40 ı bisikletle çok içli dışlı etmeyeydin keşke. Umarım sürerken dökülmez bisiklet. Fırlamaz vidalar yerinden. Frenlere sıktıysan zaten değiştireceksin artık

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@chnkrmz
(link) bisikletimdeki hidrolik disk fren budur Marka model: Shimano m396 hidrolik disk fren

DDŞ

Üye
Tepki
52
İsim
Doğukan
Bisiklet
b'Twin
Bisey olmaz. Wd40 o kadar da kotu birsey degil. Galvanizli ve siyah ya da kaplamasi kalkmis yuzeylerin uzerinde ince bir film tabakasi olusturur paslanmasini engeller.

Yaglamasi olmayan kuru calisan aksamlarda kisa sureli de olsa yaglama gorevi yapar.

Balatalara gelmeyeymis iyiymis ama :)

Balatalarini yenile gec :)

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@BicycleLover
Ya çoğu yerde bisikletin vidalarının olduğu kısma hareket eden akşamlara wd40 sürmeyi önerdiler bende uyguladım ama madem vidalar dökülücek neden önerdiler onu anlamadım valla napıcam bilemiyorum şuan

(link) Arkadaşlar dediğim gibi hidrolik disk frenim bu Shimano m396 Hidrolik disk fren. Acaba nereden bulabilirim ve bu yaptığım hata bana kaça patlar?

kulebey

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Giant
konuya çok hakm değilm ama balataları zımparalamak işe yarar mı acaba ?

yigitdogan

Üye
Tepki
9
İsim
Yiğit Doğan
@chnkrmz
Abi tamam sakinim farketmez normalde 3 günde bir falan sürerim ama bakım yapıyım dedim yanlış yapmışım ne yapmamı önerirsin (link) shimano m396