Her şey onursal üye olana kadar mı?

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Tolga Ayla tarafından paylaşıldı.

 1. Tolga Ayla

  Tolga Ayla Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.744
  Beğeniler:
  2.577
  Şehir:
  İstanbul, Ümraniye
  Seviye:
  Son zamanlarda kafama takılan bir konu var herkesle paylaşıyorum..

  Şimdi bakıyorum konular açıldıkça yanıtlar verildikçe kişilerin kıdemine.. Üyeler, kıdemliler, demirbaşlar, bağımlılıar daha çok yanıt veriyo yazılanlara..

  Burada düşündürücü bir konu var, yahu bu onursal üyeler nerde? Konu açan yanıt veren onursal üyelerin sayısı ne kadar az fark etmiyor musunuz?

  Özellikle yeni üyeler '' bisiklet seçimi'' ya da '' herkesçe bilinen bir sorunu hakında soru sorduğunda yanıt veren kişinin onursal üye olması yeni katılımcıları daha fazla motive etmez mi? Tabi ''ya kardeşim önce bi arama yapsana buraya yazacağına'' tarzıyla olmadan.

  Birilerini gezi yaptığında yine cevap veren onursal üye çok az..

  Onursal üyeler, bir ses verin be!!
   
  Deniz, 42FY, ugur.2034 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 2. Piskiletci

  Piskiletci Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.959
  Beğeniler:
  2.998
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Tolga abi bir onursal üye olarak, gerek özelden gerekse açık şekilde motive edici yanıtlar veriyorum, zaten onursal üye çok fazla yok yetişemiyoruz konulara :) Acaba onursal üyeden sonra da bir derece var mı merak ediyorum :)
   
  42FY, N.Erdem TUGRAHAN ve Tolga Ayla bunu beğendi.
 3. Admin

  Admin Yönetim Kurulu

  Kayıt:
  5 Eylül 2004
  Mesajlar:
  2.031
  Beğeniler:
  3.712
  Seviye:
  Var fakat ulaşan yok şu ana kadar..
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 4. d.berkay

  d.berkay Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.886
  Beğeniler:
  3.207
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Demir Berkay
  Bisiklet:
  Marin
  Seviye:
  Ben bi mesaj yazmıştım bu konuya ama ya göndermeden sayfayı kapattım dalgınlıkla yada silindi.. Allaha Allah..
  Vallahi ben çok uzun süredir Onursal Üye statüsündeyim ama ilk zamandan bu zamana tutumum hiç bir zaman değişmedi.. Forumda araştırma yapmadan hazırcı bir şekilde açılmış konulara genellikle tıklayıp bakmıyorum bile.. Ama gerçekten farklı sorunlarda bildiğim bişey varsa da uzun uzun gerekirse saatlerce yazmaktan da hiç kaçınmam..
   
  42FY, Sinto ve Tolga Ayla bunu beğendi.
 5. İsaAlp

  İsaAlp Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  13 Mart 2007
  Mesajlar:
  709
  Beğeniler:
  280
  Şehir:
  ankara
  Bisiklet:
  Bulldog
  Seviye:
  Enteresan bir düşünce... fakat konuya bir de şu açıdan bakabiliriz. Bildiğim kadarıyla onursal üyelik dediğimiz şey sadece mesaj adeti ile ilgili bir şey, yani onursal üyelerin forumun, mesaj yollama açısından en aktif üyeleri olmaları gerekiyor. Yani merak etmeye gerek yok bence, onlar zaten forumun bir yerlerinde sürekli aktif halde olmalılar zaten. Sizin onlara bu kadar az rastlamanız ise büyük ihtimal, forumun toplam üye sayısına oranla, sayılarının çok az olmaları yüzündendir.

  Ayrıca, bunun çok önemli bir paye olduğunu da zannetmiyorum şahsen. Onursal üye olmak için insanlar herhangi bir testten geçmiyor ki. Bu sadece o kişinin forumda ne kadar aktif olduğunu gösteren birşey. Bisiklet kültürü ile ilgili hiçbirşey bilmeyen biri bile forumun güncel haberler veya cafe gibi bölümlerine 1000-1500 haber veya fıkra mesajı yollarsa, onursal üye olabilir.

  Bu yüzden kişilerin görünüşteki statülerine çok da fazla önem vermemek gerekir, üyelerin statüleri zaten mesaj içeriklerinde kendini belli eder... der ve toplumsal mesajımı da vermiş olurum :)
   
 6. Mesut27

  Mesut27 Aktif Üye

  Kayıt:
  22 Ocak 2009
  Mesajlar:
  139
  Beğeniler:
  24
  Şehir:
  Ayıntap
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Bence onursal üyler hazırcıda olsa ,Sonuçda puan olarak fazla ve onların konuları ilgimi çekiyor.Tecrübedir herhalde.Ama bazısında da onursal üyelere karşı bir saldırı var.Oda çekememezlikdir.Başka bir açıklamsı yok.

  Ben saygı duyuyorum.Bu laikliği yöneticiler veriyor.Onların yaptıkları her zaman en doğrusudur.Hazır olup olmaması değil önemli olan düzeyli paylaşım.
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 7. Önder Tarım

  Önder Tarım Onursal Üye

  Kayıt:
  27 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  3.400
  Beğeniler:
  1.908
  Şehir:
  Bologna / İtalya
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Valla İsa bey güzel açıklamışsınız en son,katılmamak elde değil.Aslında bir yandan da adınızın altında "onursal üye" yazması insanın hoşuna gidiyor.Sırf bu yüzden midir bilmiyorum ama bu zamana kadar birçok kişi beni msn'e ekledi ya da özel mesaj atarak birşeyler danıştı.Demekki forumdaki statünüz ve kayıt olma tarihiniz bir yandan da etkili oluyor insanlar üzerinde.
  Berkay'ın dediği de doğru,bir zamanlar "Kron XC500 mü Sedona Borla mı?" tarzında açılan konulardan gına gelmişti ki artık onlara hiç bakmaz olmuştum.
   
 8. Bora

  Bora N/A

  Kayıt:
  24 Ocak 2005
  Mesajlar:
  937
  Beğeniler:
  1.491
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Bir kisi de merak edip sormamis, ben sormus olayim bari.. Nedir?:D
   
  Tolga Ayla bunu beğendi.
 9. nuhcan

  nuhcan Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.190
  Beğeniler:
  819
  Şehir:
  istanbul / kadıköy
  Adı:
  nuh can
  Seviye:
  yaklaşık 3 senedir bu forumdayım, nasıl onursal üye olunur, nasıl, daha fazlası olunur, hiç umursamadım. Maksat forum olsun, muhabbet olsun. Paylaşacak ortak birşeyler bulalım...
   
  Mehmet Boran, Bora ve Tolga Ayla bunu beğendi.
 10. İlyas ŞANLI

  İlyas ŞANLI Onursal Üye

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.730
  Beğeniler:
  1.048
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  aynen katılıyorum Önder.'Onursal Üye' değilim ama :) Forumda vakit geçirdikçe artık aynı konuları görmek,tabiri caizse 'bayıyor'.Yeni katılan arkadaşlar için cazip konular,ancak cevapları zaten yazılmış sorulara yorum yapmak,forum müdavimleri için gereksiz geliyor.Forumda zaman geçirdikçe daha ilginç ve faydalı konular ilgi çekiyor bana göre
   
  Muzaffer YILMAZ, d.berkay ve Tolga Ayla bunu beğendi.
 11. sadana

  sadana Onursal Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  2.268
  Beğeniler:
  2.592
  Şehir:
  Adana
  Seviye:
  Sana canı gönülden katılıyorum. Konunun veya kimin nerden nasıl açtığı değil, Açılan konulardan faydalanmak. Gerisi gereksiz sebeptir. Her konuyu kendi açacak olsan zaten gazete veya dergi çıkartırsın. Özellikle ben, Hoşuma giden konuları buraya taşıyorum. Bunu kopyaladı yaptı demek (Hazırlı yan’ın Linki varsa )bence genel anlam da yapılan haksızlıktır.Güzel konu olmasa dahi ben o kişinin ,benim yazdıklarımla konusuna yapılan ilgiyle mutlu olacağını düşünüyorum.O bana yeter zaten.Onursal üye olmak kolay ama Adam gibi bir üye olmak çok zor, hele de böyle güzel bir forum da gereksiz yorum yapan kişilerle aynı çatı altın da olmak ayrı bir sabır istiyor. Bu sabrı bazen gösteremiyorum. :)

  Ben daha eski konulara bakıyorum,çok eski üyeler hep bırakmış yada banlanmış..Bu üyeler aktif değil,diğerleri de banlanmış.Tabi banlananlar yönetimsel konudur.Haddimize değil.Ama neden aktif değiller?
  Onu da cidden merak ediyorum.:)

  Neyse,Dostluklar baki olsun.İyi forumlar.
   
 12. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.265
  Seviye:
  Esasen forumda aktiflik konusuna sadece rütbe almak amacı ile bakmak biraz acayip olur. 2004 yılında foruma kayıt olmuşum, az önce kontrol ettim. o zamandan bu zamana 3000'den fazla mesaj yazmışım, kaldı ki geçmiş yıllarda database hasarları nedeni ile büyük veri kayıpları yaşadığımız günler de oldu. belki de 5000 mesajı geçmiştim yani. her neyse, forumda çok kısa sürede yönetim kadrosuna girdim ve Yönetici sıfatı ile uzun süreler foruma hizmet ettim. özelde benim ve genelde pek çok aktif arkadaşımın amacı da bu idi, bisiklet sporuna, bisiklet kültürüne hizmet.çoğunun forumdaki rütbelerle ilgisi olmadı, hep daha fazla faydalı olmayı gözettik.

  gelelim aktif olmama konusuna :) yakın zamana kadar benim mesajlarımı göremediniz belki. hem onursal üye, hem eski yönetici, hem 2004den bu yana üye.. hayat şartları :) günlerin getirdiği her zaman bol boş zaman, hobilerin için sınırsız imkan olmuyor. evlilik, iş değişikliği gibi günlük zaman çizelgelerimi alt üst edecek değişiklikler sonucu gerek spordan gerek bisikletten ve gerekse forumdan uzun süre ayrı kaldım.

  sezon açılırken yine bir aradayız, ne mutlu bana. bisiklete binecek ve foruma ayıracak vaktim var şimdilik ve ben de bunu değerlendirmeye gayret ediyorum.

  forumda aktif olmayanlar hakkında olumsuz kanaat taşımıyorum, yaşadıklarımdan görüyorum. insan bazen istese de yapamıyor, bazen de yapamayacaksa bile fazlaca isteyerek fırsat bulabiliyor.
   
 13. Piskiletci

  Piskiletci Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.959
  Beğeniler:
  2.998
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Adı nedir acaba ?

  Onursal üyeyim diye birçok kişi msn den beni ekleyip bisiklet ve teknik anlamda sorular sordular. Özellikle genç arkadaşlar yaşlarına yakın gördüğü için beni sürekli ekliyorlar, her konuda da sıkılmadan yardımcı oluyorum, benimde hoşuma gidiyor:) Benim yaşımda olup bunu pek fazla yapacak olan yoktur diye tahmin ediyorum, ben normal yaşıtlarıma göre günlük hayatta biraz daha olgun davranış içerisindeyim. Bunun nedenini tecrübesi çok olan yaşı ilerlemiş kişilerin arasında çok fazla vakit geçirmiş olmamdandır.

  Arkadaşlarım kız arkadaş peşinde koşuyorlar, ben ise bişeyler kurcalıyorum, sanal ortamda halledemeyeceğim şey yok :)

  İşin özü şu ki, genç arkadaşlarda bu rütbenin olması daha iyi olacaktır, gelecek olan yaşı küçük arkadaşlar için çekinmeme sebebi olur. Ben ilk girdiğimde çok fazla özel mesaj atardım, ne nedir öğreneyim diye. Şimdi artık yeterince bilgim var her konuda cevap yazabiliyorum, bir Onursal Üye yim ve mutluyum, 7/24 danışmaya açığım ama mantıklı konularda :)
   
  Tolga Ayla ve Mesut27 bunu beğendi.
 14. mustafa kemal güler

  mustafa kemal güler Kıdemli Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  393
  Beğeniler:
  214
  Şehir:
  bandırma/ankara
  Seviye:
  sizde guzel acıklamıssınız fakat foruma ben yeni katıldıgımda pek konuları bulamıyodum arama motorunu kullanamıyordum gerci hala kullanamıorum ama googlea yazınca daha kolay buluyorum zaaten googleda forumu gosteriyo bunlar zamanla oluyo ama boyle arkadaslara bakmamak yerine en azından linkleri gosterseniz yardımınız olur cevap yerine, sagolsun yinede cogu arkadas en basit sorulara bile usanmadan cevap veriyo tesekkurler..
   
  Tolga Ayla ve Piskiletci bunu beğendi.