her gün iftardan sonra 30-35km bisiklet sürüyorum

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
fakat bi program yok. ramazan olduğu için sabahları çıkmıyorum pek. akşam saatleri uygun oluyor. ortalama hızım 20 civarı oluyor.
(20±2)

daha faydalı hale getirmek için bu antremanları, ne yapmamı önerirsiniz.

ayrıca antremandan önce ne tüketsem daha faydalı olur ve iftardan ne kadar zaman sonra çıkmak lazım bu tür bilgileri de öğrenmemde fayda var. ayrıca gittiğim yol boyunca mola vermiyorum. sadece arada bi telefonla biri ararsa açıp konuşuyorum ya da durup su içiyorum. bunun dışında durmuyorum hiç.

Scudo

Nuri Kongur

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Ümit
iftardan en az bir saat sonra sürmeye başlamakta fayda var. tabi çok ağır yenmemişse. o durumda en az 2 saat. birde su içmeyi ihmal etmemeli. iftardan sonraki sürüş için ben arada canım istemese bile su içerim.
daha verimli bir antrenman için hız önemli değil ama fazla pedala yüklenmeden ihtiyaca göre viteste çok yüksek devirde pedal çevirmeni tavsiye ederim. yine iftar sonrası olduğu için uzun süreli yüksek devir değil, kısa aralıklarla yüksek devir , ve dinlenmeye yönelik düşük devir derim. her daim pedala fazla kuvvetle basmak zorunda kalmamak lazım. yüksek basış kuvveti dizde stresi arttırıyor ve en hafifiden diz ağrısına sebep oluyor. üst limit dizlerde kalıcı hasara kadar gider...
selamlar

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yemek yedikten hemen sonra çıkmayın.En az 2 saat geçsin.

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
yaklaşık 21.30-22.00 gibi çıkıyorum. zaten çok ağır şeyler yemiyorum iftarda pek.

teşekkürler yorumlarınız içn.

bix_61

Daimi Üye
Tepki
39
İsim
BAKİ ÇEVİK
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
iftardan en az 3 saat sonra başlanmalı ramazan dolayısıyla akşam çıktığına bişey diyemem ancak akşamları çıkmk vücuda fayda sağlamaz ramazan bitiminde sabah kahvaltıdan sonra çıkmak en iyisi olacaktır...

Tepki
15
yatmadan önce bir 20 dakikalık sürüş, sahura kadar metabolizmayı alttan alta çalıştırır.
vücut iftarı direkt olarak yağa döndürmeye fırsat bulamaz diye düşünüyorum..

tabi düşünmek güzel şey. :) ama bu kesin doğru mu, tabi ki de emin değilim..