Heybe hakkında

aso2

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Giant
@BilalBeki Merhaba, Pek çok eşya taşıyabilecek durumda görünüyor(10 litre) , fakat sarsıntılarda bağlantısı zayıflayabilir, Siz kullanıyor musunuz ürünü?

(link)

Scudo

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
ben semçantanın heybelerinden alıcam geziniyor arkadşmızın incelemesi mevcut ben beğendim diğerlerine bütçeniz varsa alınabilir tabi ama eğer iki bilindik marka alınmayacaksa semçanta değerlendirilebilir

• Beğen
Tepkiler: aso2
Tepki
3
İsim
zazort31
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Salcano
(link)

Buna bakarsan belki hoşunuza gidebilir

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
@MBB
MBB merhaba,

City modelini kapatmak için uçları çantanın yanındaki tokalalara klipslemenız gerekiyor.Yani her iki ucu birbirine kilitleyemiyorsunuz.Her ikisini de erkek yapmışlar.Çantada yer kaybı oluyur.Diğer modeller de her iki uçları kendilerine klipslerinden de kitliyebiliyorsunuz.Uçlara klipleri erkekli-dişili yapmışlar.
Bu sebepden dolayı City dışındaki çantalara daha fazla eşya koyabiliyorsunuz.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Sabri Atalay açıklama için sağolun ama aradaki fiyat farkına değecek kadar etkilemeyecek beni. Fiyat farkı az olsaydı alabilirdim ama 20lt +20lt toplamda 250tlye mâl oldu bana(Bike-components). Şuan en düşük ortlieb Classic 375tlye mâl olacaktı, ikisinin arasındaki fazla veya az doldurma konusundaki farka 120tl verilecek kadar gerekli görmedim. Eğer o konuda problemim olursada çözümü de basit; tokaların ucunda plastik bağlantı yerleri var, üzerindeki tokaya uygun başlık bulunur yada ayrı erkek-dişi klipsler alınıp iki başa da bağlandı mı sorun çözülmüş olur. O kadar da büyütmeyelim sorunu çözdük :)

Tepki
19
İsim
Yılmaz V.
Bisiklet
Carraro
Elimde X-bicycle heybe canta var, oldukca genis hacimli. kullanmak nasip olmadi. Sifir, piyasadan uygun fiyata veririm. İlgilenen PM atabilir.

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende yazın yapacağım 3 veya 4 günlük turlar için heybe almayı düşünüyorum.Aklımda 2 farklı markanın ürünü var .

Btwin marka ürünün kapasitesi 30 litre , bana yeteceğini düşünüyorum.Yalnız yapacağım turlar Karadeniz de olacağı için yağmur geçirmez olması benim için önemli. Bu heybe de malesef yağmur geçirmez değil. Ürün linki :(link)

İkinci ürün ise Xlc nin BA-S40 modeli. Bu heybenin su geçirmez olması bir avantaj yalnız heybenin kac litre olduğu hiçbir yerde yazmıyor. Ürün linki :(link)

Tepki
19
İsim
Yılmaz V.
Bisiklet
Carraro
@serdarkoc xlc nin urunleri genelde guzel. Bu urun kac litre yazmamislar fakat kodundan sanki 20+20 40lt gibime geliyor :) firmaya mail atilabilir.

• Beğen
Tepkiler: SerdarK.

csuns

Üye
Tepki
13
İsim
Cem
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar merhaba. Bir süredir heybe araştırıyorum ama halen alamadım ve yakın zamanda almam lazım. Semçanta dikkatimi çekmişti ama su geçirdiğiyle alakalı yorumlar aldım ve bağlantı yerlerinin sağlamlığından şikayetler vardı. İsterim tabi bi Ortlieb alayım ama nerdeyse bisiklet fiyatına çantalar öyle bir bütçe yok haliyle. Bu işi ucuz yollu çözmenin yolu yok mudur su geçirmeyecek yarı yolda bırakmıcak uzun turlar için uygun ?

• Beğen
Tepkiler: ddr

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@vatansever85 40 lt eger siyah beyaz olan degilse gri renkte olani ama arka kancalarinda klips yok bilginize

can.bike

Üye
Tepki
53
İsim
Can Y.
Bisiklet
Mosso
Geçen sene Kaş - Alanya turumda Konnix marka çanta kullandım. 15 gün süresince herhangi bir sorun yaşamadım. Resmimde yer alan turuncu çanta. Model: KONNIX TY-131002

csuns

Üye
Tepki
13
İsim
Cem
Bisiklet
Cannondale
@cyan1 Yağmura maruz kaldı mı ? Yaklaşık kaç kilo yüklediniz ?

spe07

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
ANIL
Bisiklet
Giant
@fadıl pala kanca sistemi nasil yeni urunlerde degisiklik yapmislarmi acaba eski modellerinde kanca kismi kilps li degildi cikma oluyordu cantada

semçanta

Üye
Tepki
49
İsim
Engin
Bisiklet
Mosso
Merhabalar. Semçanta olarak devamlı kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz ve yeni model çantalarımızda su geçirme konusuna daha fazla dikkat ettik. Bu sebeple fermuarlarımızı pvc kaplı fermuarlar olarak değiştiriyoruz. Sağlamlık konusunda da devamlı kendimizi geliştiriyoruz. çok yakında piyasaya çıkacak olan iki modelimiz var. biri görüntü olarak (link) heybemize benzese de hacim olarak biraz daha büyük olan 60 lt heybemiz. imalatı tamamlandı fotoğrafları çekilip internet sitemize konulacak. (bilgi@semcanta.com adresine mail atarsanız kendi çektiğimiz fotoğraflardan yollayabiliriz) diğeri de (link) sayfamızda paylaştığımız heybemiz. ( (link) )
Eğer aceleniz yoksa biraz daha beklemenizi öneririz.
Bol pedallı günler dileriz.

Semçanta - Bisiklet Çantaları
(link)

@csuns

Tepki
19
İsim
Yılmaz V.
Bisiklet
Carraro
@semçanta bu "okul çantası" tasarımları değiştirmeniz gerektiğinin dusuncesindeyim. Su geçirmez kumaşin zaten gore tex olması gerekmiyor çanta olduğu için. Fermuarsiz modeller tasarlayıp, clipsli sağ ve sola ayrı ayrı takılan modellerden olmalı. Benzer kaliteli örneklerden faydalanmali ve sade görünümlü, kullanışlı çantalar bekliyoruz. Saygılarımla.

semçanta

Üye
Tepki
49
İsim
Engin
Bisiklet
Mosso
@vatansever85 yorumunuz için teşekkür ederiz. devamlı ürün gamımızı geliştiriyoruz. Takipte kalın lütfen. Ama tahminime göre (link) linkindeki heybemizi beğeneceksiniz.

vlknbskrt

Üye
Tepki
25
İsim
Volkan
Bisiklet
Scott
Merhaba. @semçanta ürünlerini yakından görebileceğimiz İstanbul'da bir mağaza var mı acaba?