hidrolik disc

Mustafa Alatay

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar avid hidrolik disc sistemleri ile shımano rotor birbirlerine uyumlumudur? Bildiğim kadarıyla avid rotorlar shımano rotorlara göre daha ince bir yapıya sahip. Ayar yada çalışma konusunda bir problem teşkil edermi? Teşekkürler

Scudo

grotto

Üye
Tepki
19
avid kullaniyorum.İncelikten kaynaklanan biraz dikkat istiyor.Yani sert bir yere yasladiginizda egilme yapiyor.Shimano grubu biraz daha saglam olabilir belki.O konuda pek bilgim yok.Fakat performans acisindan avid 10 numara.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Alatay

Erdem Eryiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
175
Antalyalı arkadaşlardan o şekilde kullanan tanıdıklarımız var şimdiye kadar sorun çıkartmadı diye biliyorum...

• Beğen

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@shark_musti

Avid hidrolik freni shimano rotor ile kullanmak performans kaybı yaratır... iki markanında PAD yapıları farklı olduğu ve tabiiki rotorlar üzerindeki hava kanalları ve basma yüzeyi farklı olduğu için uyumsuzluk gösterir...

Mustafa Alatay

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet
Specialized
Post mount denilen bağlantı çeşidi hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirlermi? Normal bağlantı ile arasındaki fark nedir? Konu kalabalığı olmasın diye kendi açtığım konunun devamına yazmak istedim. :D Teşekkürler

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@shark_musti

Sanırım yanlışbiliyorsam düzeltilsin:).. Post mount sistemde fren adaptörüne gerek kalmadan maşaya direk vidalayabiliyorsun kaliperi.
Eski sistemdeki maşalarda ise adaptöre gerek var çünkü maşadaki vida giriş yerleri yandan bakıyor.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/images/13720%20fr%20203.jpg

Burda hem üsten hem de yanlardan vida giriş yerleri mevcut olup eski sistemde 160mm lik standart rotorlar için gerekli bir adaptör olup yeni sistem post mount maşalarda ise bu adaptöre gerek bile yok eger rotor çapınız 160mm ise ;)
160 ın üzerindeki rotor çapları için mutlaka bir adaptör kullanmak gerekiyor..

• Beğen

Mustafa Alatay

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet
Specialized
@Zeki.Alper

Gayet açıklayıcı bir bilgi oldu çok sağolun :Winken457

Mustafa Alatay

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar hidrolik disc sistemine yeni geçtim de bazı sıkıntılarım var fazla bilgi sahibi olmadığım için sizlere sormak istedim :D
Ön freni kullanırken yavaşlamak amaçlı az bir fren yaptıgımda bir titreme oluyor gücü az bişey attırınca sorun kayboluyor bu neden olabilir?
Birde hidrolik hortumları uzun geldi onları biraz kısaltmak lazım nasıl yapabilirim, basit birşeymi? (frenler avid juicy 5) Teşekkürler..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@shark_musti

göbeklerde, rotorlda veya kaliperde gevşeme olabilir. onları kontrol edin.

uzun hidrolik kablosunu kendiniz kısaltamayabilirsiniz. en iyisi bir yetkili servise göndermek.

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar merhaba bende 2 günden beri Juicy Five kullanıyorum. İlk kullanmaya başladığım gün baya bir ötme yaptı. Bugün sesin azaldığını farkettim ama sürtme var. Bu normal midir? Sonrasında bu problemden kurtulabilir miyim?
Bakım için hangi yollara başvurmam gerekir? Frenleme kuvvetini arttırmak nasıl mümkün olur?
Yeniyim o yüzden saçma sorular sormuş olabilirim kusuruma bakmayın artık...:)
Yardımcı olursanız sevinirim...

yunus koç

Daimi Üye
Tepki
88
@monstermania

frenleme kuvvetini arttırmak için daha yumuşak bi balata kullabilirsiniz.ama diğer balataya göre daha çabuk biter.bunula ilgili forumda bi kaç yazı vardı.

• Beğen