Her Hafta Bir İlçede 3.Durak=Narman(kırmızı peri bacaları diyarı)

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
her hafata bir ilçeye 2 hafta ara vermiştim ara derken 2 hafta arazi gezisi yapmıştım.bu hafta 3 gezi yapmak istedim bunun içinde gözüme kırmızı peri bacaları kestim.öncelikle kararsız kaldım erzurum-tortum-narman(99 km) yada erzurumdan-pasinler-narman(107 km) güzergahını seçeyim derken tortum yolunda çalışmaların devam ettiğini öğrenince 2. güzergahı kullanmaya karar verdim.gezi bir gün gidiş bir gün dönüş olarak planlıyordum.yolda telefon geldi geziyi sadece gidiş olrak yapmak zorunda kaldım Pazar günü erzuruma geri dönmem gerektigi için narmanda araçla erzuruma dönmek durumunda kaldım.
:boese157: Gezide özellikle hatırlamak istemedigim bir olay oldu az kalsın öbür tarafa yerimizi ayırılıyorduk.dügün konvoyu yanımda geçerken aniden ford tanus marka bir araç sollaması gereken yerde sağlama yapınca bana teget geçti bir an hafif gidonu kırsam ölümle randevuya yetişecektim. sonrası hiç bir sey olmamış gibi bastı gitti tabi bende o an sinirden söylediklerimle adamlarla akraba olduk.:) neyse moralimizi bozmak yok yola devam dedik. bol bol rampa çıktım 1853 rakımdan 2100 küsüratını hatırlamadığım rakıma çıktım. ahh o yokuşlar öldürdü beni bir iki üç tanede degil yol boyunca baya bir rampa çıktım.
neyse lafı uzatmadan bir nebzede olsa resimlerle anlatmaya çalısayım:)

sabah sabah bir çifte minare manzarası ile başlatayım geziyi.

(link)

sabah yola çıkarken sehir dışında bir rüzgar esiyor ilerlemi engelliyordu bir ara geri dönmeyi bile düşündüm.bu bayrak fotosu anlatıyor galiba.
(link)

yollda ilerlerken birde ne göreyim deve hemen resmini çekeyim dedim bir baktım neymiş resim çekmek ücretli imiş bende uzaktan görüntüsü yayınlamaya çalişayım size.
(link)

(link)

yüzünü güneşe dönmüş bir güne bakan gülümseyen yüzüyle güneşi selamlıyor yollara inat.
(link)

(link)

pasinlere giriş
(link)

sabah sabah birde pasinler kalesi.
(link)

(link)

bakmayın yolun düz görüldüğüneo yolun devamını ben bilirim :cool:
(link)

dağlarda görünen çıplaklıgı ilerki kmde ağaçlar kaplamaya başlayacak yavaş yavaş
(link)

(link)

ilk rampanın ardından
(link)

hep ünlülerle bir resim çektirebilirmiyiz derlerken benimle ters istikamete giden bir araç beni geçtikten sonra bir süre sonra bir baktım geri dönmüş bir hatıra resmi çektirebilirmiyiz dedi. neden olmasın dedim. petrol mühendisiymiş o yörede petrol arama çalışmaları yapıyorlarmış.ismi yanlış hatırlamıyorsam hakandı hakan abiye ankaraya selamlar.:)
(link)

(link)

bol bol rampa resimleri çektim.
(link)

örentaş köyü
(link)

görmekten çok mutlu oldugum nadir bir tabela. suyum bitti bitecekti :)
(link)

(link)

(link)

o kadar rampadan sonra(10 km ardından) ilk iniş yolu gözüktü :D
(link)

yolda görünen çoçuk hem yanıma yaklaşmaya çalışıyor hemde korkuyor. ne desem konuşmuyor neyse zayıf noktasını biliyorum çıkarıyorum şekeri hemende seviniyor konusmasını ilk o zaman duydum sadece adını söyledi ama garip bir isimdi anımsayamadım sekerleri aldıktan sonra arkadaşlarının yanına koşuşunu görmeniz gerekti
(link)

ılıcasu köyünden bir görünüm
(link)

inişin daha tadını çıkartmadan o da ne yinemi sen dedim :mad:
(link)

o rampayı çıkarken arkama baktığımda bu görüntü gözüme takıldı rampanın bası sayılır.bu rampanın tamamını çıkamadım 1-2 km yürüdüm çok rampa idi
(link)

(link)

(link)

yol üzerinde bir piknik alanı.
(link)

birde ben o köprüden resim çekeyim dedim.:D
(link)

iki yanımda yeşil ağaç kokuları kuş cıvıltıları tek kelime ile müthiş
(link)

devamı geliyor...

Scudo

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
kara göründü etrafta görüntüler yaklaştığımı hissettirdi..
(link)

agaçların arasından bir görünüm bunlar daha peri bacaların lanı degil yol üstündeki görüntüler.
(link)

peri bacalarınından resimlerle sizleri baş başa bırakayım.
(link)

(link)

iron resmi verelim bir tanede
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

yanlız olmanın kötü yanı bir resim bile cekemiyorum :(
(link)

(link)

(link)

kayalarda güzel bir aşınma sekli :D
(link)

(link)

(link)

(link)

peribacalarından sonra yola koyuluyorum güzergah narman 12 km kaldı
(link)

(link)

(link)

ve narmana giriyorum.
(link)

2 tane narman resmi çekiyorum
(link)

(link)

bisikletimi arabaya koyup arabayla geri dönüyorum.
(link)

güzel bir gezi oldu benim için ayrı bir tadı vardı.
herkese bol pedallı günler diliyorum
hoşça kalın....

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Baldırlarınıza sağlık, olası bir kazayı da ucuz atlatmışsınız. Geçmiş olsun.

@nihilist_deniz

:eek: Resim çekmek ücretli mi? Ehüehe :) Zaten ürkütmüşsünüz deveyi :rolleyes: İçeriye kaçmış hemen baksanıza :D

Paylaşım için teşekkürler..

brol

Forum Demirbaşı
Tepki
487
İsim
BİROL
Bisiklet
Merida
deniz harikasın ,güzel kareler için teşekkürler.
sayende kırmızı peri bacalarını da öğrenmiş oldum.
gezilerinin devamını dilerim..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Oncelikle Gecmis olsun ucuz atlatmissin PEdalina Saglik Devamini bekliyorum cunku devamli takip ediyorum Erzurum anilarim canlaniyor bunlari gordukce...

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
abi tebrikler...
ya,öpüp kucaklayıp havalara atmak lazım sizi:eek:
bayılıyorum, dağlara bayırlara yapılan gezilere...;)

bide özene bezene fotoları yayınlanıor, altına yazılarda yazılıyor ya tam forumumuza yakışıyor, renklendiriyor
teşekkürler:60: :winkenlux

aulubey

Üye
Tepki
15
Abi Geçmş olsun ucuz atlatmışsın biraz daha dikkatli ol ayaklarına ve gözlkemlerine sağlık resimler çok güzel erzurumu görmüş gibi oluyorum çok teşekürler gezin için devamını bekliyoruz gölbaşına gel burada da gezi yaparız hadi kib

• Beğen
Tepkiler: AydınGünaydın

discocox

Daimi Üye
Tepki
116
deniz kardeş ayağına , gözüne, gönlüne sağlık harika bir iş yapıyorsun pek çok kişinin görme fırsatı olmadığı yerleri önlerine seriyorsun hemde pedal basarak, nediyim valla helal olsun

• Beğen

sehrazad45

Üye
Tepki
3
aydınım ayagına gonlune saglık guzel bir gezi olmus.yavbru7 bos vakitlerinde netten fatograf çekme tekni,kleirni okusana daha guzel nalataısın gezini.optum tatlı yanklarınan.

• Beğen

beyzade1978

Aktif Üye
Tepki
107
Deniz kardeşim pedallarına sağlık, güzelim memleketimizdeki erişemediğimiz doğal ve tarihi mekanları sayenizde görüyor ve sizinle bu güzelliği yaşıyoruz, yeni tur ve fotolarını bekliyoruz, sevgilerle isa...

• Beğen

Selay Yaman

Forum Bağımlısı
Tepki
846
Hep merak ettiğim yerlerdi.. Sayenizde bende görmüş oldum.Paylaşım için ayrıca teşekkürler..Bu arada çooook geçmiş olsun.

• Beğen

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
@Haşim Okyay

tskler degerli yorumunuz için.asmışlar yazıyı ücretli diye keske o yazıyada çekseydim. daha ii olurdu.
hoşça kalın

@brol

tsk ederim yorumun için forumun güzel yanı bu olsa gerek farklı iklim ve cografyadaki güzellikleri paylaşmak...bol pedallı günler diliyorum

hoşça kalın...

@alternat

tsk ederim.elimden geldikçe erzurumun güzelliklerini paylaşmaya çalışıyorum bir nebzede olsa hasretliklerini gideriyorsum ne mutlu bana.
hoşça kalın....

@ahmetdogan

tsk ederim ahmet bu içten ve samimi yorumun için. artık s endede bekliyoruz ıspartadan gezilerini.

hoşça kal...

@aulubey

teyzeoğlu tskler yorumun için gölbasına geldigimde birseylaer yaparız artık gelmem yakındır gölbasına.
sevgilerle kal...

@oyaa

tskler yorumunuz için.bizde rizeden sizin gezilerinizi bekliyoruz. bol pedallı günler diliyorum.
hoşça kalın...

@jiyan2527

tsk ederim yorumunuz için. hoşça kalın...

@discocox

bu güzel yorumun için canı gönülden tsk ederim. saygı ve sevgilerimi yolluyorum size.
hoşça kalın...

@sehrazad45

tsk ederim eyüp yorumun için dediklerini dikkate alacağım.
hoşca kalın...

@beyzade1978

tsk ederim bu güzel yorumun için. elimden geldigince turları devam edip sizlerle elimden geldigince paylaşmaya çalısacaım.
hoşca kalın...

@pırtık

@bozuk_para

yorum yazan arkadaşlar tsk ederim güzel yorumları için.

sevgi ile kalın.

• Beğen
Tepkiler: Selay Yaman

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
@baranozhan

baran abi sizinle her şartta pedallarız özlettiniz kendinizi sizinle geziler daha bir hoş oluyor.ankaraya selamlar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
öncelikle seni tebrik ediyorum Aydın..

dört yıldır Erzurum'da olmama rağmen ilçelerinden sadece Tortum'u biliyordum, sayende diğer ilçelere de gitmiş kadar oluyorum:D
kırmızı peri bacalarından haberim yoktu, onu da öğrendim, teşekkür ederim:)

bir tehlike atlatmışsın, sonunda bir aksilik çıkmadığına çook sevindim, büyük geçmiş olsun.

bir diğer gezinde görüşmek üzere sağlıcakla kal! :)

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
@yelkenler

serkan bu güzel yorumun için tsk ederim. buraya geldiginde beraber bir organisazyon yapıp beraber pedallamak ümidiyle.sevgiyle kal