Hiç akselerasyonunuzu ölçtünüz mü?

kertman

Daimi Üye
Tepki
229
Merhaba.Hiç akselerasyonunuzu,yani 0-60 km hızınızı düz bir yolda ölçtünüz mü?Kaç saniyede 60 km hıza çıkıyorsunuz?(0 eğimli dümdüz bir yolda,mümkünse 0 rüzgarda)Kendi testini yapan arkadaşlar olduysa yazsın,bakalım en hızlı kim???Bu arada ben henüz denemedim.:rolleyes:

Scudo

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
düz yolda 60 çıkan olusa oda yeter akselerasyonunu ölçmesede olur.lütfen dalga geçiyorum sanmayın.

• Beğen
Tepkiler: Berk Özer

Berk Özer

Üye
Tepki
31
Ben düz yolda yol bisikleti olmadıgı sürece 60 km ye cıkmanın pek mümkün oldugunu sanmıyorum. Hiç denemedim ama sanmıyorum:)

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
düz yolda 60 km hıza cıkmak için tt bisikleti lazım aero giysiler ve kaymak asfalt lazım :( 60 km kadar cıkılır ancak rüzgar ve hava direnci yüzünden fazla dayanamazsınız :(

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
@kertman

"Akselerasyon" kelimesinin Türkçe karşılığı "Hızlanma" dır. Fizik tabiri ile "İvmelenme" demektir. "0-60 km hızınızı düz bir yolda ölçtünüz mü" derken anlam bozukluğu olmuş biraz.
Düz yolda yarış/pist bisikleti olmadan, o hıza ulaşmak pek mümkün değil, ancak önde giden bir kamyonun rüzgar koridoruna girersen mümkün olur.

İlyas ŞANLI

Forum Bağımlısı
Tepki
961
Düz yolda 60 km/h hıza çıkmak yol bisikleti ile mümkün.Ancak mtb tarzı bisikletlerle imkansız gibi.Hem dişli oranları,hem de lastik farkından dolayı.
Zaten 0'dan 60'a çıkılabilir ancak bu anlık bir değer olur bence.Ben 55 i görmüştüm düz yolda ama bunu sürekli hale getirmek için çok sıkı kaslara ihtiyaç var :D

Zaten yol bisikleti yarışlarında ani ataklarda daha üst hızlara çıkılabiliyor.
Atilla Bisiklet Takımı'nın kaptanı,Atilla Atay'ın bir sprint yarışında 70 in üzerinde finişten geçtiğini duymuştum.:eek:

• Beğen
Tepkiler: kertman

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Patlayıcı hıza ulaşmak için Quad , Hamstring kaslarını geliştirmek gerekli .

Ayrıca Koşu sprinterleri , bellerine kamyon lastiği falan bağlayıp koşuyorlar.Sakatlanma riski fazla. Dikkatli olmalı

Birde Plyometrics yapmakda fayda var .Ama Plyometrics antremanlarına çok hafif dozda başlanmalı . Aksi halde sakatlanmalar kaçınılmaz.

Atletizmde çok uygulanıyor. Plyometrics ; dikey atlama antremanları anlamına geliyor . Lance ve diğer bisikletçilerde çok uyguluyorlar.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dünyanın en hızlı pist bisikletçisi bile en fazla 75 km görüyor .o yüzden bizim gibi fanilerin içinden 60 a çıkacak pek çıkmaz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: kertman

kertman

Daimi Üye
Tepki
229
@herbil

0-60 hızınızı derken, akselerasyon yani ivmelenmeyi kastettiğim ortada sanırım:)